Besicinin yüzü BESAŞ’la güldü

Kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla 2013 yılında Keles’te kurulan BESAŞ Süt ve Süt Ürünleri Tesisi, b4 dağ ilçesinde bugüne kadar  yaklaşık 25 milyon litre süt alımı yaptı. Bunun karşılığında besici ise 33 milyon lira kazandı. 

Besicinin yüzü BESAŞ’la güldü
HABERİ PAYLAŞ

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olan bir yatırımla 2013 yılında Keles’e süt ürünleri tesisi kurdu. Kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle 2013 yılında hizmete açılan tesis, bölgede hyvancılıkla uğraşanlara adeta cansuyu oldu.

Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetiyle bir taraftan halkın ürününü değerlendirirken, diğer taraftan da Bursalıları sağlıklı gıda ile buluşturmuş oldu. Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerindeki kalkınma kooperatifleri ve birlikler vasıtasıyla 2013-2018 yılları arasında 23 milyon 192 bin 485 litre süt alımı yapılırken, üreticiye 29 milyon 145 bin 500 TL ödendi. 

Helal Gıda Sertifikası’na sahip BESAŞ Keles Süt ve Süt ürünleri Tesisi’nde 2019 yılının ilk 6 aylık sürecinde de,  2 milyon 179 bin litre süt alımına karşılık 4 milyon 124 bin 750 lira ödeme yapıldı.

Günümüzün en gelişmiş makine ve teçhizatıyla tek vardiyada 30 ton süt işleme kapasitesine sahip tesislerde çiftçiden alınan süt işlenerek, ayran, günlük süt, yoğurt, süzme yoğurt, dil peyniri, krem peynir, beyaz peynir, klasik beyaz peynir, klasik beyaz peynir lokum kıvamında, gurme kaşar, tost peyniri, süt kreması ve kahvaltılık lor olarak tüketiciyle buluşturuluyor. 

Bursalıları sağlıklı ve ekonomik gıda ile buluşturmayı kendine ilke edinen BESAŞ, süt ürünlerini  Bursa ili sınırları içinde faaliyet gösteren zincir marketler de dahil olmak üzere 450’nin üzerinde BESAŞ satış noktasında hizmete sunuyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X