1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bursa-Batman gönül köprüsü: Birlikte Türkiye’yiz, güçlüyüz!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bursa-Batman gönül köprüsü: Birlikte Türkiye’yiz, güçlüyüz!

A+A-

Proje… AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun başkanı olduğu AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlandı. İlk olarak da, geride bıraktığımız Ramazan Bayramı’nda uygulandı.

Buna göre…

12 Büyükşehir ile Doğu-Güneydoğu bölgelerindeki 12 il kardeş olarak eşleştirildi. Bursa bu eşleşmede Batman’la kardeş oldu.

İşte…

Bu proje gereği Bursa’dan Batman’a ikinci gönül köprüsü ziyareti Kurban Bayramı öncesinde 3-4 Eylül tarihlerinde gerçekleşiyor.

Programı için

​AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun şunları söyledi:

İl Başkan yardımcılarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, işadamlarımız ve kanaat önderlerimizle birlikte 3 Eylül’de Batman’a gidiyoruz.”

Şunu da ekledi:

2 günlük program için 30 kişilik kafilemizde Bursa milletvekillerimizden Müfit Aydın ve Osman Mesten de yer alacaklar.”

Ardından…

Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Millet olarak birliğimizi herkese göstermeliyiz” dedi ve 3-4 Eylül’deki Batman gezisi ana başlıklarını açıkladı:

Batman’da ‘Doğu-Batı yok, ülkemiz bütündür’ diyeceğiz, orada ‘Hepimiz kardeşiz’ mesajı vereceğiz, en önemlisi ‘Birlikte Türkiye’yiz, birlikte güçlüyüz’ diye haykıracağız.”

Program şu:

Bu bir Bursa-Batman gönül köprüsü projesi. Onun için orada sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler yapacağız, vatandaşla buluşacağız, partimiz teşkilatlarıyla da kucaklaşacağız.”

Bir bilgi daha verdi:

Gönül köprüsü kurarken, ihtiyaç sahiplerine el uzatmayı da ihmal etmeyeceğiz. O nedenle daha çok çocuklar için olmak üzere Bursa’dan giysi götürüp orada ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz.”

Şunu da ekledi:

Böylece, hem bu kargaşa ortamında ülkemiz ve milletimizin bütünlüğünü göstermek, hem Batman’da yaşayan vatandaşlarımızla bir arada olmak, hem de onlara küçük de olsa bayram sevinci yaşatmak istiyoruz.”


 

CHP ve MHP’ye gönül köprüsü daveti

 

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’la sohbet ederken, Bursa-Batman gönül köprüsü dostluğuna Yenikapı ruhu ile siyasette doğan uzlaşmayı da dahil etmek istediğini söyledi.

Bu amaçla attığı adımı şöyle açıkladı:

3-4 Eylül’de Batman’da gerçekleştireceğimiz gönül köprüsü programına CHP İl Başkanı Sayın Şadi Özdemir ile MHP İl Başkanı Sayın Tevfik Topçu’yu da davet ettim.”

Şu bilgiyi de verdi:

Fakat, CHP’nin eski il başkanı Sayın Metin Çelik’in çocuğunun düğünü olduğu için Sayın Özdemir gelemiyor. Sayın Topçu da başka bir programı olduğu için katılamıyor.”


 

Torun’un “mürüvvet” heyecanı

 

3-4 Eylül tarihlerinde gönül köprüsü projesi için 30 kişilik Bursa kafilesiyle Batman’a gidecek olan AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’u dönüşünde de kızının mürüvveti bekliyor.

Daha açık söylemek gerekirse, Torun’un kızı Sümeyye ile Bursa Teknik Üniversitesi’nin kurucu rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’in oğlu Yunus Emre8 Eylül’de evleniyorlar.

Nikah töreni, 8 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da Sukaypark’ta kokteylle başlayacak.


 

Bursaspor’dan Arap turizmine destek: İttihad’la maç!

 

Turizmde yeni ve dinamik bir oluşum var. Kısa adıyla OTSAD olarak bilinen Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği’nin Bursa Temsilcisi olarak da Serdal Can görev üstlendi.

Yeni derneğin amaçlarını ve hedeflerini konuşurken Can şunu söyledi:

Arap turistler için en cazip ülkeyiz. Nitekim ülkemizin değişik kentlerinde Arap konuklarımız var. Bursa’mız da Arap turist bakımından önemli bir potansiyele sahip.”

Ardından…

Dernek olarak öncelikle Arap turist sayısını arttırmaya yönelik etkinlikler ve organizasyonlar yapıyoruz” dedi ve şu bilgiyi verdi:

OTSAD Başkanı Sayın Hüseyin Kırk’ın gayretleri ve yönetimin çalışmaları sonucu, Suudi Arabistan Profesyonel Pro Ligi’nin önemli takımlarından biri olan İttihad takımı kamp için Sapanca’ya geldi.”

Sonra da…

Arap turizmine Bursaspor’un yapacağı katkıyı açıkladı:

Halen Sapanca kampı devam eden İttihad takımı 3 Eylül Cumartesi günü Timsah Arena’da saat 19.00’daki maçta Bursaspor’la karşılaşacak.”

Bu maçın…

Hem Bursa’nın Arap turizmi potansiyeli açısından, hem de Bursaspor’un Arap dünyası ile buluşması anlamında önemli olduğunu vurgulayan Can şu bilgiyi de ekledi:

Suudi Arabistan futbol liginin önemli kulüplerinden Al-Ittihad Jeddah Futbol Kulübü Başkanı Suudi Arabistanlı iş adamı Ahmed Mesoud ve kulüp yöneticileriyle OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk Bursaspor Kulübü’nü ve Başkan Ali Ay’ı ziyaret edecekler.”

Ziyaret…

Bugün saat 13.00’te Özlüce’deki Bursaspor tesislerinde gerçekleşecek.


Taverna Kralı Ersan Tekin’in kızı Ajda ile aynı sahnede

 

Bir dönem eğlence müziğinde taverna rüzgarı vardı ve piyanist şantörler gözdeydi. İşte bu sürece Bursalı sanatçı Ersan Tekin damgasını vurdu.

Piyanosu ve duru Türkçe müziğiyle Ersan zirveye çıkıp Boğaz’ın en önemli mekanlarında sahne aldı, 10’dan fazla albüm yaptı.

Şimdilerde…

Farklı bir heyecan yaşıyor. Çünkü, geçtiğimiz hafta sonu Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’ndaki konserinde Ajda Pekkan’a sahnede eşlik eden iki dansçıdan biri, Ersan Tekin’in kızı Ezgi’ydi.

Videoyu izlerken şunu düşündük:

Ersan yıllarca müziğiyle iz bırakmıştı. Güzel Sanatlar eğitimi alan kızı Ezgi ise gösterisiyle büyüleyecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.