1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bursaspor öncü oldu, tüm kulüplere vergi kolaylığı!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bursaspor öncü oldu, tüm kulüplere vergi kolaylığı!

A+A-

Konu… AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Şahin’in geçtiğimiz hafta Bursaspor yönetimine yaptığı ziyarette gündeme geldi.

Bursaspor Başkanı Ali Ay içinde bulundukları mali tabloyu anlatırken vergi borcuna dikkat çekip yardım istedi.

Pazartesi sabahı Ankara’ya giden Şahin kolları sıvadı ve borçlara çözüm aranacak ziyaretler için randevuları aldı.

İlk olarak Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ziyaret edildi.

Ziyarette…

Eski yönetimin 7 milyon liralık kredi için Bursa’nın anahtarlarını ve geleceğini teslim ettiği Aktifbank’ın spor pazarlama şirketi Asset ile olan anlaşma gündeme geldi.

Ay ve yönetimi, Bursaspor gelir bulsa bile pay alacak şirketle sözleşmenin iptali için Müezzinoğlu’ndan yardım istedi. Bakan da, bankanın müdürüyle görüşerek sözleşmenin feshi için ricacı olacağını söyledi.

Böylece…

Ankara temasları, ciddi bir sorunun çözümüne yönelik ilk adımın atılması ile başladı. Şimdi, Müezzinoğlu’nun banka yönetimiyle görüşmesinden vereceği güzel haber bekleniyor.

Ardından…

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’la bir araya gelen Bursaspor yönetimi, bugün için tek bir kuruşun bile önemli olduğunu belirterek 8 idari cezanın toplam 640 bin liralık ödemesi için de yardım istedi.

Baykan da bu isteğe cezanın yeniden yapılandırılması konusunda yardımcı olma sözü verdi.

Günün en önemli görüşmesi Maliye Bakanı Naci Ağbal’la oldu. Bir anlamda, Bursaspor yönetimi en büyük alacaklısını ziyaret etti.

Çünkü…

1 milyon 800 bin lirası KDV olmak üzere toplam 9 milyon 600 bin liralık vergi borcu nedeniyle, eski yönetimin transfer ettiğini duyurduğu Batalla’ya lisans çıkarılamıyordu.

Doğal olarak…

Maliye bürokrasisi bu tür konulara vergi uygulaması açısından bakıyor. Ancak spor kulüplerinin sorunları ortaya konunca Bakan Ağbal’a farklı bir pencere açıldı.

Konuya büyük ilgi gösteren Bakan, ziyaretçilerine tüm spor kulüplerini kapsayacak şekilde bir çözüm getireceklerini açıkladı.

Hatta…

Bursaspor yönetiminin verdiği dosyayı aldıktan sonra Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk’ü arayıp, “Sorunu çözün” talimatı verdi.

Bursa’ya dönmek üzere yola çıkan Bursaspor yönetimi Polatlı’ya gelmişti ki Ertürk aradı ve “Dönebilirseniz bu sorunu çözelim” dedi.

Onlar da hemen döndüler.

Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk’le oturup borcu yeniden yapılandıran anlaşmayı yaptılar.

Sonra da…

Ankara’ya götürdükleri 3 kritik sorundan birini çözmüş, biri için adım atmış, birinin çözümü için de yardım sözü almış olarak ve en önemlisi kulüplere öncülük ederek döndüler.

Dönüş yolunda bu nedenle yüzler gülüyordu.

 

Hüseyin Şahin: Bursaspor ortak değer

 

Bursaspor yönetiminin çok kritik Ankara çıkarmasının randevularını alıp ziyaretlerde de eşlik eden AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Şahin’e görüşmeleri sorduk.

Söze…

Vergi sorunu çözüldü, 2 güne kadar Batalla’nın lisansı çıkar” diye başladı ve şunu söyledi:

Bursaspor bu kentin ortak değeri. Bizim de en büyük sevdamız ve Bursaspor’a yardımcı olmak görevimiz. Ekonomik anlamda ciddi sorunlar var. Yönetimin ziyaretlerinde olumlu gelişmeler sağlandı. Eğer küçücük bir katkımız olduysa mutluluk duyarız.”

 

Siyasetçi yaşamında “eski” kelimesi yok, aynen devam!

 

Kurulduğu günden beri AK Parti’nin Bursa’daki tüm il yönetim kurullarında yer alan İsmet Su, teşkilattan gelen bir isim olarak 2011 genel seçiminde Bursa Milletvekili seçildi.

Meclis’te de Anayasa Komisyonu Sözcüsü olarak görev aldı.

7 Haziran seçiminde AK Parti listesindeki yerini korudu, fakat 1 Kasım seçiminde aday olamadı.

Dün çay içimi ziyarete geldiğinde, “Eski milletvekilliği nasıl bir şey?” diye takılınca, siyasetçinin yaşam felsefesi kabul edilebilecek bir değerlendirme yaptı.

Söze…

Avukatlık büromu yeniden açtım. Ziyaretçilerimi burada kabul ediyorum” diye başladı ve şunu söyledi:

Partimin verdiği tüm görevleri yerine getiriyorum. Yine partimin her davetine icabet ediyor, üzerime düşen çalışmayı yapıyorum. Zaten vatandaş da sizi eski diye ayırmıyor, öyle olduğu için her şey aynen devam ediyor.”

Şunu ekledi:

Sivil toplum örgütlerinde görevler alıyorum. Sosyal yaşamın içinde olmayı sürdürüyorum

Şunu da merak ettik:

İsmet Su teşkilattan gelen isim olarak milletvekilliği yaptı. Acaba bugün teşkilat ilişkileri nasıl gidiyor?

Şu cevabı verdi:

15 yıldır birlikte siyaset yapıyoruz. Arkadaşlarımla diyaloğumuz da aynen devam ediyor.”

 

Gemlik Belediyesi’ne Danıştay sürprizi

 

Gemlik’te 4 yıldır devam eden belediye mülkü satışı davasına noktayı Danıştay koydu.

Dava…

Gemlik Belediyesi’nin 2012 yılında 60 dönümlük araziyi 24 milyon liraya Borusan ve Çimtaş’a satması üzerine MHP Gemlik İlçe Başkanlığı ve MHP’li belediye meclis üyelerince açıldı.

Satışın Encümen kararı ile ihalesiz yapıldığı gerekçesiyle İdare Mahkemesi’ne dava açan MHP davayı kazandı. Gemlik Belediyesi’nin itirazı üzerine temyize giden dosya için bu kez de Danıştay işlemi hatalı buldu.

MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu ile dün görüştük. “Haklılığımızı Danıştay da onayladı” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

 

DP’ye çilingir desteği!

 

DP’de İsmet Koyuncu’nun görevden alınıp Çağrı Kaplan’ın Osmangazi İlçe Başkanı atanmasıyla ilgili gelişmeler krize dönüştü.

Atama kararına karşın Koyuncu’nun görevi devretmediği gerekçesiyle dün çilingir çağrılarak Osmangazi İlçe’nin kapısı açtırıldı ve Kaplan da ilk yönetim kurulu toplantısını yaparak göreve başlamış oldu.

Fakat…

İsmet Koyuncu da Genel Merkez’e gönderdiği yazıyla görevden alınma gerekçesi istedi. Ayrıca, işlemin hukuken usulsüz olduğunu öne sürüp itiraz etti.

 

Kocayayla’da kış başka!

 

Keles’in ünlü Kocayayla’sı yazın çam ağaçlarının görkemi, kışın da beyaza bürünmüş doğasıyla güzel.

O nedenle Kocayayla’dan kış görüntüleri fotoğrafçıların vazgeçilmezi. Fotoğraflardan biri dikkatimizi çekti. Geçmişte DYP ve DP’de Keles İlçe Başkanlığı yapan Hurşit Keskin’in karavanı Kocayayla’ya ayrı bir detay katıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.