Azerbaycan Ermenistan’ın füze sistemini imha etti

Ermenistan’ın Gence’de 10 sivilin ölümüne neden olan saldırı sonrası işgal altındaki Kelbecer bölgesi ile sınıra yakın noktaya balistik füze sistemi getirmesinin ardından, Ermenistan’a ait balistik füze sistemleri Azerbaycan ordusu tarafından imha edildi.

Azerbaycan Ermenistan’ın füze sistemini imha etti
HABERİ PAYLAŞ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, 14 Ekim, yerel saatle 01:00 civarında, Ermenistan’ın Azerbaycan’ın işgal altında bulunan Kelbecer bölgesi ile sınıra yakın bir noktaya birkaç balistik füze sistemi yerleştirdiği ve bu bölgedeki füze sistemlerinin, Gence, Mingeçevir ve Azerbaycan’ın diğer şehirlerindeki sivilleri ve altyapıyı hedeflediği belirtildi.

AZERBAYCAN ORDUSU VURDU

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan’ın 11 Ekim’de Gence’ye düzenlediği füzeli saldırının benzeri olmaması için ateşlemeye hazır duruma getirilen balistik füze sistemlerinin Azerbaycan ordusu tarafından etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

42 SİVİL CAN VERDİ, 206 KİŞİ YARALANDI

Azerbaycan Başsavcılığı, 27 Eylül’den 13 Ekim’e kadar Ermenistan’ın saldırıları nedeniyle meydana gelen can ve mal kayıplarını açıkladı. Açıklamaya göre, belirtilen dönemde 42 Azerbaycanlı sivil yaşamını yitirdi, 206 sivil yaralandı. Ermenistan’ın saldırılarında 1479 ev, 66 apartman, 241 kamu binası kullanılamaz hale geldi.

5 TANK VE 3 FÜZE SİSTEMİ DE İMHA EDİLDİ

Azerbaycan ordusunun yürüttüğü operasyonlar neticesinde cephenin farklı yönlerinde dün gece Ermenistan’a ait 5 T-72 tankı, 3 BM-21 “Grad”, 1 “Osa-AKM” ZRK, 1 PDM-2, 1 KS-19 uçaksavar, 2 D-30 obüs ve birkaç askeri aracın imha edildiği bildirildi.

ERMENİ SALDIRILARI PÜSKÜRTÜLDÜ

Ermenistan ordusunun Terter, Ağdam ve Ağcabadi bölgelerindeki sivil yerleşim birimlerine sabah erken saatlerden itibaren topçu bataryalarıyla ateş açtığı ve Azerbaycan birlikleri tarafından gerekli önlemlerin alındığı ifade edildi.

İHA

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X