1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bozbey’in hedef kitlesi ortadirek: Dar gelirli için sürpriz hazırlıyor!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bozbey’in hedef kitlesi ortadirek: Dar gelirli için sürpriz hazırlıyor!

A+A-

Seçime 18 gün kaldı… Geçmiş seçimlerde sona yaklaşıldığında hem adaylar tüm vaat ve projelerini açıklamış, hem de seçmen kararını vermiş olurdu.

Bu kez…

Yayınlanan anketlerden hâlâ, sonucu etkileyecek kadar önemli bir kararsızlar kesimi olduğu görülüyor. Adaylar da proje yarışından çok yönteme ilişkin söylemlerle gündeme geliyor.

İşte…

1.-yazi-icin-chp-buyuksehir-adayi-mustafa-bozbey-001.jpgO süreci Cumhur İttifakı adına AK Parti Büyükşehir Adayı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bozdu. Görkemli animasyonlar eşliğinde Bursa için projeler açıkladı.

Sonrasında…

Gözler Millet İttifakı adına CHP Büyükşehir Adayı olan Mustafa Bozbey’e çevrildi. O da, nasıl bir Bursa düşündüğünü ve seçildiği takdirde nasıl bir Bursa hedeflediğini kamuoyuna yarın açıklayacak.

Geçen hafta…

Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti örgütlerine bilgilendirme yapan Bozbey’in ulaşım hedefini bu sütunlardan aktardık.

Bozbey, önceliğini kenti boydan boya ortadan ikiye bölen ray hatlarının tümünün yeraltına alınmasına vereceğini iki parti örgütüne anlattı.

Bu kez, sosyal ve ekonomik projeler açıklaması bekleniyor.

Örneğin…

Yarınki toplantıda “dar gelirliler için müjdeler” vermeye hazırlandığı kulağımıza geldi. Müjdelerin de, konut edindirme gibi uzun vadeli yatırımlar yerine doğrudan dar gelirlinin cebini ilgilendireceği anlaşılıyor.

Nitekim…

Büyük çaplı projelerden çok, piyasada gözlenen ekonomik atmosfere yönelik ekonomik çözümler ortaya konacak. Yani, bir dönem Turgut Özal’ın Anavatan Partisi’ni iktidara taşıyan ortadirek hedefli bir son 18 gün izleyeceğimiz anlaşılıyor.

Bunun yanında…

Anladığımız kadarıyla Bozbey’in kente vaadi ise şu slogan olacak:

Bursa’nın çehresi değişecek.

Yine…

Kulağımıza gelenlerden çıkardığımız sonuca göre, Nilüfer’deki gibi sosyal anlamda yaşamaya özenilen bir Bursa vaadi son süreçte öne çıkacak.

Bu da…

“Birlikte yönetelim” vurgusuyla tamamlanacak.

 

Şahin’den Erdem’e sürpriz kutlama

 

2.-yazi-icin-necati-sahinin-turgay-erdeme-mesaji.jpgAK Parti kuruluşundan beri Nilüfer hariç her ilçede kazandı. O nedenle, bu kez Bozbey’in yokluğunda kazanmak istiyor.

İki adayın seçim kampanyaları da seçmen yapısı atmosferi özel olan Nilüfer’e uygun yürüyor.

Nitekim, Millet İttifakı adına CHP Nilüfer Adayı Turgay Erdem’in doğum günü nedeniyle sosyal medya hesabına Cumhur İttifakı adına AK Parti Adayı Necati Şahin şu mesajı yazdı:

“Turgaycığım eşin, çocuğun ve torununla sağlıklı nice mutlu yaşlar dilerim.”

 

Mustafa Dündar’ın Tahtakale Seçim Ofisi açılışına Altepe desteği

 

3.-yazi-icin-mustafa-dundar-tahtakale-secim-bsurosu-acilisi-recep-altepe,-ozen,-osman-mesten,-ali-osman-sali,-ismail-hakki-arslan.jpgSeçime doğru sahadaki tempo da, siyasetteki renklilik de artıyor. Partiler, seçmende karşılığı olan kadrolarını sahaya sürmeye başladılar.

Nitekim…

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden 23 Ekim 2018 günü istifa etmesi sonrasında siyasi ortamlara hiç girmeyen Recep Altepe, geçen hafta Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın kuruluşundan beri hizmet eden belediye başkanlarına plaket verdiği gala gecesine katıldı.

Altepe ikinci adımı da dün attı.

Bu kez de…

Cumhur İttifakı adına AK Parti Osmangazi Adayı Dündar’ın Tahtakale’deki seçim ofisi açılışına AK Parti Bursa milletvekilleri Osman Mesten ve Refik Özen’in yanı sıra geçen dönem AK Parti Balıkesir Milletvekili olan Ali Osman Sali ile birlikte katıldı.

Geçen dönem AK Parti Osmangazi Belediye Meclisi Üyesi olan İsmail Hakkı Arslan da açılıştaydı.

Altepe, açılış sonrası kazanın başına geçip pilav da dağıttı.

 

Panorama’da özel konuk: Halit Eren

 

4.-yazi-icin-halit-eren-ve-orhan-mollasalih.jpgOsmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın en büyük armağanı Panorama 1326 Fetih Müzesi ilk günden beri ziyaretçi akınına uğruyor.

Açıkçası, Bursa’da bir müzenin önünde insanların kuyruk olacağına kimse inanmazdı, ama gerçek oldu.

İşte…

Böylesine ilgi gören müzeyi hafta sonu, kısa adıyla IRCICA olarak bilinen İslam Tarihi Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi Başkanı Halit Eren de ziyaret etti.

Eren’i ziyaretinde Panorama Müzesi Müdürü Orhan Mollasalih yalnız bırakmadı.

 

Dünya parmak ucunda: Bursa’da YouTuber-Vlogger Akademisi

 

5.-yazi-icin-ebru-serkan-yigit-cifti-alasardaki-evi-vlogger-akademi-studyosu-oldu.jpgMüslüman dünyasının beşinci makam kabul ettiği Ulucami’nin belgeselini Büyükşehir Belediyesi desteğiyle çekerek dünyaya tanıtmak üzere harekete geçen Serkan Yiğit ve Ebru Yiğit çifti, yine Büyükşehir desteğiyle Bursa’nın tanıtımına yönelik farklı bir proje başlattı.

Bursalı bir firma olarak dünyanın çeşitli yerlerinde çektikleri belgesellerle uluslar arası alanda tanınan Yiğit’ler, son dönemde gelişmekte olan YouTuber ve Vlogger’lık gibi kavramları göz önüne alarak Alaşar’daki evlerini stüdyo haline getirdiler.

Burada…

Sosyal medya için video hazırlamak üzere Türkiye’nin ilk Vlogger Akademisi kuran Yiğit çifti, üçer aylık dönemlerle ücretsiz verilecek eğitim sayesinde Bursa’nın ve Türkiye’nin daha iyi tanıtımını hedefliyorlar.

Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği projeyi anlatan Serkan Yiğit şuna dikkat çekti:

“Başlangıçta YouTube’da video paylaşımı hobiydi, fakat fenomenler sayesinde profesyonelleşti. Biz de Bursa’nın kendi YouTuber ve Vlogger’larını yetiştireceğiz.”

 

12 YoutuTube fenomeni Bursa’da

 

Artık ülkelerin ve kentlerin tanıtımları, ya da kamuoyu önüne getirilmek istenen ticari pazarlamalar sanal alemden çok hızlı yapılıyor. Bu da, YouTube gibi video platformlarındaki fenomenlerle gerçekleştiriliyor.

İşte…

Ebru Yiğit ve Serkan Yiğit çiftinin uluslararası alandaki bağlantıları sayesinde dünyanın değişik ülkelerinden 12 YouTube fenomeni tarihi ve turistik yerleri gezip YouTube’da paylaşmak üzere Bursa’ya geldiler.

Çekip paylaşacakları videoları merakla bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.