Başkan Erdem’den ‘Kent Meydanı’ çağrısı

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, FSM’deki hastane olarak ayrılan alanın kültürel alan ve kent meydanı olarak inşa edilmesini istediklerini söyledi.

Başkan Erdem’den ‘Kent Meydanı’ çağrısı
HABERİ PAYLAŞ

Nilüfer Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısının ikinci oturumunda, AK Parti grubu tarafından gündeme getirilen kültürel alan ve kent meydanı eksikliği üzerine konuşan Başkan Erdem, “Kültür sanat alanında Türkiye’de örnek bir yerdeyiz ama mekansal sıkıntı yaşadığımız gerçek. Bölgemizdeki hazine arazileri, kamu alanı olarak ihtiyaca göre öncelikli projelerde kullanılmalı. Bu konuda herkes elini taşın altına koymalı. Bölge hastaneleri yapılınca FSM Bulvarı’ndaki hastane alanına ihtiyaç kalmadı. Vakıflar, Hazine ve Büyükşehir Belediyesi bir araya gelerek orada ortak nokta bulabilir ve oraya ortak akılla en verimli ve ihtiyacı karşılayabilecek bir proje yapılabilir. Bu koordinasyonu sağlayacak olan Büyükşehir Belediyesi’dir. Büyükşehir isterse sorunu çözebilir. Biz de Nilüfer meclisi olarak bu konuyla ilgili bir çalışma yapalım. O alanda kent meydanı da oluşur, kültürel sportif alanlarda ortaya çıkar. Biz kurum olarak orasının amacı dışında kullanılmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu. 

nilufer-001.jpg

STRATEJİK PLAN’A ONAY…

Oturumda ayrıca Nilüfer Belediyesi’nin 2020-2024 Stratejik Planı oylandı. Planın hazırlık sürecini değerlendiren Başkan Erdem, “Stratejik plan çalışmasını her şeyden önce yurttaşların yönetim süreçlerine katılmasını sağlayacak bir yöntem olarak çok önemsiyoruz. 2020-2024 stratejik plan çalışmalarımızı yaparken ‘birlikte yönetim’ anlayışımız gereği tüm paydaşlarımızla ortak bir çalışma yürüttük. Bu çalışmanın sonunda; 2020-2024 Stratejik Planı, Kurumsal Gelişim, Kentsel ve Kırsal Gelişim, Toplumsal Gelişim, Ekolojik Denge ve Ekonomik Gelişim gibi 5 stratejik amaç başlığı altında topladık” dedi 
 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X