1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bilal Erdoğan sürprizi: Lezzet ziyaretine geldi!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bilal Erdoğan sürprizi: Lezzet ziyaretine geldi!

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları genellikle başkanlık yaptıkları sivil toplum örgütlerinin faaliyetleriyle anılıyorlar.

Bunun dışında…

Özel yaşamlarını gözlerden uzak sürdürmeye özen gösteriyorlar. Aynı şekilde, dostlarına yaptıkları ziyaretlerin duyulmasını da pek istemiyorlar.

Nitekim…

Geride bıraktığımız şubat ayının başında kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar başkan yardımcısı olduğu KADEM, yani Kadın ve Demokrasi Derneği Bursa Temsilciliği’nin düzenlediği toplantıda Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın sohbetini dinlemek için kimseye haber vermeden gelmiş ve yine sessizce dönmüştü.

Hatta…

Bursa’ya geldiği, İstanbul’a döndükten sonra öğrenilmişti.

Bu kez de…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu ve kısa adı TÜRGEV olan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı Başkanı Bilal Erdoğan kimseye haber vermeden Bursa’ya geldi.

Beraberinde…

Eşi Reyyan Erdoğan ve 2 çocuğu da olan Erdoğan, uzun yıllardır dostluğu bulunan Şef Ömür Akkor’ın ramazan ayı başında Eker Meydan’da açtığı Zennup adlı Osmanlı yemekleri lokantasına konuk oldu.

Öğle ya da akşam servisinde gelip lokantanın müşterilerini rahatsız etmek istemeyen Bilal Erdoğan ve ailesi, o nedenle iki servis arası olan saat 16.00’da Ömür Akkor’un konuğu oldular.

Yaptığı yemekler yanında yöresel lezzetleri tanıtmak için il il Türkiye’yi gezen ve Ödüllü Şef olarak Bursa’da gönüllerde taht kuran Ömür Akkor’u arayıp “konuklarına ne ikram ettiğini” sorduk.

“O gün menüde ne varsa onları yediler, özel bir şey istemediler. Fakat daha önce de kendisiyle yemek programları yaptığımız için sevdiği yemekleri biliyorum. O nedenle menü dışında birkaç çeşit hazırladım. Ayrıca özel ekmeklerimizin de tadına baktılar” dedi.

Dostunun açtığı lokantaya hayırlı olsun ziyareti için ailesiyle birlikte Bursa’ya gelen Bilal Erdoğan, yaklaşık 3 saatlik lezzet molası sonrası İstanbul’a döndü.

Bu süreçte…

Eşi Reyyan Erdoğan da küçük kızını Eker Meydan avlusundaki trambolinde eğlendirdi.


 

AK Parti’de üçlü süreç: Önce ilçeler, sonra kadın ve gençlik

 

Takvimi… Ankara’da yapılan son il başkanları toplantısı sırasında AK Parti Genel Merkezi açıkladı, biz de 2 Temmuz Pazar günü bu sütunlarda duyurduk.

Buna göre…

İlçe kongrelerine katılıp oy kullanacak delege seçimleri bugünden itibaren başlıyor. Delege seçimleri tam 1 ay sürecek ve 19 Ağustos’ta tamamlanacak.

Ardından…

19 Ağustos’tan başlayıp 12 Kasım’a kadar tamamlanmak üzere ilçe kongreleri yapılacak. Sonra da 18 Kasım 2017-25 Şubat 2018 tarihleri arasında il kongreleri bitirilecek.

Bütün bunlar…

Siyaset terminolojisinde ana kademe olarak adlandırılan il ve ilçelerin kongre takvimi olarak planlandı. Yanı sıra, AK Parti aynı süreçte kadın ve gençlik kollarının kongrelerini de yapıyor.

Üstelik…

Başlangıçta 2 Eylül’den itibaren önce kadın ve sonra da gençlik kongrelerinin yapılması yönünde düşünce vardı.

Fakat…

Daha sonra kadın ve gençlik kongrelerinin ana kademe olan ilçe kongrelerinin ardından yapılması kararı alındı.

Hatta…

AK Parti Genel Merkezi bu yönde bir de kriter belirledi.

Buna göre…

Ana kademeyi oluşturan her ilçe kongresinden 15 gün sonra o ilçenin kadın kolu kongresi yapılacak. Ondan 1 hafta sonra da gençlik kolu kongresi olacak.

Aynı şekilde…

İl kongresinden 15 gün sonra İl Kadın Kolları ve ondan 1 hafta sonra da İl Gençlik Kolları kongreleri yapılacak.


 

3 başkanı ilçe-meclis tercihi

 

AK Parti Genel Merkezi kongreler yaklaşırken bir de tercih kararı aldı. Buna göre, aynı zamanda belediye meclisi üyesi olan ilçe başkanları iki görevden birini tercih edecekler.

Yani…

Göreve ilçe başkanı olarak mı, yoksa belediye meclisi üyesi olarak mı devam edeceklerine karar verecekler.

Bu karar…

AK Parti’nin Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Büyükorhan İlçe Başkanı Ahmet Korkmaz ve Harmancık İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Temel’i ilgilendiriyor.


 

Mimarlar Odası’nda Orhan Efe efsanesi geri mi dönüyor?

 

​Geçenlerde… Meslektaşımız İhsan Aydın gelişmeyi Olay’daki köşesinden duyurdu. Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nin yönetimi genel merkezleriyle ters düşüp istifa ettiler.

O bakımdan…

Oda’nın önünde şimdi zorunlu olarak kongre var. O kongrenin de ağustos ayının ilk yarısında yapılması bekleniyor.

İşte…

Bu bekleme sürecinde 1988-1994 yılları arasında 3 dönem Mimarlar Odası başkanlığı yapan M. Orhan Efe’ye bir grup mimar “Göreve dön” çağrısı yaptı.

Aradığımızda…

Köklü ilişkileri nedeniyle herkesle iyi geçinmeyi bilen isimlerden olan Efe, öncelikle yapılan çağırıyı doğrularken; henüz karar vermediğini, fakat kararlılık noktasında olduğunu söyledi.

Sonra da şunu ekledi:

“Kentle barışık, yaşamla barışık, meslekle barışık, üyelerle barışık, kamuoyuyla barışık bir yönetim gerekiyor.”

Hedefi de gösterdi:

“Bu yönetim kent ve ülke sorunlarına sahip çıkan projeler, politikalar geliştirmeli. Eleştirilerini nezaket kuralları içinde kararlılıkla yaparken beraberinde çözüm önerilerini de ortaya koymalı.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.