1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. BURSAGAZ okurun sorusunu yanıtladı
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

BURSAGAZ okurun sorusunu yanıtladı

A+A-

Sayın Günay Yumruktay, Olay gazetesi Söz Sizde köşenizde 5.2.2018 tarihinde yayımlanan “Dışbudak tarafına doğalgaz gelecek mi?” başlıklı soruya istinaden hazırladığımız bilgilendirme metnimiz aşağıdadır.

Vatandaşlarımızın soru, talep ve şikâyetlerini köşenize taşıdığınız için size bir kez daha teşekkür ediyoruz. BURSAGAZ olarak, yatırımlarımızı EPDK’nın (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) mevzuatları doğrultusunda yapıyoruz. EPDK tarafından şirketimize verilen lisansta da sadece imarlı alanlar bütününe dağıtım şebekesinin yapılabileceği ve hat çekilebileceği belirtiliyor (Doğalgaz Piyasası Dağıtım Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği Tanım 35, Madde 55-56). anayaziyakupur.png
 
Bahsi geçen mevzuat kapsamında, 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı bulunmayan Dışbudak mevkiine maalesef doğalgaz hattı çekemiyor, çalışma yapamıyoruz.


Ancak ilgili belediye tarafından 1/1.000 ölçekli imar planı çıkarılıp uygulandığı takdirde Dışbudak’ı doğalgazla buluşturmaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,
Bursagaz Kurumsal İletişim

Bu da kaldırımlardaki trafik sorunu!

sozsizde1202.jpg

İyi günler. Bursa’daki trafik sorunu her yerde kendini gösteriyor maalesef. Önceki gün Balibey Han önünde otobüs beklerken karşılaştığım manzara. Araç başında muhabbet koyu bir şekilde devam ediyor belli ki! Kuralsızlık ve denetimsizlik örneği.
Bir vatandaş

Büyükşehir’den 2/Z hattı ile ilgili açıklama yapıldı

Sayın Günay Yumruktay, 8 Şubat 2018 tarihli Olay gazetesinde ‘Söz Sizde’ köşenizdeki, ‘2/Z hattı neden kaldırıldı?’ başlıklı yazınız ilgili birimimiz tarafından incelenmiştir.

BURULAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre; halen Mudanya BUDO İskelesi ile Zeytinbağı arasında; 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 19.30 ve 22.00 saatlerinde hizmet verildiği belirtildi.

Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve
Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı
Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


gununsozu-006.png

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.