Bakan Koca açıkladı: Azalma yüzde 20’yi buldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’daki vaka sayılarına ilişkin, “Tedbirlerin etkisi görülmeye başlandı. Son hafta içinde pozitif vaka sayısındaki azalma yüzde 20’yi buldu. Hastanelerimizde bunun yansımasını gördük” dedi.

Bakan Koca açıkladı: Azalma yüzde 20’yi buldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, İstanbul il sağlık yöneticileri ile toplantı yaptıklarını açıkladı.

Koronavirüsle mücadelede İstanbul’daki son durumu değerlendiren Koca, “İstanbul İl sağlık yöneticilerimiz ve hastane başhekimlerimizle İstanbul’daki rutin değerlendirmemizi yaptık. Tedbirlerin etkisi görülmeye başlandı. Son hafta içinde pozitif vaka sayısındaki azalma yüzde 20’yi buldu. Hastanelerimizde bunun yansımasını gördük” dedi.

“Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65”

Vaka sayıları ve hastanelerdeki doluluk oranlarına ilişkin de bilgi paylaşan Koca, “Polikliniklerde yaklaşık yüzde 30, hastaneye yatışlarda yüzde 15, yoğun bakımda ise yüzde yüzde 10 azalma oldu. Yatak doluluk oranı yüzde 55, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65. 658’den 1934’e çıkarılan filyasyon ekiplerimiz yaygın temaslı taraması yapıyor. Birlikte tedbirlere uyum ve mücadele sonuç vermeye başladı. Ancak günlük toplam vaka düşüşüne rağmen son günlerde evde bulaşma oranı yükseldi. Evde kalırken tedbirleri elden bırakmayalım. Mücadeleye birlikte ve ara vermeden devam edelim” açıklamasında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X