Bu ülkede dil eğitimi alanlara 1 milyon Euro!

Malta’da, dil eğitimi almak isteyen öğrencileri teşvik etmek amacıyla toplam 1 milyon Euro bütçe ayrıldı. Ülkede, dil okullarında yüz yüze eğitim Haziran ayında başlayacak ve Türkiye’den gidecek öğrencilere karantina uygulanmayacak.

Bu ülkede dil eğitimi alanlara 1 milyon Euro!

Malta merkezli eğitim teknolojileri ve danışmanlık şirketi MaltaVista tarafından yapılan açıklamaya göre, Haziran’la birlikte dil okullarında yüz yüze eğitime başlanacak Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencileri teşvik etmek amacıyla toplam 1 milyon Euro bütçe ayrıldı.

Eğitim için Malta’yı tercih eden öğrencilere kişi başı 300 Euro’ya kadar kupon tanımlanacak.

Destekten faydalanmak isteyen öğrencilerin bir an önce ön kayıt yaptırması gerektiğini vurgulayan MaltaVista Genel Müdürü Kubilay Güler, “Bu bütçe, eğitim için Malta’ya seyahat edecek öğrencilere kuponlar halinde dağıtılacak ve pandemi süresince önlemlere hassasiyetle uyan market, mağaza ve restoranlarda kullanılabilecek. Kuponlardan, en az 15 gün süreyle Malta’daki herhangi bir dil okulunda eğitim alacak olan öğrenciler yararlanabilecek. Günlük 10 Euro üzerinden hesaplanan kuponların değeri ise 30 günden uzun süreli eğitim planı yapan öğrenciler için 300 Euro’ya kadar çıkacak” dedi.

MaltaVista olarak tüm süreç boyunca öğrenci adaylarına rehberlik ettiklerini de belirten Güler, “Malta, şu an sosyal yaşamın normale dönmeye başladığı bir sürecin içerisinde. Çok yüksek sayıda kişinin katılımıyla düzenlenen festival gibi organizasyonlar henüz gerçekleştirilmese de Haziran itibarıyla dil okullarında yüz yüze eğitimin başlaması, restoran, kafe, sinema salonu, havuz ve spor salonu gibi mekanların tedbirler kapsamında faaliyetlerini sürdürmesi, özellikle henüz salgınla yoğun bir mücadele halinde olan ülkemizdeki öğrenci adayları için en önemli tercih sebepleri arasında yer alıyor.

Üstelik Türkiye, Malta’nın ‘Amber List’ olarak adlandırdığı listede yer aldığından, seyahatten önce son 72 saat içerisinde yapılmış negatif sonuçlu bir PCR testi ülkeye girişte yeterli oluyor.

Öğrenciler için karantina uygulaması ise bulunmuyor. Bizler de MaltaVista olarak dil okullarının promosyonlarından yararlanmak, ön kayıt yaptırmak, vize süreçlerini eksiksiz tamamlamak ve kuponlardan yararlanmak gibi tüm aşamalarda öğrencilere destek oluyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X