1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Bebek kabinlerinde yer seçimi
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Bebek kabinlerinde yer seçimi

A+A-

Kimi hizmetler uygulamaya konulmadan önce yer seçimi belirlenmiyor mu? Alın size yeni bir örnek: ‘Bebek Bakım ve Emzirme Odası’...

Hizmet olarak sunulması doğru bir karar ve uygulama. Ama öncesinde ve sonrasında nasıl oluyor da konulan yerlerde mekanları kısıtlamasın, vatandaşa engel olmasın diye bir kontrol edilmiyor. Valilik, belediye, sağlık veya ilgili firma elemanları olumsuzluklara pekala müdahale edebilir.

Nitekim geçtiğimiz aylarda tarihi Kozahan önüne konan kabin yaya ulaşımını etkiliyordu. Köşenizde çıkan yazıdan sonra kaldırıldı ve daha uygun yere konuldu. Halbuki önceden bu hesaplanıp yapılmış olsa ikinci bir çalışmaya, emeğe gerek kalmazdı.

Kalabalık bir ortama sahip Şehreküstü'nde de aynı sıkıntı söz konusu. Kabin daha uygun yere çekilebilir. Çakırhamam Balıbey Hanı yakınına İpekböceği durağı üzerine de bebek emzirme kabini kuruldu. Halbuki elektrik trafosu civarına, Balıbey Hanı ve Kültür Merkezi yakınına konabilirdi.

Burada yol üzeri konması epey sıkıntı yaratacak. Büyük ve hacimli bu kabinler otobüse ve tramvaya binecek olanlar için engel teşkil etmekte

‘Bebek Bakım ve Emzirme Odası’ na giriş konusuna gelince; hayli güvenli... Buralara herkes giremeyecek. Hizmetten faydalanmak isteyen ebeveynler sağlık ocakları ve belediyelerden kart temin ederek kabinleri kullanabilecekler.

Kemal Başeren

 

Otobüs durağı otopark mıdır?
 

​Kent trafiğinde özellikle rastgele otopark yapılması sıkıntıları kat kat artırıyor. Bu durumda en çok ihlal kaldırımlarla otobüs duraklarında oluyor. Yayalar kaldırım işgali yüzünden yolda yürümek zorunda kalıyor. Burulaş ve özel halk otobüsleri ise araçların park etmesi nedeniyle durağa yanaşamıyor. Kimi otobüs yolun ortasında indirip bindirme yaparken kimisi durmayıp yola devam ediyor. Bu fotoğrafın çekildiği durak ise Çekirge Devlet Hastanesi yakınında. Fazla söze gerek yok herşey ortada.

Aydın Demir

 

Cami önü işportacılardan boşaltıldı
 

16/01/2016 tarihinde köşenizde yayımlanan "Cami Önü İşportacı Dolu” başlıklı, Değirmenönü Mahallesi Merkez Cami önündeki seyyar satıcılardan duyulan rahatsızlığı konu alan yazı incelenmiştir.

Değirmenönü Mahallesi Şehitler Caddesi üzerindeki Merkez cami önünde seyyar satıcılık yapan şahıslar hakkında Zabıta ekiplerimizce gerekli yasal işlemler yapılarak bulundukları yerlerin boşaltılması sağlanmıştır. Konunun takibine devam edilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Yıldırım Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.