Bursa’da nüfusu 600-700 bin kişi azaltacak proje! YRP Büyükşehir Adayı Yalçın OLAY’da açıkladı…

Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, Bursa’da nüfusu 600-700 bin kişi azaltacak projesini olay.com.tr’de açıkladı.

Bursa’da nüfusu 600-700 bin kişi azaltacak proje! YRP Büyükşehir Adayı Yalçın OLAY’da açıkladı…

Melis EVCİMEN

Kamera: Bircan ÖRSEL

Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, olay.com.tr’nin ‘Bursa’nın Geleceği’ programında önemli projelerini anlattı.

Bursa’nın bir numaralı meselesinin ulaşımla beraber hava kirliliği ve nüfus yoğunluğu olduğunu vurgulayan Yalçın, çözüm önerilerini şöyle sıraladı: “Kent yönetiminin bu konuyla ilgili strateji üretmesi lazım. Bursa’nın nüfusuyla fiziki kapasitesinin uyumlu olmasını istiyoruz. Temel bazı problemlerimiz var; hava kirliliği, ulaşım, konut, çevre kirliliği. Bunların hepsi temel meseleler. Bursa bunların hepsinde sorun yaşıyor.
Bunların hepsi nüfusundan kaynaklı. Şehrin bir stratejisi olması lazım. Bursa’nın fiziki kapasitesi zorlanıyor. Bursa’da nitelikli sanayi öne çıkarılmalı.

BEBKA İLE BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ

Bursa’nın korunması gereken tarım alanları var… Bizim bir kalkınma ajansımız var; BEBKA ile birlikte hareket etmeliyiz. Eskişehir ve Bursa arasında tarım toprağı olmayan son derece değerli yerler var. Burada karayolu bağlantımız, demir yolu bağlantımız, liman bağlantımız var, enerji alt yapımız, su altyapımız var… İnegöl’den sonra Bozüyük ve Eskişehir arasında çok güzel sağlı sollu sanayi bantları oluşturabiliriz. Burada sosyal konutları oluşturabiliriz… Eğitim yerlerini okulları, hastaneleri, yeşil alanları bisiklet yollarına kadar yaparız.

NÜFUS AZALABİLİR

İnsanlar bisikletleriyle yürüyerek iş yerlerine gider gelirler. Sosyal konutlarda da yaşarlar. Hafta sonun arzu ederlerse Bursa’ya gelirler arzu ederlerse de Eskişehir’e giderler… Sanayicilerimizle oturup konuşacağız. Bu son derece doğru bir formül… Bursa’ya yük oluşturmadan Bursa’nın alt yapısını, yer altı sularını bozmadan Bursa’nın hava kirliliğini bozmadan trafiğini etkilemeden bu projeyi yaparsak, Bursa’nın nüfusu en az 600 bin 700 bine kadar azalabilir… Bunu yaptığımızda ne olacak Uludağ’a tekrar kar yağmaya başlayacak. Çünkü Bursa ısınıyor şuan. Bursa elden çıkmak üzere.

Sanayiyi doğru yere taşımalıyız. Sanayi ile ilgili tüm paydaşlar buna oturup karar vermeli. Bunu yaptığımızda Bursa kurtulacak ve Eskisehir ile aramızda sanayi koridoru oluşacak. Bunu yaptığımızda hava kirliliği, su talebi, trafik talebi, konut talebi azalacak.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X