Bursa’nın bu bölgesindeki yoksulluğa merhamet eli! Bir aile bakın ne istedi?

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Kızılay Bursa İl Merkezi ekiplerinin Bursa’nın dağ ilçelerinde yaptığı önemli çalışmayı köşesine taşıdı…

Bursa’nın bu bölgesindeki yoksulluğa merhamet eli! Bir aile bakın ne istedi?

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Şunu artık herkes biliyor… Ülkemizin hangi köşesinde bir afet yaşansa oraya ilk Kızılay ve gönüllüleri ulaşıyor. Yalnızca ülkemizin değil, dünyanın neresinde insanlar felaketle karşılaşsa oraya da ilk Kızılay yetişiyor.

Onun için…

Kızılay’ın halk arasında kara gün dostu bilinmesi ve böyle anılması hiç de boşuna değil.

Üstelik…

Afet hallerinin dışında, özellikle dezavantajlı kişilere ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmada merhamet eli ilkesiyle çalışan Kızılay ulaştırdığı yardımlarıyla halkın hep yanında.

Geçtiğimiz hafta sonu…

Bursa’nın hem ekonomik olarak, hem sosyal ve kültürel olarak geride kalmış yaşam bölgesi olan dağ yöresine büyük bir Kızılay çıkarma yapıldı.

Daha açık söylemek gerekirse…

Kent merkezine göre;  Uludağ’ın arkasında kalan güney yamacındaki büyük yoksulluğa Kızılay’ın merhamet eli uzandı.

Hem de…

Kızılay Bursa İl Merkezi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç başkanlığında toplam 46 araç, 136 gönüllü ekibiyle Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık, Keles ilçelerine bağlı köylerde, yardıma muhtaç olarak tespit edilen 668 haneden 461’ine ziyaret gerçekleştirildi.

Bu kapsamda…

Keles’te 12 araç ve 36 gönüllüyle, 175 haneden 116’sına ulaşılıp yüz yüze görüşme yapıldı. Bu görüşmelerde o evde yaşayanların ekonomik durumları gözlendi, ihtiyaçları belirlendi.

Aynı şekilde…

Büyükorhan’da 13 araç ve 33 gönüllüyle, çeşitli köylerdeki 175 haneden 116’sına ulaşılıp sosyal tespit yapıldı. Harmancık’ta 10 araç ve 31 gönüllüyle yürütülen sosyal destek çalışmasında 110 haneden 82’sinde yaşayanlarla görüşüldü.

Orhaneli’nde de 11 araç ve 36 gönüllüyle farklı köylerde aynı anda yapılan çalışmada 121 haneden 102’sinde yaşayanların sosyal durumları tespit edildi.

Benzer çalışmalar…

Kent merkezi ve diğer ilçelerde de sürekli tekrarlanıyor ve sıkıntı yaşayan ailelere sıcak merhamet eli uzatılıyor.

İyi ki Kızılay var.

Kızılay’dan ekmek yapmak için un istediler

Bursa Kızılay’ın… Geçtiğimiz hafta sonu 4 dağ ilçesinin köylerinde yürüttüğü sosyal durum tespiti çalışmasında, Büyükorhan’daki bir ailenin evine de gidildi.

Ziyaret sırasında…

Fiziksel hastalıkları nedeniyle ekonomik sıkıntı ve psikolojik zorluk yaşayan aile ekmek yapmak için un istedi.

Ailenin ihtiyaç duyduğu un çuvallarını Kızılay İl Merkezi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç bizzat götürüp teslim etti.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X