1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Asfaltlanmayan yolda toz yutmak
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Asfaltlanmayan yolda toz yutmak

A+A-

Büyükorhan ilçesine bağlı Pınar, Perçin ve Çeribaşı köylerinin asfalt hayali gerçekleşmeden sona erdi. Büyükşehir Belediyesinin 7 Haziran seçimlerinden önce bu köylerde yol kenarına asfalt için dolgu malzemesi dökmesi ile duyulan heyecan yarıda kaldı.

Dökülmesinin ardından bir türlü serilmeyen dolgu malzemesinden dolayı 3 aydır köylüler olarak toz yutturulmaya mahkum bırakıldık. Ramazan Bayramımızı toz içinde geçirdik şimdi sırada Kurban bayramı var.

Büyük gayretle getirilen dolgu malzemesi olduğu gibi bırakıldı. Yapılacak iş belli, yola serilip asfaltlamak. Ama bir türlü başlanmadı, bunun için neyin veya kimin emrinin beklendiğini anlamış değiliz. Bu eziyetin ne zaman sonlandıracağını merakla bekliyoruz.

Büyükşehir yetkililerinden H. A' nın bayram günü bizzat kendisinin şahit olduğu toz bulutundan sonra ; iki hafta içinde asfalt yapılacak demesinin üzerinden 2 ay geçti. Umarız belediyemiz Kurban Bayramını da bu şekilde geçirtmeyecektir. Saygıyla bekliyoruz...

Celal KAYA

 

Hastanelerde ışıklandırma ve tesisat

 

Uludağ Üniversitesi ve diğer devlet hastanelerinin genelde bekleme salonları, koridorları, bazı odaları, merdiven boşlukları ışıklandırma sorunu ve bakımsızlığından dolayı loştur, karanlıktır. Tavanlarda yer alan florasan lambalarından bazıları armütör arızasından dolayı bozuktur.

Üniversite hastanesi, asansör kabin, iç havalandırma aspiratör sistemleri çalışmamaktadır. Asansör kabin içi bakımsızdır, kabin içinde kalabalıkta vatandaş havasız kalmaktadır.

Bu yerler sağlam vatandaşa da kasavet, sıkıntı meydana getirmektedir. Hastanelerden faydalanan ve maddi, manevi yardım etmek isteyen işadamları mutlaka vardır. Az sarfiyatlı gerekli ışıklandırma ve tesisat bakımları yapılabilir.

Bursa Adliyesi de loştur, ışıklandırması az veya arızalıdır. Adliyeye zorunlu olarak, bir işini halletmek için girenleri, beni bu loş ortam, az ışıklı yer, çok rahatsız etmektedir.

Kemal BAŞEREN

 

İnkaya' ya ek araba konulmalı

 

22/8/2015 Cumartesi günü üç arkadaş İnkaya'ya gezmeye gidelim dedik. Kızılay durağında bir saatten fazla beklememize rağmen 1/C vaktinde değil, çok geç geldi. Nihayet arabaya bindik, İnkaya yokuşunda neredeyse inip otobüsü itecektik, çünkü yeşil özel halk otobüsü o kadar eski ki rampada zor çekiyor. İnkaya' da indiğimizde Heykel' de olması gereken saatte İnkaya' daydı. Hareket saatleri karışmıştı.

Dönüşte de tam bir saat beklememize rağmen yine gelmedi. Biz de Çekirge'ye yürüyerek indik. Böyle bir turizm beldesine bunlar hiç yakışmıyor.

Öncelikle şu külüstür arabalar seferden kaldırılmalı, hiç olmazsa cumartesi ve pazar günleri iki otobüs çalıştırılarak halkın mağduriyetine fırsat verilmemelidir. Bu durumun sürmesi yöreye yapılacak gezileri de olumsuz etkileyecektir.

İsminin yayımlanmasını istemiyor

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.