1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Atatürk Stadyumu Meydanı’nda ilk miting: Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Nisan’da Bursa’ya geliyor!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Atatürk Stadyumu Meydanı’nda ilk miting: Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Nisan’da Bursa’ya geliyor!

A+A-

Açıklanan ilk programa göre 26 Şubat günü Bursa’ya gelecek, toplu açılışlar için düzenlenen törende Bursalılarla buluşacaktı. 

Fakat…

Aynı gece, programın ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Ardından da, 4 Mart Cumartesi günü bu sütunlarda şu gelişmeyi paylaştık:

Gözler yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrildi. Referandum kampanyasında evet cephesinin kozu olan Erdoğan acaba ne zaman gelecek?

Soruya cevap ararken, Ankara’dan konuştuğumuz kulağı delik bir dost şunu söyledi:

“Cumhurbaşkanı’nın programında şu ana kadar kesinleşen iller arasında Bursa yer almıyor. Fakat programda boş günler var, o boş günlerden biri Bursa programı olabilir.”

İşte…

Beklenen o gelişme gerçekleşti. Ankara’daki kulağı delik dostumuzdan dün şunu öğrendik:

“Cumhurbaşkanı’na Bursa’daki vatandaşlardan yoğun davet geliyor. Kendileri de bunun üzerine boş günlerinden birini Bursa’ya ayırdı.”

Tarih de verdi:

5 Nisan 2017 Çarşamba.

Gerçi…

Resmen açıklanmadığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 Nisan günü saat kaçta Bursalılarla buluşacağı henüz belli değil, fakat öğleden sonra olması öngörülüyor.

Buna karşın…

Bursa açısından sürpriz sayılabilecek bir gelişme de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplu açılışlar yapıp vatandaşla buluşacağı tören/miting yeriyle ilgili.

Çünkü…

Bu buluşmanın da, bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önerisiyle yaşama geçirilen Atatürk Stadyumu Meydanı’nda gerçekleşeceği kulağımıza geldi.

Nitekim…

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin kente gerçek anlamda meydan kazandırmak üzere projelendirdiği Atatürk Stadyumu Meydanı önünden dün geçenler, buradaki çalışmaların hızlandırıldığını gördüler.
 

DOSAB’lı sanayiciden yönetime çağrı: Santralı iptal edin!

 

1989 yılından beri, yani Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nin oluşmaya başladığı ilk günlerden beri boyahaneci olarak faaliyet gösteriyor.

Bursa’nın tanınmış ailelerinden birinden gelen Yedikardeş Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yedikardeş aynı zamanda 1992-2008 yılları arasında DOSAB Yönetim Kurulu’nda görev aldı.

Sohbet ederken şu karşılaştırmayı yaptı:

“15 yıl önce DOSAB’ın çevresi tarım alanlarıyla kaplıydı, şimdi oraları konutla doldu. Daha da yapılıyor. Demirtaş nüfusu 17 bindi, 85 bini aştı.”

Şunu vurguladı:

“15 yıl öncenin şartlarına göre, boyahanecilerin ihtiyacı buhar için santral kurmak istedik. Biz doğalgazlı düşünmüştük,  sonraki arkadaşlar kömürlü santrala döndüler.”

Ardından…

“Gelişmeleri izledik, artık çıkıp konuşmak gerekiyor” dedi ve devam etti:

“Kömürlü termik santral için ÇED raporları alındı, fakat yargı durdurma kararı verdi. İşte bu nedenle hem bugünkü yönetici arkadaşlarıma, hem mayıs ayındaki kongrede görevi alacaklara çağrım var.”

Çağrısı şu:

“Kömürlü termik santralı askıya almak falan değil, projeyi kökten iptal edin, Bursa da rahatlasın. Santral yerini de başka türlü değerlendirin.”

Şöyle düşünüyor:

“Nereden gelirse gelsin, her gün 80-100 kömür TIR’ı sokup trafiği mahvetme hakkımız yok. O çevrede kendi çalışanlarımız oturuyor, santralın dumanıyla da onları zehirleyemeyiz.”

İsteği şu:

“Sanayici olarak bu kenti kirletmeye hakkımız yok. Yanlışta ısrar etmek anlamsız, proje iptal edilsin.”
 

Boyahaneler kazanları yeniliyor

 

450 firmanın olduğu DOSAB’da 60 kadar da boyahane bulunduğunu ifade eden Yedikardeş Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yedikardeş, yapılmak istenen santralın yalnızca boyahanecilerin işine yarayacağını savundu ve bu nedenle de gereksiz olduğunu söyledi.

Sonra da şu bilgiyi verdi:

“Boyahaneci arkadaşlar buharı santraldan alacaklarını düşünerek beklediler. Fakat artık umudu kesip, kazanlarını yenilemeye başladılar.”

Şunu da ekledi:

“Bu bile kömürlü termik santralın artık gereksiz olduğunu gösteriyor.”
 

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde onun fotoğrafı var!

 

Yer Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önü... 15 Temmuz'dan sonraki gecelerden birinde vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı önünde demokrasi nöbeti için toplanmışlar.

Ön sırada...

Bir döviz dikkati çekiyor. Üzerinde Peygamberimiz Hz. Muhammed'in adı ve Hz. Ali'nin tasviriyle Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı dövizde "Yolunuz Yolumuzdur" yazıyor.

İşte...

Cumhurbaşkanlı internet sitesinde 15 Temmuz'un öyküsünü fotoğraflarla anlatan bölüme girenler Mehmet Ali Zengin'in bu fotoğrafıyla karşılaşıyorlar.

Mehmet Ali Zengin inanç olarak alevi kökenli bir AK Parti'li. 2002'de kuruluşuyla birlikte AK Parti'de siyaseti seçti, Mudanya'nın kurucuları arasına girdi.

Halen de...

Osmangazi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Osmangazi Belediyesi'nin de Alevi Dernekleri ve Cemevleri Koordinatörlüğü yapıyor. Aynı zamanda Berberler Odası Yönetim Kurulu Üyesi.

Sohbet ederken...

"Ülkemi seviyorum, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı milletimiz için şan görüyorum" dedi ve şunu söyledi:

"AK Parti'nin bir neferi olarak hizmetlerinden her kesimin yararlanması için çalışıyorum."

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.