1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Başbakan’ın mesajı var: Daha iyi geleceğe Bursa’dan devam!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Başbakan’ın mesajı var: Daha iyi geleceğe Bursa’dan devam!

A+A-

1 Kasım seçimi süreci başlarken ikisi Gökdere’de biri Merinos’ta olmak üzere Bursa’da 3 miting planlanmıştı. Gökdere’deki CHP mitingiyle Merinos’taki SP mitingleri 11 Ekim Pazar günü yapılacaktı. Ancak, Ankara’da yaşanan ve cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırısı olan canlı bomba eyleminin ertesi günü olduğu için iptal edildiler.

O süreçte…

Seçim çalışmalarını donduran Başbakan Ahmet Davutoğlu ise bugünkü AK Parti Bursa Mitingi ile yeniden meydanlara çıkıyor.

Dahası…

Seçime kadar 5 ya da 6 miting yapmayı planlayan Davutoğlu bugünkü Bursa mitingine önem veriyor.

Nitekim…

Terör saldırısından sonra halkla ilk buluşma olması, Gökdere’deki mitingi daha da önemli hale getirdiği gibi, dikkatlerin Bursa’ya çevrilmesine yol açtı.

Hatta…

AK Parti Genel Merkezi’nin de teşkilatlara bugünkü Bursa mitinginin dikkatle izlenmesi mesajı ilettiği kulağımıza geldi.

Çünkü…

Cuma namazını Ulucami’de kıldıktan sonra saat 14.00’te Gökdere’de meydana çıkacak olan Başbakan Davutoğlu’nun hem Ankara’daki terör saldırısı ile ilgili gelişmeler, hem de teröre karşı alınan önlemlerle ilgili Türkiye’ye çok önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

Bir anlamda…

Çıkış mitinginde durum değerlendirmesiyle yol haritası açıklaması bekleniyor.

İşte…

Böylesine beklentilerin oluştuğu AK Parti Bursa Mitingi öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan Olay aracılığıyla Bursalılar için özel mesaj geldi.

Mesajına…

Bursa’ya güveniyoruz” diyerek başlayan Başbakan Davutoğlu ardından “Balkanlar, Kafkaslar ve Anadolu'nun incisi Ulu Şehir Bursa'ya selam olsun” diyor.

Sonra da şöyle sesleniyor:

Tarih yürüyüşümüz Bursa'dan başladı. Daha iyi bir geleceğe de yine Bursa'dan ve Bursa ile devam edeceğiz. Terörden, tehditlerden yılmak yok, yola devam.”

Şu güvenceyi veriyor:

Uludağ gibi heybetli, Bursa ovası gibi mütevazı ve Mudanya-Gemlik sahilleri gibi umut dolu halimizi hiçbir karanlık odağın bozmasına izin vermeyeceğiz.”

Bu noktada…

Başbakan Davutoğlu çok özel vurgularla Bursa’ya yönelik duygularını paylaşıyor:

Türkiye tarihinin ve hatta İznik dolayısıyla Batı tarihinin kilit şehri Bursa, büyüyen ekonomimizin de kilit şehirlerinden biridir. Biz Bursa'yı Emir Sultan hazretleri gibi derin ve Ulubatlı Hasan gibi cesur biliriz.”

Bir özel vurgu daha yapıyor:

Türkiye’nin sakin gücü Bursa'yı sever ve ülkemizin üretken gücü Bursalılara güveniriz. 16 Ekim günü Ulu Cami’de ve sonra Bursa'nın kalbinde buluşacağız.”

Selamını da iletiyor:

Birlik, dirlik ve iyilik diyarı Bursa'ya selam olsun.”

 

CHP’den Sarıbal’a görev: Tarım ve çevre için Paris’te!

 

Tanıyan herkes… Kendini tarıma adayan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın en önemli uğraşın toprak olduğunu biliyor. O nedenle de çevresinde “Toprak Baba” olarak tanınıp seviliyor.

Kendini çiftçi olarak gören ve tüm yaşamını tarıma adayan Sarıbal, aynı zamanda Ziraat Mühendisi olarak çiftçilere el uzatıyor ve daha iyi toprak kullanmıı ile daha fazla verim ve daha kaliteli rekolte için tüm bilgisini paylaşıyor.

7 Haziran’da CHP Bursa Milletvekili olarak seçilip TBMM’ye gittikten sonra da Meclis çalışmalarında tarım ve çevre konularına daha fazla yer verdi.

Uzmanlığı olan tarım politikaları konusunda hazırladığı raporlarla CHP Genel Merkezi çalışmalarına da önemli katkılar yaptı.

Sarıbal şu günlerde Fransa’nın başkenti Paris’te.

Çünkü…

Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen Çölleşmeyle Mücadele Sözleşmesi toplantılarına katılmak üzere CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirildi.

Bu nedenle…

Başkent Paris’teki Fransa Ulusal Parlamentosu binasında yapılan toplantılara katılan Sarıbal, özellikle iklim değişikliğinin dünyaya etkileri konusunun tartışıldığı oturumda düşüncelerini paylaşma fırsatı bulduğu önemli temaslar gerçekleştirdi.

 

Sarıbal’dan Paris’te seçim çalışması

 

Gerçi… Ankara’da patlayan bombadan sonra havası kaçtı ama seçime artık yalnızca 16 gün kaldı.

Böyle bir kritik süreçte CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirildiği için BM toplantısına katılmak üzere Fransa’nın başkenti Paris’e giden CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, seçim çalışmalarını orada da sürdürdü.

Bunu da…

CHP Paris Temsilciliği organizasyonuyla esnaf ziyaretleri yapıp Türk seçmenlerle buluşarak yaptı.

 

Kitlesi küçüldü, ama Kırat her şeye karşın sahaya çıktı

 

Geçmişteki Demokrat Parti ve Adalet partisi geleneğinden gelen, Doğru Yol Partisi olarak 1991’de iktidar gören Demokrat Parti eskisi gibi geniş kitlelerle siyaset yapamadığı için Kırat eski gücünü kaybetti, ama her şeye karşın siyaset sahasına çıktı.

Milletvekili Adayı Tayfun Kırgöz ve Disiplin Kurulu Başkanı Fuat Mehmet Bozdoğan ile birlikte ziyaretimize gelen DP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Koyuncu sohbet ederken “Adaletsiz bir seçim süreci” dedi ve şunu söyledi:

Hazine yardımı alan partilerle alamayan partiler yarışabilirler mi? Biz zor koşullarda ve adaletsiz bir seçimde yarışmaya çalışıyoruz.”

Seçim çalışmaları sırasındaki tespitlerini de paylaştı:

30 yıllık üyelerimiz var. Fakat resmi kurumlara işi düşünce iktidar partisi istediği için istifa edenler oluyor. Bunun adı baskıdır.”

Herkesin kendine göre bir demokrasi tarifi yaptığını, ancak demokrasiyi DP’nin öğrettiğini ifade eden Koyuncu, gözlemlerini aktarırken şuna da özel vurgu yaptı:

Büyükşehir Yasası başlangıçta heyecana yol açtı, ama köylüler şimdi şikayetçi. Çünkü iş makinaları ve meralarını alan Büyükşehir,o malları köylüye kiraya veriyor.”

Bu arada…

2008’den beri yapılmayan DP İl Divanı pazar günü saat 12.00’de Beşevler Küçük Sanayi Sitesi’ndeki Hasırönü Restoran’ın üst katında toplanacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.