1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bursa’da hasta yatağından kalktı, Kılıçdaroğlu’na gitti
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bursa’da hasta yatağından kalktı, Kılıçdaroğlu’na gitti

A+A-

Bu sütunlarda daha önce anlattık… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adalet için Ankara’dan İstanbul’a yürüme kararını açıkladığında, CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir teşhisi konulan sağlık sorununa çözüm aramak için İstanbul’da kritik bir ameliyata girmişti.

Nitekim… 

Kılıçdaroğlu’nun yürümeye başladığını, ertesi gün yoğun bakımda gözünü açtığında öğrendi.

Fakat…

Yaklaşan kongre süreci için kulis çalışmasını başlatanlar, yürüyüşün başında Özdemir’in ortada gözükmemesi ve sesinin duyulmamasını fırsata dönüştürmek istediler.

Bunun için de…

O kritik bir ameliyat sonrası can derdindeyken, “Tatilini bile bozup gelmedi, bırakıp kaçtı” gibisinden söylentileri kulislere yaydılar.

Ne var ki…

Partililer kısa sürede Şadi Özdemir’in yaşadığı sağlık sorununu öğrenince kulislerde amaçlanan hedefe ulaşamadılar.

Sonrasında…

Özdemir bir yandan tedavi sürecine Bursa’da devam ederken, diğer yandan da partiyle ilgilenmeye başladı. Nitekim, geçen hafta sürpriz yapıp CHP İl Yönetim Kurulu toplantısına katıldığını bu sütunlarda duyurduk.

Ardından…

Bir sürpriz de pazartesi günü yaptı ve hasta yatağından kalkıp CHP İl Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere İstanbul’a gitti.

Maltepe’deki Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda Kılıçdaorğlu ile görüşen Özdemir, önce yaşadığı sağlık sorunu hakkında kısa bir bilgi verdi, sonra da “yürüyüşte olamamanın kendisinde yol açtığı duyguları” anlattı.

Bunun üzerine...

İl başkanlarıyla hatıra fotoğrafı çekilirken CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir’i yanına davet eden Kılıçdaroğlu da, “Şadi Bey sen bize lazımsın, tedavine dikkat et ve buralara gelme” diyerek moral verdi.

Özdemir de toplantının 2 saatlik bölümüne katıldıktan sonra tedavisine ve istirahatına devam etmek üzere yeniden Bursa’ya döndü.
 

Bursa mitinge 81 otobüsle katkı verdi

 

İstanbul’da il başkanları toplantısına katılıp dönen CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’e izlenimlerini sorduk.

Şunu söyledi:

“CHP ilk defa toplumu etkileyen güçlü bir etkinlik yaptı ve çok başarılı oldu. Genel Başkanımız büyük bir kararlılıkla yola çıktı ve azimle hedefe ulaştı.”

Şunu ekledi:

“Hayır bloğundaki tüm kesimlerin umudu oldu.”

Şunu da vurguladı:

“Mitinge Bursa 81 otobüsle iyi bir destek verdi. Parti örgütü her zamankinden daha canla başla çalıştı. Bu da kurumsallaştığımızı gösteriyor.”
 

Şehreküstü Meydanı’nda cumartesi demokrasi coşkusu var

 

15 Temmuz 2016’daki o meşum geceyi kimse unutmadı. Unutmadığı gibi, darbe girişimine karşı halkın demokrasiye sahip çıktığı gecenin yıldönümü yeniden demokrasi nöbetini gündeme getirdi.

Nitekim…

Dün başlayan yıldönümü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz Cumartesi gecesi demokrasi meydanı adını alan Şehreküstü’nde yine unutulmaz anlar yaşanacak.

Bu noktada...

AK Parti İl Başkanlığı ile Büyükşehir ve Osmangazi belediyeleri de 15 Temmuz gecesi için özel programlar hazırladı. Bunlar arasında, Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın açılışı da var. Hem konserlerin, hem ilahi gruplarının yer aldığı, salaların okunup duaların yapılacağı programda sabaha kadar meydanda etkinlik sürecek.

Planlamaya göre…

Merkezdeki Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel ilçeleri cumartesi gecesi Şehreküstü’nde demokrasi nöbeti için buluşurken, diğer ilçeler de kendi meydanlarında etkinlikler yapacaklar.

Bu arada…

Şehreküstü’ndeki yıldönümü anmasının ilk bölümüne Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da katılacak. Müezzinoğlu saat 22.00’de meydandan ayrılıp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gece 02.37’de TBMM’de yapacağı konuşmaya yetişecek.
 

CHP’li Gürel Yılmaz’dan demokrasi türküleri

 

Referandum çalışmalarında CHP’nin Bursa’daki 21 konuşmacısından biri olan Gürel Yılmaz 10 parmağında 10 marifet olan bir sanayici.

Sosyal sorumluluk adına el attıkları arasında Türk Halk Müziği de var ve zaman zaman hasta çocuklar yararına farkındalık oluşturmak amacıyla konserler veriyor.

15 Temmuz Cumartesi gecesi de AST sahnesine çıkacak. Bu kez hasta çocuklar yanında, 15 Temmuz’daki demokrasi şehitlerini anma amaçlı olarak da gecenin anlamına uygun türküler seslendirecek.
 

Külünk: Batı Türkiye’den 2019’da Macron çıkarmak istiyor 

 

Herkes onu AK Parti’nin dik sesi olarak tanıyor. İstanbul Milletvekili, ama bir ayağı Bursa’da ve sık sık konferanslar vermek için geliyor.

Attığı her adımda, söylediği her cümlede büyük ilgi görüyor. “İstanbul’un abisi” denilen Metin Külünk’ün Bursa’da da seveni ve dostu çok.

Son olarak…

İşadamları örgütü olan Tümsiad’ın Çekirge Çırağan’da konuğu oldu. Önce FETÖ’yü anlatan Külünk konuşmasında, “Ne 15 Temmuz 28 Şubat ’sız, ne de 28 Şubat 12 Eylül’süz düşünülebilir” dedi ve ekledi:

“1950’li yıllardan bu yana biçilen rol dışında sınırı aşmamıza izin vermemek için çalıştılar.”

Sonra da…

“Cumhuriyet mitingleri 15 Temmuz’dur” deyip farklı bir yorum getirdi:

“Batı, 2019 seçimleri için, Fransa gibi Türkiye’de yeni bir Macron arayışında. Onun için, 2019 yılına kadar sokağı denemeye devam edecekler.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.