Bursa’nın yeni yolu bulvara dönüştü!

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa’da yenilenen Çalı yolunun son durumunu ve yeni gelişmeleri köşesinde paylaştı.

Bursa’nın yeni yolu bulvara dönüştü!

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından etap etap genişletilen ve bölünmüş hale getirilen Çalı Yolu’nun biten kısımları adeta bulvar görüntüsüne büründü.

Bu yolun eski halini iyi biliyoruz. Dar ve bölünmemiş haliyle, yaya kaldırımsız, salaş durumdaydı. Trafiğin pik saatlerinde buradan gidebilmek kolay değildi.

Şimdi bambaşka bir tablo ortaya çıkıyor.

Güzergâh üstünde çalışmalar sürerken, Büyükşehir Belediyesi’nin de orta bölümdeki dekoratif aydınlatma işini üstendiğini öğrendik.

Araç sahiplerine konforlu sürüş imkânı sağlayan yeni yol ile Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün de bölgede oturanlar ve bu yolu kullananlar tarafından takdir gördüğünü belirtelim.

İlimizde birden fazla sanayi bölgesine ulaşım sağlayan ve kent merkezinde kalmış haliyle yeni Çalı Bulvarı’nın biten bölümlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki haftalarda Bursa’da yapacağı toplu açılış törenine yetiştirilmesi bekleniyor.

6 kilometrelik ilk etabı daha evvel hizmete alınan Çalı Yolu’nun 2. etabının da bitmek üzere olduğunu görmek sevindirici. Yolun 3. beş kilometrelik yeni etabının da ihaleyle aynı yüklenici firmaya verildiğini öğrendik.

Alt ve üstyapı, aydınlatması, kaldırım, tretuvar, sinyalizasyon ve kavşaklarıyla göz kamaştıran Çalı Bulvarı’nın iş yerlerinde de değişim yol açtığı görülüyor.

Gelecekte burası şehrin canlı bir ticaret merkezine dönüşecek. Bu minvalde firmaların kendi binalarını da yenilediği, cephelerini iyileştirdiği fark ediliyor.

Eski Mustafakemalpaşa Yolu olarak da geçen bulvarın Kayapa ve Akçalar’a kadar  bölünmüş hale getirilmesi planlanmıştı.

Bursa’nın İzmir Yolu’na alternatif ikinci ulaşım aksı olarak bilinen bu güzergâhın ileride Mustafakemalpaşa’ya kadar da bölünmüş hale getirilmesi kaçınılmaz görünüyor.

Çünkü; İzmir Yolu’nun da özellikle bayram ve uzun tatil dönüşlerinde yükü kaldırmadığı biliniyor.

Bu etaptaki çalışmalar için Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği yaptığını hatırlatalım. Yeşillendirmeden sonra orta refüj aydınlatma işini de Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiğini belirtelim.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ

4 adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X