1. HABERLER

  2. BURSASPOR

  3. 'Borcu 40 milyon düşürdük'
'Borcu 40 milyon düşürdük'

'Borcu 40 milyon düşürdük'

Divan Kurulu'nda konuşan Mali Asbaşkan Fatih Pulat, “Göreve geldiğimizde devraldığımız 291 milyon liralık borcu, yaklaşık 40 milyon lira düşürmüş bulunmaktayız” dedi.

A+A-

Bursaspor Kulübü'nün geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan Divan Başkanlık Kurul,u bu kez yine az sayıda üyenin katılımıyla yapıldı.

Merinos Atatürk Kültür Merkezi Muradiye Salonu'nda çoğunluk aramaksızın yapılan toplantıya 376 üyeden 55'i katıldı.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay'ın cezalı olması nedeniyle, kulübün durumuyla ilgili olarak Mali Asbaşkan Fatih Pulat, bilgi verdi. Pulat, şunları söyledi:

Devraldığımızda toplam futbolcu alacakları net olarak 46 milyon 566 bin Euro'ydu. Şu anki oyuncu kadromuzun alacağı rakam ise 33 milyon 695 bin Euro. Bonservis ve kiralama bedeli 350 bin Euro ödedik. Biz devraldığımızda ise kulüplere kiralama ve bonservis bedeli olarak 4 milyon 350 bin Euro ödememiz gereken borç vardı.”

Menajerlere 942 bin euro

“Geçmişten kalan menajer borcu ise 3 milyon 25 bin Euro. Bizim yaptığımız transferlerin toplam sözleşme bedelleri 17 milyon 475 bin Euro iken bu transferlere ilişkin yapılan menajerlik anlaşmalarının bedeli de 942 bin 312 Euro'dur ve bu bedel 3 sezon içinde ödenecek. Göreve geldiğimizde devraldığımız toplam kredi borcu yaklaşık 69 milyon Türk Lirası'ydı ve bu borcun bir kısmı ipotekliydi. Şu anda ise bankalara hiçbir ipotek olmadan, yaklaşık 78 milyon Türk Lirası borcumuz var. Neticede göreve geldiğimizde devraldığımız 291 milyon liralık borcu, yaklaşık 40 milyon lira düşürmüş bulunmaktayız.”

Ademoğlu: Kimse evladını ıslıklamaz

Bursaspor 2. Başkanı Ali Ademoğlu, “Buradan bütün camiaya sesleniyorum. Forma bizim onurumuzdur. Bursaspor forması giyen de bizim evladımız. Bir baba, evladını ıslıklamaz, yuhalamaz, moralini bozmaz. Elbette eleştirir, elbette kulağını çeker ama küsmez, sırtını dönmez, kucaklamasını bilir. Bunu defalarca ispatlamış, bunu dosta düşmana defalarca göstermiş Bursaspor taraftarına da bu yakışır. Yıkılmış bir binanın altında kalan Bursaspor'u, o enkazın içinden çıkarmaya çalışırken, bize transfer yap, hocayı gönder diyenlere sesleniyoruz” dedi. 

Tüzük'te 13 maddenin değişmesi gündemde

Divan Kurulu toplantısında Tüzük Komisyonu'nun çalışmaları anlatıldı. 

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu tüzük komisyonunun yaptığı çalışmalarla ilgili Kurul Üyesi Haluk Sivri, bilgi verdi.

Değişmesi muhtemel 13 maddenin detaylarını açıklayan Sivri, şunları söyledi:

“Başkan adayları en az 100 kongre üyesinin noter imzasıyla aday olabilecek. Blok oy tehlikesini kaldırmak için genel kurulda 1 yılı doldurmuş üyeler oy kullanabilecek. 1-10 Ocak, 1-10 Nisan tarihlerinde üyelik başvuruları alınacak. Oluşturulacak sicil kurulu tarafından yapılacak incelemelerin ardından onaylanan isimler Bursaspor yönetim kuruluna sunulacak.

YÖNETİM 9'A DÜŞECEK

Bursaspor yönetim Kurulunun yer aldığı komisyonlara dışarıdan üyeler alınabilecek. Her yeni gelen yönetim bağımsız denetleme kuruluşlarına denetim yaptıracak. Çıkan raporlar kamuoyuyla paylaşılacak. Yönetim kurulu üye sayısı başkan hariç 8 asil 9 yedek üyeden oluşacak.

Genel kurullar hafta sonlarında tek günde sabah erken saatlerde yapılacak. Bütçenin yüzde 50 aşılması halinde yönetim kurulları divan kurulundan onay olacak. Yıl içerisinde 4 toplantıya katılmayan divan kurulu üyelerinin üyelikleri askıya alınacak. Bir sonraki divan kurulu seçimlerinde seçme ve seçilme hakları ellerinden alınacak.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.