Bursa trafiğinde kamyon ve TIR sorunu! Tek kavşaklı çözüm…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, sanayi bölgelerinden çıkıp trafiği sıkıştıran TIR ve kamyonlarla ilgili Bursalı sanayicilerden gelen bir öneriyi bugünkü köşesinde paylaştı…

Bursa trafiğinde kamyon ve TIR sorunu! Tek kavşaklı çözüm…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Hafta içinde… AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa milletvekilleri Osman Mesten ve Atilla Ödünç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ulaşım yatırımları ve Bursa’nın beklentilerini Ulaştırma Bakanı Adil Karaismalioğlu ile görüştüler.

Görüşmeden…

Hızlı tren ve metro gibi kentin beklediği projeler için heyecan verecek gelişme çıkmadı, ama sanayi bölgelerinin otoyola bağlanması konusunda 2 yıl önce atılan adımların sonuçlanması için Bakan talimatı sağlandı. Bu da önemli.

Çünkü…

Sanayi bölgelerine giren ya da çıkan TIR ve kamyonlar otoyola ulaşırken kent içi kavşakları kullandıkları için kent trafiğini etkiliyorlar.

Örneğin…

Bursa OSB ve Nilüfer OSB kamyonları Geçit’ten Çevre Yolu’na ulaşırken Korupark önündeki kavşak ve Mudanya Yolu’nun bu bölümü sıkışıyor.

İşte…

Bu soruna, NOSAB ve NİLSİAD kurucu başkanı Sanayici Yalçın Aras’tan farklı bir öneri geldi.

5 yıl önce…

Şehir Hastanesi Kavşağı’2 OSB ulaşımı için öneren Aras, gelinen noktada “Orada artık ambulanslar ve küçük araçlar var” deyip önerisini geliştirdi.

O da şu:

“TIR’lar Bursa OSB ve Nilüfer OSB yanı sıra Kayapa-Hasanağa Bölgesi ve Beşevler Küçük Sanayi’ye ulaşmak için Geçit’te Çevre Yolu’ndan çıkıp Korupark Kavşağı’nı kullanıyorlar. Şehir Hastanesi ile Hal arasına yeni bir kavşak tüm bu bölgelere ulaşımı kent trafiğini etkilemeden sağlar.”

Şunu vurguladı:

“Aslında burada bir yol var. Hal-Şehir Hastanesi arasına yapılacak yeni kavşak bu yolu by-pass yolu haline getirir.”

Düşüncesi de şu:

“Otoyoldan gelen TIR’lar bu by-pass yolundan NOSAB’ın en alt caddesine bağlanır. Buradan da isteyen OSB’lere, isteyen Hipodrom önünden Küçük Sanayi ve Hasanağa-Kayapa bölgesine ulaşır.”

Açıkçası…

Ulaştırma Bakanlığı umursamasa da, kent için kafa yoran sanayiciden üzerinde çalışılması gereken bir öneri.

Bizden duyurması.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
3 adet yorum var

3 adet yorum var

  1. Öncelikle Şehir içine alternatif yollar yapın ana alterler artık bu araç yoğunluğunu taşımıyor İzmir yolu Ankara yolu nilüferden kestele en çok 20 dk sürecek seyir süresi şansınız varsa 1 saat yoksa 3 saat nedir bu arkadaş zaman olsun enerji kaybın olsun neyle telafi edebilirsiniz yazıktır bu bursada yaşayanlara acemlerin yükünü hafifleteceğiz diye başlanıp tamamlanan projelere bakın neyi hafifletmiş milleti kaldırmaktan vaz geçsin yönetime seçtiğimiz kişiler köklü sorunları gerçekten çözecek projeler üretin halkın önerilerine kulak tıkamayın Bursa için erdem saker gibi olun dedik istedik ama nerede gelenlerin hepsi Erdoğan bilenseri bile aratır oldu sınıfta kaldılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X