Bursa’da tarihe ışık tutacak en özel müze resmen açıldı

Dr. Ceyhun İrgil Sağlık Müzesi’nin açılışını CHP Genel Başkanı Özgür Özel gerçekleştirdi…

Bursa’da tarihe ışık tutacak en özel müze resmen açıldı

Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla tamamlanan Dr. Ceyhun İrgil Sağlık Müzesi resmen açıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla gerçekleşen açılışta bir çok davetli yer aldı…

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, açılışla ilgili sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

Türkiye’nin en kapsamlı müzeleri arasında yer alacak Dr. Ceyhun İrgil Sağlık Müzesi’nin açılışını, Genel Başkanımız Özgür Özel ile gerçekleştirdik. Bursa’mıza hayırlı ve uğurlu olsun.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in paylaşımı da şöyle;

“Cumhuriyet tarihine farklı bir açıdan bakan, bellek oluşturan Nilüfer Belediyesi Dr. Ceyhun İrgil Sağlık Müzesi’nin açılışını CHP Genel Başkanımız Özgür Özel ve birbirinden değerli konukların katılımıyla gerçekleştirdik. Değerli dostum, arkadaşım Dr. Ceyhun İrgil’in 20 yıllık çabası ve birikimiyle oluşan, tıp, diş, göz, veteriner hekimliği ve eczacılık açısından ülkemizdeki en kapsamlı müzelerden biri. Kurtuluş Savaşı’nın zorlu yıllarından bir “Sağlık Cumhuriyeti” yaratma yolundaki mücadeleye ışık tutan, Cumhuriyet’in 100. yılına bir saygı duruşu olarak hayata geçirdiğimiz müzede emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ülkenin kaderini değiştirenlerden günümüz modern tıbbına uzanan bu zaman yolculuğuna sizler de müzeyi ziyaret ederek çıkabilirsiniz.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X