1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bu görüntü ilginç: Bahçeli’ye destek açıklayan yönetici yok
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu görüntü ilginç: Bahçeli’ye destek açıklayan yönetici yok

A+A-

Gerçi… Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, delegelerin topladıkları imzaları geçerli kabul etti ve MHP’de kurultay yapılması kararı verdi, ama MHP Genel Merkezi bu kararı Yargıtay’a götürüp temyiz başvurusu yaptı.

O nedenle…

Kurultayla ilgili hukuki tartışmalar sürüyor. Değişim isteyenler temyizi beklemeye gerek olmadığını düşünürken, Genel Merkez ise hukuki sürecin tamamlanmadığını söyleyip kurultaya karşı çıkıyor.

Kuşku yok ki…

Bunlar teknik konular ve en geç önümüzdeki hafta başına kadar da bir sonuca ulaşır.

Ancak…

Kurultay tartışmaları içindeki MHP’de dikkat çeken başka bir şey var ki, siyaseten önemsemek gerektiğini düşünüyoruz.

Örneğin…

Bursa’da MHP’nin İl ve ilçe teşkilatlarında toplam 550’ye yakın yönetici var. Bu yöneticilerin hepsi Devlet Bahçeli’nin liderliğinde göreve geldiler.

Ne var ki…

Kurultay için harekete geçilmesinden sonra, özellikle de Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve son olarak da Ümit Özdağ’ın adaylık çalışmaları yaptığı süreçte Bursa’da Devlet Bahçeli’den yana destek açıklayan MHP yöneticisi duymadık.

Bu durum bize çok çarpıcı geldi.

Çünkü…

MHP Bursa teşkilatlarında görev yapanlar arasında açık açık Meral Akşener’i desteklediğini söyleyen çok fazla yönetici var. Akşener’in yarısına yakın sayıda Sinan Oğan destekçisi ile de konuşuyoruz. Koray Aydın’ın en zayıf olduğu il Bursa ama onun bile destekçisi var.

Bu noktada…

Ümit Özdağ için destek açıklayan olmaması kabul görebilir.

Ama…

MHP teşkilatlarında görev yapan 550’ye yakın yöneticinin olduğu Bursa gibi kentte henüz bir tek kişinin bile çıkıp Bahçeli için destek açıklamaması dikkat çekmeyecek gibi değil.

Galiba…

Değişimin ayak sesleri böyle bir şey oluyor.

 

Akşener için “lider programı” yapıldı

 

1991 yılındaki ANAP kurultayı için Mesut Yılmaz genel başkan adaylığını Bursa’da açıklamış ve başbakan olmuştu. Meral Akşener aynı yolu izleyip adaylığını Bursa’da açıklayacağı için, gelişinde lider programı hazırlandı.

Buna göre…

Cumartesi günü saat 17.30’da Turanköy’de karşılanacak olan Akşener önce MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek, saat 19.30’da Atatürk Spor Salonu’nda Bursalılara seslenecek.

Sabah Gönlüferah’ta önce gazetecilerle, sonra kurultay delegeleriyle sohbet edecek. Sonra da Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleriyle Emir Sultan Hazretleri’ni ziyaret edecek.

 

AK Parti Mudanya’da ikinci hamle İl Başkanı Torun’dan!

 

İlk hamle sürprizdi… AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Erdal Kaya önceki gün beklenmedik bir anda istifasını verdi.

İkinci hamle…

Kurmaylarıyla birlikte dün sabah Mudanya’ya giden AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’dan iki aşamada geldi.

Önce…

İlçe yönetim kuruluyla toplantı yapan Torun, bu toplantıda tek tek istifaları aldı.

Böylece…

Bir gece önce dillendirilen “Acaba yönetim kendi içinden bir başkan seçerek devam edebilir mi?” arayışlarını sonlandırdı ve yeni bir süreci başlattı.

Ardından…

Torun bu kez ilçe yönetim kurulu, ilçe kadın ve gençlik kollarının yönetim kurullarıyla belediye meclisi üyeleri ve mahalle temsilcilerinin katıldığı genişletilmiş toplantı yaptı.

Toplantıda…

Yeni bir hamleyle “İlçe Başkanı görmek istediğiniz 3’er kişi yazın” dedi. Bu da, yeni süreç için AK Parti’nin beklemeyip acele edeceğini gösterdi.

Zaten…

İl Başkanı Torun da toplantıların ardından ilçe merkezinden ayrılırken önümüzdeki haftayı işaret etti.

Gerçi…

3’er kişi yazılan kağıtlar değerlendirilmek üzere İl Başkanlığı’na götürüldüğü için nasıl bir liste çıktığı bilinemiyor. Ancak, AK Parti kulisleri Mudanya’da dün öğle saatlerinden itibaren 3 aday adı tartışıyor.

Daha doğrusu…

İl Başkanı Cemalettin Torun’un isteğiyle yazılan üçer kişi arasında İl Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Murat Ünal, Mudanya İlçe Gençlik Kolu Başkanı İzzet Aydın ve Emin Küçük’ün adlarının öne çıktığı konuşuluyor.

 

Cizre’de terör mağduru çocukların yüzünü güldürecekler

 

Günümüzde siyaset farklı işlevler de üstlendi. Yani, siyasetçilerin topluma ulaşabilmeleri ve toplumla bütünleşebilmelerinin yolu artık yalnızca siyasi faaliyet değil. Çünkü, siyasi faaliyetler kadar sosyal etkinlikler de siyasetin ana unsuru haline geldi.

Nitekim…

AK Partili gençler bu alanda yeni kulvarlar açıyor.

Örneğin…

Osmangazi İlçe Gençlik Kolu Başkanı Semih Peksert ve arkadaşları geçtiğimiz günlerde Erzurum’un Narman ilçesine bağlı Kışla Köyü'nün Tepe Mahallesi’ndeki ilköğretim okuluna yardım eli uzattılar.

Bursa’dan topladıkları bot ve montlarla birlikte öğrencilere kırtasiye yardımı da yaptılar. Narmanlı öğrencilerin mutluluğu, Osmangazi Gençlik Kolu’ndaki gençlerin hedeflerini de büyüttü.

Şimdi…

Cizre’de terör mağduru 250 kadar çocuğa yine mont ve bot ile birlikte kırtasiye yardımı yapmaya hazırlanıyorlar.

 

Paşa Çiftliği denince akla gelen Dinçsoy unutulmayacak!

 

Kuşku yok ki Dinçsoy ailesinin Bursa için özel bir yeri var. Cumhuriyet'in ilk yıllarında Belediye Başkanlığı yapan Muhittin Dinçsoy’un oğlu Ali Muhittin Dinçsoy ise kentle Paşa Çiftliği arazisini koruma uğraşında bütünleşti.

En büyük üzüntüsü…

Batıya doğru kent gelişip büyüdükçe ihtiyaç duyulan arazilerin kamu kurumları tarafından Paşa Çiftliği’nden alınmasıydı. Araziyi Bursa’da yeşil bir bölge olarak korumak için verdiği mücadele saygıyı hak ediyor.

Önceki akşam vefat ettiğini duyunca çok üzüldük. Allah rahmet eylesin, Bursa’nın başı sağ olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.