1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bursa Milletvekili Mesten: Kaos için erken seçime zorlayacaklar!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bursa Milletvekili Mesten: Kaos için erken seçime zorlayacaklar!

A+A-

Her şey ortada… Siyaset 23 Haziran’da yeniden yapılacak olan İstanbul seçimine odaklandı. Partiler bir yandan stratejilerini belirlemeyi sürdürürken, bir yandan seçmeni etkileyecek adımlar atmaya başladı.

Özellikle…

31 Mart’ın adayları AK Parti Adayı Binali Yıldırım ile CHP Adayı Ekrem İmamoğlu üzerinden seçmene doğal ulaşım çalışmaları da yapılıyor.

İşte…

1.-yazi-icin-ak-parti-bursa-milletvekili-osman-mesten.jpgBöyle bir süreçte AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten’le sohbette son günlerde kamuoyuna yansıyan gelişmeler gündeme geldi.

Mesten’in bakışı şu:

“Ülkemizin bir an önce normalleşmesi gerekiyor. Bu da İstanbul seçimini Binali Bey’in kazanmasıyla olur diye düşünüyorum.”

Böyle düşünmesinin nedeni şu:

“Eğer seçimi CHP Adayı kazanırsa, ertesi günden itibaren siyaseten kaos oluşturmak için erken seçimi zorlayacaklar. Bu plan şimdiden görülüyor.”

Farklı bir açıdan bakıp farklı bir yorum yaptı:

“Hedefte kaos çıkarıp erken seçime zorlamak var, fakat Cumhur İttifakı devam ettiği için bunu başaramazlar.”

Gördüğü şu:

“Sayın Devlet Bahçeli ve MHP milliyetçi duygularla vatanı düşünerek hareket ediyorlar. Sayın Bahçeli hiçbir karşılık beklemediklerini sık sık söylüyor. Gerçekten de öyle.”

Şunu vurguladı:

“MHP verdiği desteğin karşılığında hiçbir talepte bulunmadı, pazarlık yaptığını da hiç duymadım.”

Devam etti:

“O bakımdan, bu ittifak sürdükçe erken seçim gündeme gelmez. Zaten gündeme getirseler bile Meclis’ten karar çıkarmaya sayıları yetmez.”

Şunu da ekledi:

“Parlamentoda gerek genel kurul çalışmalarında, gerek komisyon toplantılarında AK Parti milletvekilleri olarak MHP ile uyum içinde çalışıyoruz. Aynı şekilde teşkilatlar da aralarında tam bir uyum sağladı.”

Gelecekten de ümitli:

“Türkiye’yi sıkıştırmak için dışarıdan farklı yöntemlerle müdahale ediliyor. Fakat Türkiye’nin güçlü devlet yapısı var, sağlam iradesi var.”

Sloganla da bitirdi:

“Geleceğe dair hiçbir kaygımız yok, aksine daha güzel olacak.”

 

Müfit Aydın İstanbul’da kolları sıvadı

 

2.-yazi-icin-ak-parti-bursa-milletvekili-mufit-aydin-istanbul-secimi-ev-calismasi.jpgAK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın’ın Güneydoğu seçmeni üzerinde etkisi var. İtibar görür, sözü dinlenir.

Nitekim…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden “İstanbul’da çalışmasını istediğini” geçtiğimiz hafta meslektaşımız Mustafa Özdal yazdı.

Bunun üzerine…

Müfit Aydın hafta sonu kolları sıvayıp 23 Haziran çalışmasına başladı. Gündüz hemşeri derneklerini ziyaret eden Aydın akşam da iftar sofrasıyla evlere giriyor, gruplar halinde sohbetler ediyor, sahurda çıkıyor.

 

 “Samsun’dan yansıyan liderler fotoğrafı 19 Mayıs ruhuna uygun”

 

3.-yazi-icin-samsun-19-mayis-torenden-yansiyan-liderler-fotograf.jpgPazar günü… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Samsun’daki kutlamaları sırasında liderler fotoğrafı kamuoyuna yansıdı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi’nin bulunduğu fotoğrafı AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten şöyle yorumladı:

“Çok anlamlı bir günde, çok anlamlı bir fotoğraf. Bana göre, bir anlamda Cumhurbaşkanımızın çağrısını yaptığı Türkiye İttifakı’nın fotoğrafı oldu.”

Ardından…

“19 Mayıs’ın ruhuna da uygun bir fotoğraf oldu” dedi ve devam etti:

“Kurtuluş Savaşı’nı yapanların hepsi aynı görüşte insanlar değildi, ama her şeyi bıraktılar ve 19 Mayıs’ı yapıp Kurtuluş Savaşı’nı başlattılar.”

Şunu da ekledi:

“Türkiye’nin bu görüntüye ve uzlaşmaya ihtiyacı var.”

 

Denizde tekne kortejiyle 19 Mayıs coşkusu

 

4.-yazi-icin-mudanya-deniz-tekne-kortejiyle-19-mayis-kutlamasi.jpgGaliba… En coşkulu 19 Mayıs kutlamasını bu yıl yaptık. 100. yılın da etkisiyle olsa gerek Atatürk’ü anmanın yanında 19 Mayıs ruhunu yaşadık.

Güzel görüntüler arasında en dikkat çekeniyse Mudanya’da tekne kortejiyle denizde yapılan gösteri oldu.

Pazar günü Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer ile Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın da katıldıkları deniz kortejindeki tekneler geçerken sahildeki vatandaşlar da yoğun şekilde alkışladılar.

 

Kızılay Bursa’dan Kazakistan Almatı’ya ramazan yardımı götürdü

 

5.-yazi-icin-kizilay-bursa-subesi-baskani-davut-gurkan-kazakistan-almatida-ramazan-erzok-kolisi-dagitimi.jpgKuşku yok ki… Dünyanın neresinde olursa olsun doğal afetler ve büyük kazalarda herkesten önce yardıma koşan Kızılay, toplumsal destek anlamında da yardımlarını kusursuz organizasyonla yerine ulaştırıyor.

Nitekim…

Özellikle zincir marketlerde Kızılay adına bağış yapılan Ramazan erzak kolileri ihtiyaç sahiplerine teslim edilirken, yurt dışındaki akraba ve dost ülkelere de yardım eli uzatılıyor.

Nitekim…

Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan hafta sonunda Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç’la birlikte Kazakistan’ın Almatı bölgesine gitti.

Zor koşullarda yaşayan ırkdaşlarımız belki de hiç görmedikleri gıda ürünlerinin olduğu kolilere sahip olmak için uzun kuyruklar oluşturdular. Kolileri kucaklarına alınca da büyük mutluluk yaşadılar.

Kızılay’ın zincir marketlerdeki bağış kolileri uygulaması Ramazan ayı süresince devam edecek. Dileyen bu kolilerden satın alıp Kızılay’a bağış yapabilecek ve Kızılay da bu kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.