1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bakan’a teşekkür etmek isteyen çiftçiler 50 traktörle yol kestiler
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bakan’a teşekkür etmek isteyen çiftçiler 50 traktörle yol kestiler

A+A-

2007 seçimleri sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğunda, önünde yıllarca el değmemiş çalışma yaşamı sorunları vardı.

Sonra…

Kısa bir süre Devlet Bakanı olarak görev üstlendi, ama o kısa süreye Alevi ve Roman çalıştaylarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Yasası’nı ve Dış Türkler teşkilat yapısını sığdırdı.

Ardından…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yeniden döndüğünde cumhuriyet tarihinin en önemli çalışma reformunu yaptı.

Şimdi de…

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak reformlar hazırlıyor.

Bir bakıma…

Faruk Çelik’in siyaset ve çalışma anlayışında reformcu yanı öne çıkıyor.

Nitekim…

Hazırladığı Milli Tarım Projesi cuma akşamı İzmir’de Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. Tıpkı çalışma yasaları devrimi gibi bu da tarımsal devrim olarak kayıtlara geçti.

İşte…

İzmir’deki bu toplantının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik hafta sonunu Bursa’da geçirdi. Cumartesi günü Tarım Fuarı’ni ziyaret ettikten sonra dost ziyaretleri için yola çıktığında büyük bir sürprizle karşılaştı.

O sürpriz…

Gemlik Yolu’ndaki Dürdane Tepe’sinde bir grup çiftçi tarafından traktörlerle yolunun kesilmesiydi.

Sürprizi hazırlayan Osmangazi Ziraat Odası Başkanı Hakan Ekim’e yol kesmenin nereden çıktığını sorduk.

Mutluluğunu ve sevincini hiç saklamadan cevap verdi:

Yıllardır mağdur olan çiftçimize Sayın Faruk Çelik Bakanımız el uzattı. Kullandığımız mazota yüzde 50, gübreye yüzde 23 indirim sağladı.”

Şöyle devam etti:

Çiftçilerimiz Sayın Bakan’a teşekkür etmek istediler. Orada 200 kadar çiftçi toplandı. 50 kadar traktörle de yolu kesip kendisini karşıladık.”

Şunun da altını çizdi:

Sayın Bakan’ın tarımsal üretim ve pazarlamayla ilgili çalışmalarını da çok önemsiyoruz. Ürünün değerini arttırmak, çiftçinin hak ettiğini kazanmasını sağlamak için uğraşıyor.”

Şunu söyledi:

Kendisine çiftçinin mutlu olduğunu söyledik ve teşekkür olarak meyve ikram ettik.”

Bir de bilgi verdi:

Dürdane’de çiftçilerin teşekküründen de Bakan Bey çok mutlu oldu. Hatta oradaki konuşmasında, üreticiye destek için artık havza bazlı çalışma yapılacağını söyledi. Bu haber de bizi mutlu etti.”


 

Başbakan’dan Ali Koyuncu’ya övgü

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in hazırladığı Milli Tarım Projesi’ni cuma günü İzmir’de açıklayan Başbakan Binali Yıldırım hayvan hastalıklarıyla ilgili bölüm sırasında, şap hastalığını anlatırken sürpriz yaptı.

Konuşması sırasında…

Bir an duran Başbakan Yıldırım salonda oturan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Danışmanı Ali Koyuncu’yu işaret etti ve “Bu konuları Ali Koyuncu iyi bilir” dedi.

Koyuncu’nun da yerinden doğrulup kendisini öven Başbakan’a sağ elini kalbinin üstüne götürerek karşılık verdiği ekranlara yansıdı.


 

Lale Hoca’dan sosyal siyaset projesi: Çocukların geleceği!

 

CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık aynı zamanda MYK Üyesi olarak Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

O bakımdan…

Hem Meclis’te Plan Bütçe Komisyonu’nun yoğun çalışmalarına, hem TBMM Genel Kurulu’ndaki yasama faaliyetlerine katılıyor. Gününün bir bölümünü de CHP Genel Merkezi’nde sosyal siyaset politikalarına ayırıyor.

İşte…

Bu kapsamda hazırladığı CHP Ulusal Çocuk Politikası Çalıştayı hafta sonunda yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılışında konuşma yaptığı çalıştay aslında siyasetimizin pek de alışkın olmadığı bir yeni sayfa özelliği taşıyor.

Çünkü…

Bugüne kadar parti ve hükümet programlarıyla seçim bildirgelerine birer cümleyle giren çocukların geleceği konusu Lale Hoca’nın geliştirdiği sosyal siyaset projesi ile geleceğe yönelik ufuk açıcı bir çalışma ortamı oluşturdu.


 

Karabekir’in kızı geliyor

 

Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü kutlamaya hazırlanırken, kısa adı BUÇAD olan Bilgide ve Uygulamada Çeşitliliği Destekleme Derneği tarafından farklı bir program hazırlandı.

Çünkü…

Atatürk’ün silah arkadaşı Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir cumhuriyeti anlatmak için Bursa’ya gelecek.

BUÇAD Başkanı Başak Yeğin Biçer’in verdiği bilgiye göre, Timsal Karabekir söyleşisi 20 Ekim Perşembe günü saat 19.30’da Sheraton Otel’de başlayacak.


 

Kulislerin ustasını kaybettik

 

​Her partide hiçbir şey beklemeden koşan cefakârlar vardır. Çetin Leblebiciler de öyle biriydi.

Üstelik…

İlk üyeleri arasında yer aldığı Anavatan Partisi’nin kongre kulisleri ondan sorulurdu.

Leblebiciler’in beyin kanaması sonrası yoğun bakıma alındığını bu sütunlardan duyuralı daha 1 ay olmadı. Fakat, ondan iyi haber beklerken Pazar akşamı vefat ettiğini öğrendik.

Allah rahmet eylesin, Bursa siyasetinin başı sağolsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.