Bursa’ya kentsel dönüşümle 100 bin yeni konut! Evi olmayanlara da müjde…

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni dönemde Bursa’ya kentsel dönüşümle beraber 100 bin yeni konut yapacaklarını açıkladı. Aktaş, sosyal konut projesini de ilk kez müjdeledi.

Bursa’ya kentsel dönüşümle 100 bin yeni konut! Evi olmayanlara da müjde…

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni dönemle ilgili projelerini açıkladı.

Önümüzdeki dönemde en önemli konu başlığının kentsel dönüşüm olduğunu kaydeden Aktaş, “Doğru planlama ve ortak akılla dirençli şehir Bursa için şimdi dönüşüm zamanı. Bursa’da 530 bin yapı ve 1 milyon bağımsız konutla ilgili çalışma başlattık. 2025 sonuna kadar 11 bin konutu teslim edeceğiz. 2050 çevre düzeni planı kentimizin anayasası olarak yürürlüğe girecek.

100 bin konutluk kentsel dönüşüm planımızı hayata geçireceğiz. Tek bir yerde değil şehrin farklı yerlerinde olacak. Bu projemizi belediyemizin kendi kaynakları, Burkent, TOKİ ve özel sektör temsilcilerimizle beraber gerçekleştireceğiz.

100 bin konut kentsel dönüşüm müjdemizle beraber başka bir müjde daha vermek istiyorum. Önümüzdeki dönem 16 bin yeni sosyal konut yapacağız. Yeni evlenen çiftler, emekliler, çiftçilerimiz kısacası evi olmayan vatandaşlarımız için uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla, evi olmayanları ev sahibi yapacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X