1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Bu çöpler hiç mi temizlenmez?
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu çöpler hiç mi temizlenmez?

A+A-

Merhaba Günay Bey, Korupark evlerinde oturuyorum. Dairem 12. katta ve AVM üzerinden Mudanya yoluna bakıyorum. AVM ile site arasında AVM’nin kendi mülkü içerisinde bir mal kabul alanı var. Mal kabul alanı diyorum ama burası çöplüğe dönmüş durumda. Ben her sabah büyüyen çöp yığını manzarası ile uyanmak zorundayım.

Gerek konunun ilgililerinin ve gerekse de yetkililerin bu konuda lütfen biraz daha duyarlı olmalarını vatandaş olarak rica ediyorum. 

sozsizde-20180812-1.jpg

Cenk ESİDİNÇ

 

Acil otoparkını acile gelen hasta yakınları kullanamıyor

 

Sayın Günay Bey, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi acil otoparkı normalde acil için gelen hastaların kullanımında ve maksimum 2 saat kullanımı olmasına rağmen birileri tarafından günlerce kullanılmakta.

Otopark için görevlendirilen kişiler bu kurallara uyduklarında hakarete, tehditlere ve hatta darp olaylarına dahi maruz kalabilmekteler.

Ve yönetim dahi bu personelin arkasında durmuyor, bu da yetmezmiş gibi kendilerine hakaret ve tehdit eden kişi hastanenin herhangi bir bölümünde görev yapan birini devreye sokup aracını günlerce otoparkta tutabiliyor.

Acil vaka ile gelen hastalar yer bulamadıkları için araçlarını uzak mesafelerde bırakarak hastalarını ya yürütmek ya da kucaklayarak acil servise getirmek durumunda kalıyorlar.

Maalesef böyle bir durumdan dolayı hasta yakınları ile görevliler karşı karşıya kalmakta, vatandaş karşısında zor duruma düşmekte. Bu haksızlık ve mağduriyet durumlarının ilgililere iletilmesine rağmen ne yazık ki, bir çözüm bulunmamakta.

Haliyle, durum böyle olunca acil otoparkında gelen hasta ve yakınları için ancak 5 araçlık yer kalabilmekte.

Söz Sizde aracılığıyla yetkililerin dikkatine sunuyor, acil otoparkının acil hasta ve yakınlarına hizmet verecek hale getirilmesini rica ediyoruz.

Bir okurunuz

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.