1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Branş öğretmenleri hep mağdur
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Branş öğretmenleri hep mağdur

A+A-
Milli Eğitim Bakanlığı`nın öğretmen atama düzenlemesine göre 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 42.000 norm fazlası sınıf öğretmmeni okul öncesi, ortaokul ve lise branşlarına geçirilmiştir. Bu uygulama branş öğretmenlerine yapılan bir haksızlıktır. Milli Eğitim Bakanlığı, yıllarca alanında eğitim görmüş, işin ehli olan branş öğretmenleri yerine sınıf öğretmenlerini branşlara geçirmesinden dolayı eğitim ve öğretimde büyük sıkıntılar oluşmuştur. Biz branş öğretmenleri olarak sınıf öğretmenlerinin alan değiştirmesine karşı çıkmaktayız. Yıllardır atama bekleyen ve emek verip bu amaçla çalışan branş öğretmenlerinin hakları verilmeli ve mağduriyetleri giderilmelidir.
Ayrıca sınıf öğretmenliğinin alan değiştirmesinin yanında Eylül 2014 atamasında sınıf öğretmenlerine ayrıcalık verilip 6098 sınıf öğretmeninin ataması yapılmıştır. Yüksek puanlar almamıza rağmen biz branş öğretmenlerinin atamaları yapılmamıştır. Buna ek olarak kadrolu öğretmen atamak yerine asgari ücret ile ücretli öğretmen çalıştırarak branş öğretmenliği ihtiyacı kapatılmaktadır. Tüm bu sorunlardan dolayı branş öğretmenleri yıllardır mağduriyet ve atama sıkıntısı içerisindedir. Bizler 2014-2015 yılları içerisinde ek atamaların ve özellikle 2015 şubatta sadece 40.000 branş öğretmeni atamasının yapılmasını istiyoruz.
Yasemin T.
 
Otobüsler `araç takip`le izleniyor
 
06/09/2014 tarihli Olay Gazetesi’nde Söz Sizde köşesinde “35-E kestirme yoldan son durağa gidiyor“ başlıklı yazınız ilgili birimler tarafından incelenmiştir.
Toplu taşıma araçları trafiğin bir parçası olup, güzergahına uygun seyretmesi ancak normal şartlarda geçerlidir. Bakım çalışmaları, aşırı ve hatalı parklanma vb. olumsuzluklar araçların güzergahlarına uygun çalışmalarını zaman zaman engelleyebilmektedir. Bütünleşik bilet sisteminde hizmet veren toplu taşıma araçları düzenli olarak araç takip sisteminden kontrol edilmekte ve nedensiz olarak güzergah dışına çıkan araç tespit edildiği takdirde, sürücülerine gerekli uyarılar yapılmaktadır.
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
 
ŞİKÂYET KUTUSU
 
Hamitler’ de oturuyorum. 13/B’ yi kullanıyorum. Bağlarbaşı metro istasyounda aktarma yapıyorum. Kartımdan çekilen miktarın artmış olduğunu görünce hayli şaşırdım. İndirim aktarması daha önce 25 krş idi. Şimdilerde ise 75 krş kesiliyor. Oysa artış miktarı yüzde 100 olarak açıklanmıştı. Bu duruma göre indirim aktarmasında artış yüzde 200 olmakta. Vatandaşın ortalama gelir düzeyi belli iken bu kadar yüksek artış nasıl olabiliyor?
Cemal ÖZTÜRK
 
Gürsu TOKİ sakinleri olarak sahipsiz bırakıldığımızı düşünüyoruz. En başta bu köşeye de sıkça yansıyan ulaşım problemini halen aşamadık. Minibüsler hem yetersiz hem de kalabalık. Büyükşehir Belediyesi TOKİ için neden Burulaş’ı ya da özel halk otobüslerini devreye koymuyor. Bu yöndeki taleplerimizi uzun süredir yapmamıza rağmen sonuç hakkında hiçbir gelişme yok. Otobüs seferi bir başlarsa diğer sorunlarımıza da belki sıra gelir. 
İbrahim KARA
 
Küçükbalıklı Mahallesi Ulubat Sokak’ta bir evin köpeği tasmasız halde sokağa bırakılmakta. Bir aile tarafından beslenen bu köpek yüzünden sokaktan geçemiyoruz. Yoldan geçen herkesi kovalayan, iki kişiyi ısıran bu köpeğin dışarıya, sokağa salınmasını istemiyoruz. Osmangazi Belediyesi’ne şikâyette bulunmamıza rağmen belediyeden gelip ilgilenen olmadı.
Sokak sakini
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.