Bursa onun döneminde spor tesisi zengini oldu; 13 yılda 35 milyar TL…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırımlar ve İşletmeler Genel Müdürü Prof. Dr. Süleyman Şahin’in yaptığı hizmetleri köşesinde paylaştı…

Bursa onun döneminde spor tesisi zengini oldu; 13 yılda 35 milyar TL…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Onu… Güreş yaptığı yıllardan tanıyoruz. Bursa’da yetişti. Çocukluğunu, gençliğini Bursa’da yaşadı. Eğitimini yaptı, ailesini kurdu.

Üniversite yıllarında…

Yüksek lisans ve dil eğitimi için İngiltere’ye gitti, dönüşünde bürokrasiye adım atıp 2004 yılında Yıldırım Belediyesi Spor Müdürü oldu.

Manisa İl Gençlik Spor Müdürü atandığında “Hakkıydı, çok başarılı olur” denildi. 2011’de İl Gençlik Spor Müdürü olarak Bursa’ya döndü. 8 yıllık Bursa görevi süresince spor tesisi ve lisanslı sporcu sayısını yükseltti.

Hafta sonu…

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırımlar ve İşletmeler Genel Müdürü Prof. Dr. Süleyman Şahin’le sohbet ettik.

İçimizden yetişip Ankara bürokrasisinin zirvesine çıkan Prof. Dr. Şahin’in özellikle spor ve gençlik tesislerine ilgisini biliyoruz. Bursa ve Ankara’daki 13 yılında toplam 35 milyar liralık yatırımla vizyon tesisler kazandırdı.

Son dönem…

Üniversiteleriyle öğrenci kenti Bursa’nın yurt sorununa büyük önem veriyor.

Yanı sıra…

7000 seyirci kapasiteli Nilüfer Tofaşspor Salonu’nu, içinde 3 bin seyircili uluslararası spor salonuyla olimpik ölçülerdeki artistik ve ritmik Jimnastik Salonu, 7 bireysel antrenman salonu, yarı olimpik Kapalı Yüzme Havuzu yanında Gençlik Merkezi üniteleri, kondisyon ve squash salonu yer alan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’ni gerçekleştirdi.

Bunları…

Elbette siyasi otorite milletvekilleri desteğiyle gerçekleştirdi, ama projeden inşaatına takibini üstlendi.

Yanı sıra…

4 bin 500 seyircili Cengiz Göllü Spor Salonu’nun Voleybol Federasyonu, Spor Toto, Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle kazandırılmasına öncülük etti.

Bu dönemde…

Türkiye’deki iki Atletizm Salonu’ndan biri olan Osmangazi Atletizm Salonu ile Kestel Olimpik Buz Pateni ve Hokey Salonu’nu, 3 büyük spor salonu ve 7 bireysel antrenman salonu olan Gürsu Sporcu Fabrikası’nı, 200 yatak kapasiteli ve 4 antrenman salonunun yer aldığı Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’ni kazandırdı.

Kazandırdığı tesisler saymakla bitecek gibi değil.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X