Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan’da akılalmaz bir festival düzenlendi. Koronavirüs vaka sayısında günlük rekor rakamlara ulaşan ülkede, halk Pidakala Samaram etkinlikleri kapsamında toplandı. Sağlık ve refah getireceği düşüncesiyle kalabalık, festivalde yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı.

Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı
Hindistan’da artan koronavirüs vakalarına rağmen, Andra Pradeş eyaletinin Kutnool bölgesinde bir araya gelen yüzlerce kişi Ugadi Festivali kapsamında kutlamalar yaptı.

‘Pidakala Samaram’ olarak bilinen bu gelenek, Kairuppala köyünde gerçekleşti.

Her yıl Ugadi adı verilen yeni yıl gününden bir gün sonra düzenlenen geleneksel etkinlikte, ülkede kutsal kabul edilen inek gübresinin halka sağlık ve refah getireceğine inanıldığı için insanlar birbirlerine inek gübresi fırlattı.

SOSYAL MESAFE HİJYEN HİÇE SAYILDI

2 Nisan tarihinden bu yana koronavirüsten dünyanın en fazla etkilenen ülkesi olmasına rağmen, bölgedeki kalabalık maske, mesafe ve hijyen kurallarını unuttu.

YARALILAR TEDAVİYİ KABUL ETMEDİ

Yarım saat boyunca birbirlerine attıkları gübreler nedeni ile en az 50 kişi yaralandı. Yaralananlar tıbbi tedaviyi kabul etmedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X