1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bozbey: Genel Başkan'ı toplum önünde itibarsız hale getirdiler
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bozbey: Genel Başkan'ı toplum önünde itibarsız hale getirdiler

A+A-

Kolay değil… 4 dönemdir seçim kazanıyor. 20 yıldır Nilüfer Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. En önemlisi, Nilüfer’de yaşayanlar tarafından çok seviliyor ve özel bir kitlesi var.

Bunu da…

Herkesle sıcak diyalog kurarak başarıyor.

Şu günlerdeyse…

CHP’de olağanüstü kurultay isteyen değişimcilerle Genel Merkez arasındaki mücadeleyi izleyen Bozbey, imza vererek değişim isteyenler safında yer aldı.

Neden imza verdiğini de şöyle açıkladı:

“Sokaktaki insanın değişimden yana tavrı var. Delegenin, üyenin tavrı var. Nilüfer Belediye Başkanı’yım ama partim bir de kurultay delegesi yaptı. O nedenle parti görevim var. Delegenin ve üyenin isteğiyle, sorumluluğum gereği bir tercih kullandım.”

1.-yazi-icin-nilufer-belediye-baskani-mustafa-bozbey-001.jpgArdından…

“Süreci izliyorum. Yarın ne olur, bir şeyler değişir mi diye bakmıyorum. Kendi işime bakıyorum” dedi ve devam etti:

“Yerel seçime 7-8 ay kaldı. Neler yapabiliriz, ne gibi değişiklikler olması gerekir diye çalışıyorum. Çünkü süreç çok zorlu.”

Şuna dikkat çekti:

“2 yıldır ekonomik şartlar iyice zorlaştı. Bu şartlarda belediye başkanlığı yapmak çok sıkıntılı. Gelirler düşüyor, giderler yükseliyor, hedeflere ulaşılamıyor. Vatandaşın talepleri ve nüfus da artıyor.”

Şunun altını çizdi:

“Sorunları aşabilmeye yoğunlaştık, çözüme uğraşıyoruz. İnsanlar buraya boşuna gelmiyorlar, mutlu ve huzurlu olup kendilerini güvende hissetmek, gülümsemek için geliyorlar.”

Bu noktada…

“Biz de gülümsetmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Siyaset tarafı ikinci, üçüncü planda. Siyasal davranışım yok, olmaz da” dedi, siyasi gündem için şu notu düştü:

“Partim tarafından verilmiş olan kurultay delegesi görevinde; ilçe delegeleri ve üyelerin tavsiyesi doğrultusunda bir karar alıp imza verdim. Kararımın da arkasındayım.”

Sonra da…

“Burada üzüldüğüm tek bir şey var” deyip önemli bir değerlendirme yaptı:

“Gerçekten çok dürüst, çok çalışkan, gerçek bir demokrat olan Genel Başkanımızı toplum nezdinde itibarsız hale dönüştürdüler. Buna çok üzülüyorum ve asla gönlüm razı değil.”

Gözlemi şu:

“Genel Başkanımız gerçekten çok iyi bir insan. Bu ülkeyi çok düşünüyor ve seviyor. İnanılmaz derecede çalışkan. Fakat süreç buraya getirdi.”

 

“Genel Başkan'ı, yardımcıları bu hale düşürdü”

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey düşüncesini açık açık paylaştı:

“Genel Başkanın bu şekilde yıpranmasına gönlüm razı değil. Bu duruma genel başkan yardımcılarının düşürdüğüne inanıyorum.”

Bakışı şu:

“Genel başkan yardımcıları destek ve yardımcı olmalı, sorunları çözen olmalı, yönlendirecek düzeyde olmalı, yıpratmamalı.

Şunu vurguladı:

“Baş başa çok konuştuğumuz için bilerek söylüyorum, elinden gelse her şeyi seçimle yapar, ama geldiği noktaya bakın.”

Görüşü net:

“Genel başkan yardımcıları bu işi buraya gelmeden çözmeliydi.”

 

Büyükşehir'i istemediği için mi imza verdi?

 

Sohbetimizde… Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e kulislerdeki bir dedikoduyu aktardık:

“Kılıçdaroğlu’nun Büyükşehir Adayı göstermek istediği, fakat istemediğiniz için İnce’ye destekleyip imza verdiğiniz konuşuluyor.”

Gülerek…

“Tamamen dedikodu” dedi ve şunu söyledi:

“Hem 2009, hem 2014’te adaylık sürecinde baş başa ikişer defa görüştük.  Bursa’da yapılan araştırmaları götürmüştüm. İki seçimde de ‘Başkan nereyi istiyorsan oraya aday gösterelim’ dedi. Böyle bir insan...”

 

CHP kulislerine göre Sarıbal Genel Başkan Yardımcısı oluyor

 

4.-yazi-icin-chp-bursa-milletvekili-ve-pm-uyesi-orhan-saribal.jpgAslında… Haberin 3 günlük geçmişi var. Pazar gecesi duyup, pazartesi sabahı “Hayırlı olsun diyelim mi?” diye sorunca, CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal gülerek şu cevabı vermişti:

“Böyle bir şey konuşuluyor, beni de arayıp kutluyorlar. Fakat olan bir şey yok. Bana böyle bir mesaj da gelmedi.”

Buna karşın…

CHP kulisleri, yeni Genel Başkan Yardımcısı olarak Sarıbal’ı konuşmaya devam ettiler.

Bir başka dost ise şunu söyledi:

“Genel Başkan MYK’yı 17 kişiden 12’ye indiriyor. Bursa’dan Lale Karabıyık Hoca’yı çok sevdiği biliniyor. Rakam azalırken Bursa’ya 2 genel başkan yardımcılığı vereceğini pek sanmam.”

Ne var ki …

Dün akşam saatlerinde “Kılıçdaroğlu’nun yeni MYK’sı” başlığıyla bir liste CHP’den iyi haber alan internet sitelerinde yazıldı.

Listeye göre…

Orhan Sarıbal yeniden yapılandırılan MYK’da Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev alıyor.

Yanı sıra…

Gökhan Zeybek yerel yönetimler, Haluk Pekşen hukuk ve seçim işleri, Hakkı Süha Okay parti örgütü ve örgüt yönetimi, Oğuz Kaan Salıcı bilgi, Ar-Ge ve iletişim teknolojileri, Yücel Taşkın da eğitim politikaları sorumlusu oluyor.

 

Hakan Çavuşoğlu at üstünde

 

5.-yazi-icin-hakan-cavusoglu-at-biniyor.jpgAtlar binicilerinin duygularını hissederler. Eğer acemi ya da ürkekse tedirgin olurlar.

Başbakan eski Yardımcısı ve TBMM İnsan Hakları İzleme Komisyonu Başkanı olan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, açılışını yaptığı İnegöl’deki yaşam merkezinde ata bindiğini gösteren fotoğrafa dikkatlice baktık.

Gerçi…

Çavuşoğlu’nun kıyafeti binicilik için uygun değil, ama at üstünde duruşu acemi olmadığını gösteriyor. Binicinin rahatlığı ve kendine güveni ata da yansımış.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.