Bursa’da vedaların en özeli; ‘Bazıları dünyanın en büyük enayisi diyebilir’

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Bursa siyasetinde yaşanan güzel hareketleri köşesine taşıdı…

Bursa’da vedaların en özeli; ‘Bazıları dünyanın en büyük enayisi diyebilir’

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

İlginçtir… Belediye başkan adaylarını belirlerken, değişimi dar tutan AK Parti, belediye meclislerinde tepeden tırnağa değişim yaptı.

Bu değişim…

Cumhur İttifakı anlaşması gereği AK Parti belediye meclisi aday listelerine giren MHP adaylarını da etkiledi.

Geçmişte…

MHP Yıldırım İlçe Başkanlığı yapan, son 3 dönem Yıldırım Belediye Meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP adına görev yapan İhsan Bilgili listelerde yer bulamadı.

O da…

Siyasi nezaketi elden bırakmadan hesap veren, içini döken çok özel değerlendirmeyle veda etti.

Değerlendirmesine…

“Çekildik izzet ü ikbal ile bâb-ı belediyeden” diyerek, yani “belediye kapısından güle güle ayrıldığını” vurgulayarak başlayıp devam etti:

“Sadece Allah’ın rızasını gözeterek ve aziz Bursalı hemşerilerimizin hizmetinde olarak şerefimizle sürdürdüğümüz belediye meclisi üyeliği görevimizin sonuna geldik.”

Duygularını aktardı:

“Huzurluyum. Allah da biliyor, kul da biliyor ki görevimi aşk derecesinde sadık, azami gayret gösterip, fikir üreterek, emek vererek, çalışarak, herkesin işine koşturarak, çözüm bularak yapmaya çalıştım.”

Ardından…

“Kimseden iş karşılığı bir çay içmişliğim yoktur” dedi ve ekledi:

“Babadan kalma eski evimi satarak, ilçe başkanlığımda ve meclis üyeliği seçimlerinde harcadım. Şimdi kirada oturuyorum.”

Şu sözlerinin altını çizdik:

“Küpünü doldur diye teklifte bulunanlara hiç itibar etmedim. Merhum Hasan Celal Güzel’in de dediği gibi bazıları bana dünyanın en büyük enayisi diyebilir. Doğru ve dürüst kalmanın bedelinden mutluyum.”

Şu sözlerle veda etti:

“Emaneti kazasız belasız, şaibesiz teslim etmekten huzurluyum. ‘Gözlerimi kaparım, vazifemi yaparım’ deyip fitneye fesada, kulise itibar etmedim.”

Mesajı da şu:

“Devlet Bahçeli’nin izinden ayrılmadım, ayrılmayacağım. Kendimi geliştirmeye, üretmeye, topluma katkı sunmaya devam edeceğim.”

Bir şık veda da Turgay Erdem’den

CHP’nin… Belediyle başkan adayları açıklandığında “Bize ayrılan sürenin sonuna geldik” paylaşımı yapan  Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem meclis adayları belli olunca da şık bir mesaj paylaştı.

“Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi rozeti taşımaktan her zaman gurur duydum. Bu görevi devralacak, CHP’den aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”

Şu sözleri de önemli:

“Omuz omuza Nilüfer’de sosyal belediyecilik anlayışının devam etmesi izin hep birlikte mücadele edeceğiz.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X