1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bahçeli’ye, Metehan okçuları itaatini anlatan tabloyu verdi 
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bahçeli’ye, Metehan okçuları itaatini anlatan tabloyu verdi 

A+A-

Açıkçası… MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı iki hafta üst üste teşkilatların enerjisini ortaya koyan iki dikkat çekici organizasyon gerçekleştirdi.

Önce…

Bursa’nın fetih tarihinden yola çıkıp 1326 kişiyle Ankara’ya gidip MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti, hafta sonu da Merinos’ta 1700 kişilik iftar düzenleyip aile buluşması gerçekleştirdi.

İşte…

Bu iki etkinlikten Ankara ziyareti sırasında Kalkancı’nın Bahçeli’ye verdiği “çerçeve içinde ok” tablosu dikkat çekiciydi.

Kuşku yok ki,

Türklerin savaş kültüründe kılıç kadar ok da çok önemli ve özel bir yeri var. Yine de, Bahçeli’ye çerçeve içinde ok armağan edilmesinin özel anlamı var mı?

Soruya…

1.-yazi-icin-mhp-il-baskmani-cihangir-kalkancidan-mhp-genel-baskani-devlet-bahceliye-cerceve-icinde-ok-tablosu.jpgMHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı şu cevabı verdi:

“Asya Hun İmparatorluğu’nun kurucusu Teoman’ın oğlu Mete Han savaş alanında atının üzerinden okunu bir yöne doğrulttuğunda, o daha yayını bırakmadan ordusundaki tüm okçular orayı hedef alır ve yok ederlermiş.”

Vurguladığı şu:

“MHP Bursa teşkilatları adına çerçeve içinde ok tablosunu liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye armağan ederken altına ‘Metehan’ın okçularının aidiyeti ve teslimiyeti ile liderimizin emrindeyiz’ yazdık.”

Yani…

MHP teşkilatı, Bahçeli’ye karşı tam aidiyet ve itaat duygusu içinde oldukları mesajını verdi.

Kalkancı, 1326 kişiyle ve Bursa’daki tüm Ülkücü kuruluşlarım katılımıyla gerçekleşen Ankara yolculuğunu şöyle tanımladı:

“Genel Başkanımızın yerel seçimlerde bize vermiş olduğu görevi tam manasıyla yerine getirmiş olmanın huzuruyla gittik. Bursa Büyükşehir ve Cumhur İttifakı’nın kazandığı belediyelerde MHP’nin katkısını anlattık, Yenişehir’de görevi tam anlamıyla yerine getirdiğimizi söyledik.”

Hafta sonu gerçekleşen iftar organizasyonunu da şöyle yorumladı:

“Çok muhteşem iftar oldu. MHP’nin Bursa’da şu ana kadar en kalabalık iftarlarından biriydi.”

Gözlemi şu:

“MHP’nin her geçen gün daha da kenetlendiğini ve beraberlik içinde yoluna devam ettiğinin göstergesiydi. Yolumuza devam edeceğiz.”

 

Bursa’yı canlı görünce yüzü güldü

 

2.-yazi-icin-mhp-genel-baskani-devlet-bahceli.jpgMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ekranlarda daha çok ciddi bir yüz ifadesiyle izliyoruz. Gülümsediği anlar az.

Ne var ki…

1326 kişilik Bursa heyetini görünce yüzü gülmüş. Verdiği mesajları da MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı aktardı:

“Salon dolunca pek çok arkadaşımız ayakta izledi. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 45 dakikaya yakın konuşma yaptı. Hareketin geçmişten bugüne fotoğrafını çekti.”

Şunu vurguladı:

“Bursa’yı kalabalık ve canlı görmekten memnuniyetini dile getirdi.”

 

Yüksek İhtisas’tan Büyükşehir’e Daire Başkanı gitti: Mehmet Fidan

 

3.-yazi-icin-mehmet-fidan.jpgMehmet Fidan’ı önce Samsun Federasyonu Genel Sekreteri olarak tanıdık. Aktif, üretken, sıcakkanlı yaklaşımlarıyla sevdik.

Sonra…

Yıllarca Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi olarak hizmet veren Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü olarak görev üstlendi.

Bu süreçte…

24 Haziran 2018’deki seçim için AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Açıkçası…

Yüksek İhtisas’taki pozisyonu önemli olmakla birlikte, Fidan’a dar geldiğini görüyorduk. Nitekim geçtiğimiz hafta meslektaşımız İhsan Aydın’ın yazısında Büyükşehir’deki bürokratik planlamalarda Mehmet Fidan’ın adının da Sağlık Daire Başkanı olarak geçtiğini okuduk.

İşte…

Atama için gerekli olan Sağlık Bakanlığı yazısı dün Bursa’ya geldi geldi. Fidan’ın da yarın Büyükşehir görevine başlaması bekleniyor.

Gerçi…

Sağlık Daire Başkanlığı konuşuluyor, ama Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı için de adı geçiyor.

 

Değirmendere 1.5 ay arayla Bakan ve Başkan karşılamaları yaşadı

4.-yazi-icin-degirmendere-tabelasi-onunde-ani-fotografi.jpg

13 Nisan günüydü… Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ı izleyen Olay Medya ekibi olarak Yunanistan’a doğru yola çıktık. Sınırı geçince Dedeağaç’ta geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı olan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu karşıladı.

Yunanistan hükümetinin olağanüstü önlemleriyle Batı Trakya’daki Türk konvoyu olarak Rodop dağları tepesindeki Üşekdere Köyü’ne yöneldik.

Kıvrıla kıvrıla ilerlerken konvoy birden durdu. İki Bakan araçlarından inince o yöne doğru koşmaya başladık.

Meğer…

Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih’in köyü Değirmendere girişinden geçiyormuşuz. Mollasalih anı fotoğrafı için Bakanları davet ettiği için konvoy durmuş.

Geçen akşam…

Değirmendere girişindeki aynı tabela önünde Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih, Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman ve İşadamı Feyiz Köroğlu’nun fotoğrafını gördük.

Özçekimi Osmangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürü Orhan Mollasalih’in yaptığı fotoğrafla tabela anısı aklımıza geldi.

 

HOSAB ve AKOSAB birleşiyor, Akçalar Organize Sanayi doğuyor

 

5.-yazi-icin-hosab-ve-akosab-birlesiyor-akcalar-organize-sanayi-bolgesi-icin-ilk-adim.jpg1989 yerel seçimiyle birlikte Nilüfer İlçesi yaşama geçtiğinde Çalı, Hasanağa, Akçalar, Görükle yeni ilçenin beldeleriydi.

Ne var ki…

Bu küçük belediyeler Nilüfer’le yarışa hızlı başladılar. Hepsi organize sanayi bölgesi kurdu, hepsi 20 binden aşağı olmamak üzere toplu konut bölgeleri açıkladı.

Projeyi yapacak ya da denetleyecek teknik adamları yoktu, ama Bursa’nın Batı’ya doğru gelişiminde bu beldeler de rol aldılar.

2014 seçiminde beldeler kapatıldı ve yeni düzenlemeler başladı.

O kapsamda…

Hasanağa’daki HOSAB ile Akçalar’daki AKOSAB’ın birleştirilmeleri için harekete geçildi. Bu amaçla, iki OSB’nin de Müteşebbis Heyet Başkanı olan Vali Yakup Canbolat başkanlığında yapılan toplantıda Akçalar Organize Sanayi Bölgesi için önemli bir adım atıldı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.