1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Büyük yatırımcıya büyük kolaylık
Büyük yatırımcıya büyük kolaylık

Büyük yatırımcıya büyük kolaylık

2015 Yatırım Programı`na göre, ülke ekonomisi için büyük öneme sahip yatırımların izin ve alan temini süreçlerinin hızlı biçimde sonuçlandırılmasına yönelik mekanizma oluşturulacak

A+A-
Ülke ekonomisi için büyük öneme sahip yatırımların izin ve alan temini süreçlerinin hızlı biçimde sonuçlandırılmasına yönelik mekanizma oluşturulacak.
 
AA muhabirinin 2015 Yatırım Programı'ndan derlediği bilgiye göre, yatırımcılara ve işletmelere yönelik izin, onay ve işlemlerle ilgili bürokrasi azaltılacak, saydam ve objektif kurallar getirilecek.
 
Ülke ekonomisi için büyük öneme sahip yatırımların izin ve yatırım yeri temini süreçlerinin hızlı ve etkin bir biçimde yürütülmesine ve sonuçlandırılmasına yönelik mekanizma oluşturulacak. Bu çerçevede, söz konusu amaca yönelik gerekli koordinasyonu sağlamak üzere kurulacak mekanizmaya ilişkin mevzuat altyapısı hazırlanacak. Bu kapsamda, söz konusu mekanizmanın yapısı, yatırımların kapsamı ve yürütülecek süreçlerin niteliği belirlenecek.
 
Bölgesel değerlendirme raporları hazırlanacak
 
İş ve yatırım ortamı, her bölge özelinde ve mukayeseli olarak analiz edilecek. Ayrıca, bölgesel yatırım ortamı değerlendirme raporları ve il yatırım destek ve tanıtım stratejileri oluşturulacak.
 
Bu çerçevede, 2 yıl sürecek çalışma kapsamında kalkınma ajansları koordinasyonunda, her bölge için uluslararası standartlarda bölgesel yatırım ortamı değerlendirme raporları hazırlanacak. İl yatırım destek ve tanıtım stratejileri, kalkınma ajansları koordinasyonunda Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile işbirliği içinde yapılacak.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.