1. YAZARLAR

  2. İhsan Aydın

  3. Büyükşehir’de Yalman ve Akyol geri döndü
İhsan Aydın

İhsan Aydın

Yazarın Tüm Yazıları >

Büyükşehir’de Yalman ve Akyol geri döndü

A+A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vekaleten yönetilen Zabıta Daire Başkanlığı görevine Esat Yalman yeniden atandı.

Enver Karakoç’un rahatsızlığı nedeniyle raporlu olduğu ve bir süredir Şube Müdürü Kadem Kesimoğlu’nun yürüttüğü göreve Yalman yeniden getirildi.

Bölge İdare Mahkemesi’ni açtığı yürütmeyi durdurma ve iptal istemli 6. davayı da kazanan Yalman dün Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından yargı kararına uyularak tekrar aynı görevine atanmış oldu.

Büyükşehir Belediyesi’ne yakın kaynaklar, Yalman’ın görevinin bu kez uzun soluklu olacağını dillendiriyorlar.

Büyükşehir’in deneyimli bürokratı Yalman’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yeni dönemine katkı koymak istediği de belirtiliyor.

Son dönem başarılı seyyar ve kaldırım operasyonları ile gündemde olan Büyükşehir Zabıtası’nda bu görevi vekaleten sürdüren Kadem Kesimoğlu’nun da İdari Şube Müdürlüğü görevine devam edeceği kaydediliyor.

Bu arada Büyükşehir Belediyesi’nin önceki günkü meclis oturumunda kararlaştırılan yeni organizasyon şeması şekillendi.

Karar gereği kaldırılan Üç Genel Sekreter Yardımcısı şemadan çıkarılırken, bu isimlerin ‘güçlendirilmiş daire başkanlığı’ formülüyle daire başkanlıklarına atanacağı konuşuluyor.

Büyükşehir’de kimi daire başkanlarının da görevden alınacağı belirtiliyor.

Büyükşehir’de dün akşam saatlerinde ise bu amaçla bir toplantı gerçekleştiğini de öğrendik.

Yerel Gündem Şube Müdürlüğü’nün bağlı olduğu daire başkanlığı da değiştirildi. Bu birim Kültür Sanat Daire Başkanlığı’ndan alınarak Yerel ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlandı.

Yeni yönetim şemasının bu hafta netleşeceği de gelen bilgiler arasında.

İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na Numan Şeker, Kültür Sanat Daire Başkanlığı’na Hüseyin Buran, Çevre Koruma Daire Başkanlığı’na Ahmet Aka,Yerel ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na Murat Uşun, Akıllı Şehir ve İnavasyon Daire Başkanlığı’na Kürşat Gürsoy, Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’na Cengiz Akyol, Ulaşım Daire Başkanlığı’na Gazali Şen, Park Bahçeler ve Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı’na Hakan Bebek’in ismi geçiyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile Sosyal Hizmetler Daire başkanlıklarına da dışarıdan atama olacağı dillendiriliyor.

Diğer yandan ilçelerde de göreve gelen yeni belediye başkanları görev değişikliklerine devam ediyor.

Nilüfer’de uzun yıllar Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü görevini yürüten ve en son İnegöl’e atanan Nedret Acel’in de kurum değiştirerek Nilüfer Belediyesi Muhtarlık Müdürlüğü görevine getirildiğini belirtelim.

 

Aktaş’ın gölge ekibi

 

Ne kadar çok iş yaparsanız yapın, bunları halka ulaştıramıyor ve duyuramıyorsanız kimse olan bitenden haberdar değildir.

Büyükşehir Belediyesi’nin çok deneyimli bir haberci ekibi var.

Adeta bir haber ajansı gibi çalışıp, günlük onlarca belediye haberi üretiyorlar.

Yetmiyor, Başkan’ın tüm programlarını izliyor, her anını görüntüleyip arşivliyorlar.

Başkan Alinur Aktaş önceki gün Basın ve Halkla İlişkiler birimindeki mesai arkadaşlarını kabul etmiş ve yeni dönem için kendilerine kolaylıklar dilemiş.

Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Bayhan’a bağlı olan ve Basın Koordinatörü Ahmet Akhan’ın başında bulunduğu ekip de Başkan Aktaş’a başarı dilemiş. O ziyarette Özel Kalem Müdürü Abdülkerim Baştürk de bulunmuş.

Başkan’ın tüm kabul ve programlarında kendisini bir an bile yalnız bırakmayan meslektaşlarımızı biz de kutluyoruz.

 

Çamlıca yeniden açılıyor

 

Büyükşehir Belediyesi envanterindeki Çamlıca Sosyal Tesisi yeniden müstecire kiralandı.

Daha evvel BURFAŞ tarafından işletilirken özelleştirilen ve Sadık Benzer’in 19.000 TL artı KDV ile kiraladığı tesis, bu rakamları çıkaramadığı için 2,5 ay önce Büyükşehir’e iade edilmişti.

Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nde dün yapılan ihaleyi yine Benzer’in sahibi olduğu Batuhan Kağan Cemal Benzer Gıda Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi aylık 6 bin TL artık KDV ile kiraladı.İhaleye başka katılımcı çıkmadı.

Tesis kısa sürede yeniden hizmete açılacak.

 

TBB’nin Bursa üyeleri

 

Dün Türkiye Belediyeler Birliği’nde Bursa’yı temsil edecek üye seçimine dönük toplantıda vardı.

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki toplantıyı Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş adına Meclis Grup Sözcüsü Fethi Yıldız yönetti.

Bursa’nın milletvekili sayısı kadar üye seçilirken, listede CHP’li belediye başkanı ve meclis üyelerine yer verilmedi. MHP’li Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ve bir üye de listeye girdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.