1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Bursaspor’a üzülüyoruz, ama yeni stadyumla kıvanmalıyız!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Bursaspor’a üzülüyoruz, ama yeni stadyumla kıvanmalıyız!

A+A-Gazeteciliğe
spor muhabiri olarak başladık. Merinos’taki amatör maçlardan Atatürk Stadyumu’ndaki Bursaspor maçlarına terfi ettiğimizde dünyanın en mutlu genciydik.

Lapa lapa kar yağarken, gol fotoğrafı için kale arkalarında çok bekledik. Yaz güneşinin altında çok kavrulduk.

Bursaspor’un peşinden diyar diyar dolaştık. Galibiyetle biten deplasman dönüşlerindeki coşkuyu da yaşadık, yenilgi sonrası bitmeyen yolların işkencesini de çektik.

Bir dönem de…

Bursaspor’un sezon boyunca iç-dış tüm maçlarını Radyoaktif’ten anlatırken, taraftar ağzıyla maç naklen yayını yapan ilk maç spikeri olduk.

Kısacası…

Kendimizi bildiğimiz günden beri Bursaspor’la sevindik, Bursaspor’la üzüldük. Şampiyonluk gecesi kentle birlikte sabahladık, caddelerde turladık. Televizyondan maç izlerken yeşil-beyaz çubuklu formamızı hiç çıkarmadık.

Gerçi…

Hüseyin Silahçı’nın başkanlığı döneminde üye olmak için yaptığımız başvuru “yönetim kurulu tarafından uygun bulunmadığı” gerekçesiyle geri çevrildi, ama Bursaspor’la aramıza kimse giremedi.

Bugün ise…

Bursaspor’un iyi bir kadro kurmasına karşın yaşadığı başarısızlık hepimizi üzüyor. Bu camianın böyle günleri atlattığını daha önce de gördüğümüz için umutsuz değiliz.

O bakımdan, yaşadığımız üzüntünün geçici olduğuna inanıyoruz.

Evet…

Bugün için Bursaspor’a üzülüyoruz ama pazartesi günü açılışı yapılacak olan yeni stadyumla da bu kentin kıvanması gerektiğini düşünüyoruz.

Çünkü…

Bursaspor taraftarı ülkemizin en farklı, en güzel stadında maç izleme şansını elde edecek. Mimarisiyle anıt eser özelliği taşıyan, Bursa’ya özellik katacak bir stadyumda futbol keyfi yaşayacak.

Dahası…

İnanıyoruz ki, bu stadın verdiği hava Bursaspor’u coşturacak ve yeni büyük başarılar yine kentle birlikte gelecek.

Atatürk Stadyumu bizim için de kentin anılarının olduğu yer. Oradan çıkmak bizim de yüreğimizde burukluğa yol açıyor. Fakat yeni bir stat da kötü değil.

Üstelik…

2009 yerel seçiminde AK Parti Büyükşehir Adayı olarak Recep Altepe’nin en önemli vaadi yeni stadyum yapmaktı. Kazandığı 2 seçimde yeni stat vaadiyle aldığı oyların katkısı olduğunu unutmayalım.

Daha dün heyecana yol açan proje, pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak.

Açılışa gidip gitmemek elbette kişilerin kendi tercihleri. Açılışın Bursaspor için üzücü bir döneme rastlaması da talihsizlik.

Fakat…

Yönetime kızmak, bir yerlere tepki göstermek adına protesto kampanyaları yapmak da haksızlık.

Unutmayalım ki, bu stat Bursa’nın, hepimizin.

Kişiler gelir geçer, yönetimler değişir, ama Bursaspor kalplerdeki yerini hep korur, yeni stadıyla da bu kente heyecan ve mutluluk vermeye devam eder.

Bundan hiç kuşkumuz yok.

 

Şadi Özdemir’den CHP’ye: Kimse beni etkileyip yönetemez!

 

CHP’de 27 Aralık’ta yapılacak il kongresi için adaylığını ilk Prof. Dr. Hasan Ertürk açıkladı. İl Başkanı Zafer Yıldız’ın aday olacağını Osmangazi İlçe kongresinin olduğu gün bu sütunlardan duyurduk. Daha sonra kendisi de aday olacağını söyledi, ama resmen adaylık açıklaması henüz yapmadı.

Bir de...

Mudanya’daki toplantıda adaylığına karar verilen Şadi Özdemir var.

Uzun yıllardır tanıdığımız Şadi Özdemir dün akşam Olay TV’de Mustafa Özdal’ın konuğu oldu ve adaylığını buradan açıkladı.

Program öncesi ayaküstü küçük bir sohbet yaptık.

Özellikle…

Parti kulislerinde CHP içindeki SHP Grubu olarak speküle edilen yapıya dikkat çekerken, SHP’den CHP’ye dönmüş olmaktan onur duyduğunu söyledi.

Ardından…

CHP’nin kimseyi ötekileştirmeye hakkı yok” dedi ve ekledi:

Kendi içimizde birbirimizi ötekileştirirsek dışarı açılıp başkalarını nasıl çağıracağız.”

Sonra da şu mesajı verdi:

Beni iyi tanıyanlardan birisin. Kimse beni etkileyip yönetemez, aklımın almadığı ve inanmadığım bir şeyi kimse yaptıramaz.”

 

Saadet’in hiç azalmayan coşkusu: En büyük salonda kongre

 

Cumartesi akşamı Saadet Partisi’nin il kongresi var. Üstelik, kongre Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin en büyük salonu olan Osmangazi Salonu’nda saat 19.30’da başlayacak.

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın da katılacağı kongrenin davetiyesini getirdiğinde SP İl Başkanı Mehmet Atmaca, büyük salonda kongre kararını şöyle açıkladı:

Heyecanımızdan ve coşkumuzdan hiçbir şey kaybetmedik. Seçim sonrası tüm ilçelerimizi ve mahalleleri ziyaret ettik. Arkadaşlarımız aynı şevkle çalışmayı sürdürüyorlar. O salonu çok kolay doldururuz.”

Kendilerine de söyledik…

Dava partilerinde oy oranı ne olursa olsun tabanın inancı aynen yansıyor. SP de üstlendiği Milli Görüş misyonuyla tabanını koruyan, hatta aynı şevkle hedef için çalıştıran parti konumunda.

Bunu da…

Seçim olsun olmasın, tabanı dava için çalıştırarak başarıyor.

 

Çevre Yolu göçüğü onarımı, ihalenin yıldönümünde başladı

 

Bu sütunların takipçileri biliyorlar… Hızlı tren tünelleri açılırken, 2014 yılı ilkbaharında Çevre Yolu’nun İstanbul Yolu ile Demirtaş arasında kalan bölümünde göçük oldu.

Sorun hızlı tren çalışmasından kaynaklandığı için Karayolları onarımı TCDD’nin yapmasını istedi. Bunun üzerine TCDD 7 Ocak 2014’te göçük onarımı ihalesi yaptı.

Fakat TCDD’de yönetim kurulu olmadığı için ihale onaylanamadı.

Bu durumu…

Seçimden 1 ay önce Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sorduğumuzda, “Seçimden 1 ay sonra onarım başlar” dedi.

İşte…

O onarım, ihalenin yıldönümünde, ama seçimden de 1 ay sonra başladı. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.