Bursa’da yüzlerce emekçiye ‘Büyük’ vefa

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği örnek olacak vefa hareketini köşesine taşıdı…

Bursa’da yüzlerce emekçiye ‘Büyük’ vefa

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

12 binden fazla personeli ile Bursa Büyükşehir Belediyesi neredeyse Türkiye’nin en fazla çalışana sahip holdinglerinden biri.

Bir kamu kuruluşu ama siyasi otorite tarafından yönetiliyor. 17 ilçeye birden hizmet götürme yükümlülüğü var.

Türkiye’nin en büyük altyapı kuruluşlarından biri olan BUSKİ Genel Müdürlüğü’nü de bünyesinde barındırıyor. 8 adet iktisadi işletmesi (şirketi) var. 3 milyondan fazla nüfusa sahip bir kentin sakinlerine birden çok sektörde hizmet sunuyor.

Dolayısıyla, bünyesinde de binlerce emektara ekmek veriyor. Bunların bir kısmı emekli oldular. Fakat Büyükşehir Belediyesi kendilerini unutmadı, vefa gösterdi.

Yakın geçmişte Büyükşehir ve bağlı iştirakleriyle iktisadi işletmelerinde görev yaparken emekli olan yüzlerce çalışana Başkan Alinur Aktaş önceki akşam Merinos AKKM’de bir vefa yemeği verdi ve kendilerine şimdiye dek Bursa’ya, ülkemizin deprem ve afet bölgelerine verdikleri hizmetler için teşekkür edip, plaket sundu.

“Biz büyük bir aileyiz. Sizinle yol arkadaşlığı yapmak güzeldi. Hizmetleriniz için teşekkür ediyorum” diyerek de emekli olsalar da belediyeden ayrılanları onore etti.

Şüphesiz, Bursa’ya ve burada yaşayanlara hizmet sunmak kutsal bir görev. Aileleriyle birlikte vefa gecesine katılanlar da emekli olsalar da uzunca süre ekmeğini yedikleri kurumdan gelen çağrıya karşılık gösterdiler.

Başkan Aktaş içlerinden sembolik olarak Büyükşehir, BUSKİ ve şirketlerde görev yapanlardan birer emekliye plaketlerini takdim etti.

Başkan Aktaş kürsüde konuştu ama hiçbirinden  seçime dönük bir talebi yoktu.

Zabıta Daire Başkanlığı’ndaki görevinden ayrılan ve Büyükşehir’de 40 yıl çalışan Mustafa Mutlu’ya da plaketini bizzat Aktaş kendisi verdi.

Vefa yemeğinde Orkestra Şube Müdürlüğü sanatçılarının sunduğu mini konser de geceye katılanlara sürpriz oldu.

Ahde vefa göstermek gerek.

Gerçekten Büyükşehir Belediyesi’nin değişik birimlerinde mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan cefakar emektarlar  kurumlarından ayrılmış olsalar da davetle hatırlanmaları, plaketle  onurlandırılmaları güzel bir haslet.

Bunun şehrimize aidiyet hissini de güçlendireceğine inanıyoruz.

Bu vesileyle, Büyükşehir Belediyesi’nin değişik birimlerinde emekliliğe hak kazanmış çalışanlara biz de yeni yaşamlarında sağlık, mutluluk diliyoruz. Bir kısmını tanıdığımız emektarların Bursa’ya hizmetlerine şahidiz.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X