1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Çekirge Armutlu Meydanı’na trafik düzenlemesi
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Çekirge Armutlu Meydanı’na trafik düzenlemesi

A+A-

Saygıdeğer belediye başkanlarımız yerel seçimlerde Çekirge Armutlu Meydanı için proje yapacaklarını beyan etmelerine rağmen henüz tek bir icraat yapmadılar.  

Dün meydandaki dolmuş durağında bekleme yapmak yasak olmasına rağmen dakikalarca konvoy halinde bekleyen dolmuşlara önlem olarak fotoğrafta görülen plastik kazıklar çakıldı. Bu sabah ilk kaza yaşandı.

Zaten yetersiz  caddeler ve yoğun trafiğe bir de yolun daralması eklenince manzara bu hale geldi.

Belediyelerimizin bu konuya çok acilen tedbir alması Çekirge Armutlu Meydanı’na bir proje yapması ve trafiği rahatlatmasını semt sakinleri olarak rica ediyoruz.

Ayrıca meydanın çiçek dikilen dürümcünün önündeki kaldırım taşları çok alçak olduğundan her gün araçlar çiçekliğe girip çiçekleri eziyorlar. Çekirge sakini olarak Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan rica ediyoruz bu sorunumuza bir çözüm bulsun.

Saygılarımızla.
Şaban Şirvan

Dobruca yolunda kapanan sokak


Dobruca Caddesi Çizgi Sokak girişi fotoğrafta görülen şekildedir.

Sokak sakinleri olarak gerek belediye, gerekse BUSKİ’yi defalarca aramamıza rağmen hiçbir müdahale yapılmadı.

Caddedeki inşaat yolu toprakla kaplandı. 3 numaralı evin duvarını kırarak kanalizasyonunu patlattı. Sokak kokudan geçilmiyor.

1-2 gün sonra yağışlar başlayacak, çamurdan zaten kapısı iptal edilen eve nasıl gireceğiz. Bu problemi kim halledecek. Lütfen konunun ilgililerinden rica ediyoruz. Bizleri bu sıkıntıdan kurtarın.

Saygılarımla.
Nazan DOLAPÇI

Büyükşehir’den yanıt var


Olay Gazetesi 23/9/2016 tarihli Söz Sizde köşesinde, “Bursa’nın en büyük bulvarı Yunuseli Bulvarı’nda ulaşım” başlıklı yazı ilgili birimler tarafından incelenmiştir.

Toplutaşıma otobüs hattı oluşturulması veya güzergâh değişiklikleri gelen talepler doğrultusunda bölgenin fiziki yapısına, bütünleşik bilet sistemi verilerine ve araç filosuna bağlı olarak değerlendirilmektedir. Güzergâh planlamaları UKOME Kurulu kararı ile uygulamaya geçmekte olup bu ve benzeri taleplerin Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na veya BURULAŞ’a dilekçe ile yapılması gerektiğini bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.