1. HABERLER

  2. BURSA HABERLERİ

  3. ‘Bursalılar en iyi kararı verecektir'
‘Bursalılar en iyi kararı verecektir'

‘Bursalılar en iyi kararı verecektir'

Bozbey, “İnanıyorum ki halk Bursa'nın gülümsemesinden, sorunların en aza indirgenmesinden yana olacak ve en iyi hizmet üretene, ‘yaptıkları yapacaklarının teminatı' olana oy verecektir” dedi. 

A+A-

HATİCE DAL 

Seçimde Bursalıların en iyi kararı vereceğine inandığını vurgulayan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “İnanıyorum ki halk Bursa'nın gülümsemesinden, sorunların en aza indirgenmesinden yana olacak ve en iyi hizmet üretene, ‘yaptıkları yapacaklarının teminatı' olana oy verecektir” dedi. 

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla Mahfel'de bir araya geldi. Toplantıda soruları yanıtlayan Bozbey, “1 Nisan'dan itibaren Bursa'da yerelde bizlerle halk arasında köprü olan tüm basın mensupları özgür olacak.

Basın gerektiğinde yönlendirici olacaktır. Bu konuda yapacağımızı çalışmalarda, temel hak ve özgürlükler konusunda, yasalarla birlikte farklı bir kent kültürü oluşturacağız. Gazetecilerin kalemini özgürce kullanmasına ihtiyacımız var. Biz katılımcı bir politika izleyeceğiz. Kafamda kooperatif düşüncesi var ama birlikte karar vereceğiz” diye konuştu. 

“ÖLÇÜMLERE BAKARAK YOLA ÇIKTIK”... 

Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için matematik yaptığını ve bu doğrultuda yola çıktığını belirten Mustafa Bozbey, “Son seçime ve bir önceki seçimin değerlendirmesini yaptık ama onlara tam olarak bakmadık. Ölçümlere baktık ve yola çıktık. Bursa'nın dört bir tarafı gülümsemek, iyi, güzel ve mutlu bir kentte yaşamak istiyor.

İnanıyorum ki Bursa halkı hizmetten ve Bursa'nın gülümsemesinden, sorunların en aza indirgenmesinden dolayı oy kullanacak ve değerlendirecektir. 31 Mart'taki seçimde en iyi hizmet üretene ve ‘yaptıkları yapacaklarının teminatı' olana oy verecektir. Biz, yaşanılabilirlik, kentin yeşil dokusu, özgürlükler, birlikte yönetmek anlamında Türkiye'ye model oluşturduk. Bu modelini büyükşehire taşımak istiyoruz” dedi. 

“ÖNCELİKLİ SORUN ULAŞIM”...

Bursa'nın birinci sorununun trafik olduğunu vurgulayan Bozbey, “Ardından kentsel dönüşüm, çevre, işsizlik, turizm ve birlikte yönetim geliyor. Her sorunun tarafları ile konuşarak bir araya gelerek ortak akılla karar vereceğiz. İşsizlik sorununun bir kısmını hizmet sektörü ile aşacağız. İlave sanayi bölgesine gerek yok.

Katma değeri yüksek ürünlerinin üretimi için Bursa'da bir inovasyon merkezi kurarak teknolojik üretimleri teşvik edeceğiz” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediye Stadyumu ile ilgili de konuşan Bozbey, “Ben Bursaspor üyesiyim. Başka bir takım üyeliğim yok. Stadyumun sadece kafası değil, her yönüyle bitirilmesi gerekiyor. Orasının 24 saat yaşayan bir yer olmasını sağlamalıyız” şeklinde konuştu. 

İPEK YOLU FİLM FESTİVALİ YENİDEN... 

Başkan Bozbey, 3 yıl üst üste süren İpek Yolu Film Festivali'nin yeniden canlandıralacağının sinyalini verirken, “Sadece film festivali değil. Bursa'da sanatsal anlamda çok eksikliğimiz var. Bu konuda çalışmalar yapacağız” dedi. 

‘İDDİA EDİYORUM BOZBEY KAZANACAK'

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin adayı olan Muharrem İnce, CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Bozbey'i Nilüfer Belediyesi Halk Evi'ndeki makamında ziyaret etti. Ziyarette konuyan ince, “Bursa'da ilginç bir hava esiyor. 7'den 70'e herkes Bozbey diyor. Ben iddia ediyorum Bursa'yı Bozbey kazanacak.

Nilüfer gibi bir ilçeyi 20 yıl yönetip burayı Türkiye'nin göz bebeği haline getiren Bozbey'e güveniyoruz. Eksik kaldığı herhangi bir yerde emrindeyiz, sonuna kadar destekliyoruz” dedi. Bozbey de,  “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce'nin ziyaret ve desteği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.