1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Bazıları süratli araç kullanıyor
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Bazıları süratli araç kullanıyor

A+A-

Merhaba Günay Bey. Öncelikle dertlerimizin sesi olduğunuz için size teşekkür ederim. İşim gereği BURULAŞ’a ait 97 ve 92 hatlarını çok sık kullanmaktayım. Ara ara diğer hatları da kullanıyorum. Kasım ayının başından beri araç saatlerindeki değişiklikleri ile bazı şoförlerin agresif olduğunu ve araç kullanımlarının daha dikkatsiz ve hızlı olduğunu görmekteyim. Hele 97 hattında Bağlarbaşı veya Güneştepe gibi dar yolları olan mahallelerden geçerken sürat yaptıklarını gözlemliyorum.

sari-002.jpgHerhangi bir yolcu, herhangi bir soru yöneltse şoföre, “Yeni sistem böyle’ gibi garip yanıt alıyoruz ve hiçbir konu hakkında bir şey bilmediklerini söylüyorlar. Sizin aracılığınızla Büyükşehir Belediyesi ve BURULAŞ yetkililerine soruyorum.

- Şoför arkadaşların bahsettiği sistem nedir? İnsan canından önemli mi ki, bu kadar hızlı araç kullanıyorlar.

- Araç saatlerinde değişiklik yapıldığında neden duraklarda zamanında güncelleme yapılmıyor ve şoför arkadaşların hiçbiri bu saatleri bilmiyorlar.

Şimdiden yanıtları için teşekkür ederim.

Yaşar İnanç

 

UEDAŞ’tan yanıt var

Sayın Günay Yumruktay, halkın istek ve taleplerinin bize ulaşmasında aracılık ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz.

18 Kasım tarihli köşenizdeki bir okur talebi için yaptığımız incelemede, Eski Gemlik Yolu’nda Belediyece yapılan yol genişletme çalışmaları sonucu direğin yol ortasında kaldığı anlaşılmıştır.

lamba-001.jpg

Bildiğiniz üzere direkleri yola tesis etme gibi bir durum söz konusu değildir. Yol genişlemesi yapan kurum uhdesinde protokol ile kontrolümüzde deplasesi (yer değişikliği) gerçekleştirilebilir.

Saygılarımızla;

UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü

kutu-001.jpg

 

3 aydır sokak lambalarımız çalışmıyor

Balat Mahallesi Kayhan Sokak ve Beydağ Sokak’ta 3 aydır sokak lambaları çalışmıyor. UEDAŞ’a defalarca bildirmemize rağmen henüz hiçbir şey yapılmadı. UEDAŞ yetkililerinin dikkatine sunuyor, gereğinin yapılmasını rica ediyorum.

Özlem Tongal

 

Durakta beklerken çamurlu su mağduru olmak!

camur-002.jpgOsmangazi ilçesi Çarşamba Pazarı’nda otobüs ve tramvay durağının olduğu alandaki asfalt iyice bozulmuş ve çukurlaşmış.

Önceki gün durakta beklerken, yağmurdan oluşan birikintiler yüzünden yoldan geçen her araç sayesinde üstümüz başımız çamurlu su oldu. Ş

oförler dikkatsiz, saygısız. Ama, yolun bakımının da yapılması gerekli.

Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi yetkililerinin dikkatine sunuyorum.

Bir okur

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.