Bursa’dan İmamoğlu’na 8 Mart göndermesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sosyal medyasından paylaştığı bir mesaj oldukça tepki çekti… İmamoğlu’na Bursa’dan da dikkat çeken bir tepki mesajı geldi… Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, o mesajı bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa’dan İmamoğlu’na 8 Mart göndermesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sosyal medyasından paylaştığı bir mesaj oldukça tepki çekti…

İmamoğlu’na Bursa’dan da dikkat çeken bir tepki mesajı geldi… Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, o mesajı bugünkü köşesine taşıdı…

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Türkiye terörden çok çekti. Bugün bölücülerle arasına sınır koyamamış bir siyasal hareket ne yazık ki, parlamentoda Türk politikasının kanayan bir yarası durumunda.

Parlamentoda temsil edilen bu hareketi bölücü örgütün sınır dışındaki piyonları yönlendiriyor.

Hal böyleyken, Türkiye’nin üniter yapısını hedef alan bu hareketle kimi muhalefet partileri, sırf 19 yıldır işbaşında bulunan iktidarı koltuktan etmek için seçim ittifakı sonrası da işbirliklerini sürdürüyor.

Önceki akşam 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İstanbul’un CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir tweet attı.

O tweette, ülkemizde binlerce şehit anası varken, sadece parlamentodaki iki kadın lider üzerinden kutlama yapması tepkilere neden oldu.

İlk tepki verenlerden biri AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş idi.

Aktaş mesajında, “Eli kanlı terör örgütüne destek verenlerin, YPG’ye sırtını yaslayanların, Yasin Börü ve Eren Bülbül’ü katledenlerin, Diyarbakır annelerine sağır kalanların, 13 yiğidimizi mağarada şehit edenlere tek cümle edemeyenlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olmasın” satırlarını yer verdi.

Sosyal medyada İmamoğlu’na tepkiler gece boyunca sürdü.

İttifak ortaklarından dahi Başkan İmamoğlu’na, ‘mesajını beğenmedik’ mesajı verildi.

Çok üzerinde durmamak gerek.

İmamoğlu koltuğa bu çevrelerin katkısıyla oturmasının karşılığını veriyor. Oraya anca CHP dışındaki siyasal hareketlerin desteğiyle oturabildiğini bildiği için mesajlarını da özenle ve bilinçle seçiyor.

Ancak bu kez mesajında yer verdiği isim ve cümlelerle milliyetçi ittifak ortaklarının da canını sıktı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş da o skandal mesaja karşılık vererek taşı gediğine koymuş oldu.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın… 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X