1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Başbakan’ın akşam sürprizi: Yıldırım’da ev ziyareti yaptı!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Başbakan’ın akşam sürprizi: Yıldırım’da ev ziyareti yaptı!

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu cuma günü Gökdere’de siyasi mesaj vermek yerine terör ve arkasındakileri anlattı, bir çeşit halk konferansı özelliğinde miting yaptı.

Mitingin bitiminde…

Davutoğlu’nu taşıyan Başbakanlık otobüsü Setbaşı-Heykel-İnönü Caddesi-Uluyol güzergahını izleyip Darmstadt Caddesi’ndeki Bursa Valiliği’ne geldi.

Burada…

Vali Münir Karaloğlu tarafından karşılanan Başbakan’a hem Bursa ile ilgili genel bilgiler verildi, hem de devam eden ve gereken yatırımlar sunumu yapıldı.

Ardından…

Valilik’te bir süre dinlenen Davutoğlu’nun silahlı saldırıda yaralanan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ı ziyaret etmek üzere Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne gideceği duyuruldu.

Haber üzerine…

Gazeteciler hastaneye konuşlandılar, televizyonlar da canlı yayın sistemini hastane girişine kurdular.

Ne var ki…

Valilik’ten çıkan Davutoğlu’nun konvoyu akşam namazını kılmak üzere Yıldırım Bayezid Camii’ne yöneldi. Namaz sonrasında herkes araçlara yönelmişken Başbakan çevresindekilere “Buraya kadar gelmişken bir de Yaşar Amca’yı ziyaret edip geçmiş olsun diyelim” dedi.

Sonra da…

Hep birlikte, Yıldırım Bayezid Camii’nin hemen yakınındaki eve gidildi.

Evde…

Yaşar Amca ve eşi Hadise Teyze’nin ellerini öpen Başbakan Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde düşme sonucu yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle tedavi gören Yaşar Çelik’e geçmiş olsun dileğini iletti.

Konuşurken de cep telefonunu alıp Şanlıurfa’yı aradı.

Söze de…

Faruk Bey, bil bakalım şu anda neredeyim?” diye başlayıp devam etti:

Sizin evdeyim… Anneni ve babanı ziyaret edip ellerini öpmeye geldim.”

Telefonun öbür ucunda…

AK Parti Milletvekili Adayı olarak Şanlıurfa’da nefes almamacasına çalışan Faruk Çelik vardı. Ne diyeceğini bilemedi. Davutoğlu da sözlerini sürdürdü:

Benim annem-babam yok. Sağ olsaydılar onların yüzlerini her gün öperdim, ayaklarının suyunu içerdim.”

Yıllarca…

Bursa’nın siyasetçisi olarak Bursa’ya hizmet eden, 2011 genel seçiminden sonra 1 Kasım seçimi için de AK Parti tarafından ikinci kez Şanlıurfa’ya tayin edilen Faruk Çelik, sürpriz ziyaret ve telefon karşısında çok duygulandı.

Mutluluğunu da…

Beni ve ailemi onurlandırdınız, çok mutlu ettiniz” sözleriyle dile getirdi.

O sırada…

Ailenin büyük oğlu Osman Çelik de evdeydi. Başbakan bir yandan Çelik ailesiyle sohbet ederken, bir yandan da Osman Çelik’in torunu Ecrin Arslan ile Faruk Çelik’in torunu Aslı İyibilir’i kucağına alıp sevdi, hatta bir süre şakalaştı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu da bu sürpriz ziyaretinin ardından Yener Acar’ı ziyaret etmek üzere Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne gitti.

 

DSP lideri Türker’in yorumu: Ismarlama Parlamento!

 

Şunu biliyoruz… DSP Genel Başkanı Masum Türker gelişmelere farklı pencerelerden bakıp çarpıcı yorumlar yapabilen bir siyasetçi. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulu’nda dinlediğimiz iki konuşmada da duyduklarımız çok şaşırtıcıydı.

Dün…

Seçim çalışmaları kapsamında Bursa’ya geldiğinde kısa da olsa sohbet ettik. Gördük ki yine farklı düşünüyor ve farklı söylüyor

Örneğin…

1 Kasım için “Bu seçim ısmarlama parlamento haline geldi” dedi. Böyle düşünmesinin gerekçelerinden biri şu:

Seçim barajına itiraz ettik. Anayasa Mahkemesi’nin Tetkik Hakimi olumlu rapor verdi. Fakat mahkemeden karar çıkamadı.”

Gördüğü tablo şu:

Parlamentoda 5. parti olmadığı sürece hep aynı şeyler sürer gider. Eğer 5. parti Meclis’e girerse AKP kilit olmaktan çıkar.”

Bu noktada…

Bursa mitingini dün izledim. Başbakan bu derece ayrıştırıcı olmamalıydı” dedi ve öngörüsünü dile getirdi:

AKP-CHP koalisyonu isteniyor, HDP de anamuhalefet partisi olur. Bugün olanlar onu yumuşatmak için. O nedenle MHP’nin politikası aslında doğruydu. Çünkü endişeleri var.”

Düşüncesi şu:

Aslında iki lider anlaşmış gibiler. Biri saldırgan üslup kullanıyor, diğeri uzlaştırmacı görünüyor. Oysa 4 parti de bir merkezden yönetiliyor gibiler.”

Bugün için…

Cenaze üzerinden siyaset yapıldığını söyleyip tepki gösterdi. İstediği şu:

Oyumuz yükselirse seçmen umut görür. Onun için umudun filizlenmesini engellemek istiyorlar. Oysa sistem bir gün gelir onları da azaltır.”

Şuna da dikkat çekti:

İlk defa zenginler kulübü yalnızca 4 lideri davet etti. Siyaseti halkın iradesinden çok egemenler yönetiyor. Halk da korkuya itiliyor.”

 

Türker: Asıl kavga su için çıkacak!

 

Televizyonda, KKTC’ye boruyla su götürecek projenin açılış töreni vardı. DSP Genel Başkanı Masum Türker sohbetimizde şunu söyledi:

Ortadoğu’ya ilgi enerji kaynaklarından sanılıyor. Asıl kavga su için çıkacak. Fırat ve Dicle’nin suları çok önemli.”

Şuna dikkat çekti:

Türkiye su konusunda Avrupa Birliği’nin müdahil olmasını kabul ederek yanlış yaptı. Patriotlar gittikten sonra sınır ihlali olunca 13 NATO ülkesinin asker göndermek istemesi bundan.”

Yorumu şu:

Türkiye bugünü düşünüyor, Avrupa yarını yaşıyor. Bu seçim de Türkiye’nin 50 yılını organize edecek.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.