1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Çelik’ten çok kritik uyarı: Uzağı göremeyenler tuzağı göremezler
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Çelik’ten çok kritik uyarı: Uzağı göremeyenler tuzağı göremezler

A+A-

Dinlerken… Gözümüzün önünde, tanıklık ettiğimiz siyasi geçmişi canlandı. Yıldırım, ailesinin yaşadığı yerdi, ama askerden döndükten sonra siyasete adım attığı yer de oldu.

1994 yerel seçiminde Refah Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı olarak sandık yarışına girdi. Fırtına gibi seçim kampanyası geçirdi, seçimin de favorisi haline geldi.

Hatta…

21.-yazi-icin-faruk-celik-002.jpg7 Mart 1994 gecesi oy sayımı devam ederken, Yıldırım İlçe Seçim Kurulu bahçesinde bulunanlar Yıldırım Belediye Başkanı olarak Faruk Çelik’i kutladılar. Sabah sonuçlar kesinleştiğinde ANAP Adayı Cüneyt Karlık’ın kazandığı görüldü.

İşte…

Gözümüzde canlanan bu anılarla Faruk Çelik’i dinledik.

Milletvekilliği, SP Genel Başkan Yardımcılığı, AK Parti’de önce Grup Başkanvekilliği, sonra 3 ayrı bakanlık görevleriyle deneyimli ve birikimli bir siyasetçi profiliyle; Cumhur İttifakı adına AK Parti Yıldırım Adayı Oktay Yılmaz’ın çağrısı Sensiz Olmaz sloganı önünde konuştu.

Konuşması kısaydı, ama siyasi gözlemlerine dayalı uyarıları dikkat çekiciydi.

Dedi ki
“Türkiye zor bir coğrafyada. Komşularımız Almanya, Belçika, İngiltere değil. Bizim komşularımız Suriye, İran, Irak, Yunanistan. Problemlerin tam içindeyiz.”

Şunu vurguladı:

“Fakat bu coğrafyadakiler bizden buradaki dik duruşu, sağlıklı yürüyüşümüzü bekliyorlar. Buradaki en ufak çürümenin neye mal olacağı, yalnızca 80 milyon için değil, büyük coğrafya için de önemli.”

İlk uyarısı şu:

“Yıldırım Belediye Başkanı’nın, İl Başkanı’nın, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın, Bakan’ın noksanını konuşma durumunda değiliz.”

İkinci uyarısı şu:

“Uzağı görenler tuzağı görürler. Uzağı göremeyenler tuzağı da göremezler. Biz uzağı görmek zorundayız.”

Ardından…

“Üzerimize düşeni yapma bilinciyle davranmalıyız” dedi ve bir uyarıda daha bulundu:

“Seçime kısa zaman kaldı. Birilerini konuşmaya gerek yok, bu millet zaten herkesi biliyor. Kalan sürede her birimize düşen neyse, yerine getirelim.”

 

“Kimse sistem kazası beklemesin”

 

AK Parti Yıldırım Adayı Oktay Yılmaz’ın proje sunumu toplantısında konuşan eski bakan Faruk Çelik, ülkenin geleceği yanında bir konuya daha dikkat çekti:

“100 yıla yaklaşan cumhuriyet yeni bir sisteme evrildi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi oturdu mu? Daha işin başındayız. Henüz bir yıllık sistemin oturduğunu söylemek doğru değil.”

Uyarısı şu:

“kimse bu geçiş döneminde sistemin trafik kazasından bir şey beklemesin, kimse yanlış bir duruş sergilemesin.”

 

Efkan Ala: Yıldırım’dan çıkacak sonuç Bursa’yı etkileyecek

 

3.-yazi-icin-efkan-ala.jpgYıldırım’da AK Parti Adayı Oktay Yılmaz’ın proje sunumu toplantısı, AK Parti ağır toplarının siyasi konularda kritik uyarılar yapmalarına fırsat verdi.

Nitekim…

Eski bakan, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala konuşmasında güçlü destek vurgusu üzerinde durdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı çok başarılı bulduğunu ifade eden Ala, bazı hizmetlerin Ankara desteği olmadan yapılamayacağını söyleyip şunu istedi:

“Bize bugüne kadar destek oldunuz. Türkiye’yi hedeflerine hızlı şekilde götürmek istiyoruz. Bunun için de sandıkta vereceğiniz güce ihtiyaç var.”

Dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına gireceğimizi, bunun için de Yıldırım’dan başladıklarını kaydeden Ala mesajını şöyle verdi:

“Cumhur İttifakı’na sadece Yıldırım’da belediyeyi kazanmak yakışmaz. Öyle bir rekor kırmalıyız ki, sonucu her yerden duyulmalı.”

Şunu da ekledi:

“Bizim gücümüz sizsiniz. Yıldırım’dan çıkacak sonuç Bursa’yı etkileyecek sonuç olacak.”

 

Şehit babası istedi, Bilecik’e gidiyor

 

Şehit babası Ahmet Kurt 90 yaşında ve Erzurum’un Şenkaya ilçesinden gelip Bilecik’e yerleşmiş.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Bilecik Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Selim Yağcı’dan, “Efkan Ala’yı Bilecik’e getirmesini” istedi.

Yağcı da şehit babasının isteğini iletince Ala hemen kabul etti.

Programa göre…

Efkan Ala bugün saat 17.30’da Bilecik’teki Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Bileciklilerle bir araya gelecek.

 

Keşfedilmeyen Yıldırım’ı turizme açacak: Kızık Kültür Yolu

 

5.-yazi-icin-ak-parti-yildirim-adayi-oktay-yilmaz-proje-sunumu.jpgMütevazı ve sessiz... Fakat, yaşadığı Yıldırım’ı da, beklentileri de iyi bildiği için dersine çok iyi çalışmış.

Cumhur İttifakı adına AK Parti Yıldırım Adayı olan Oktay Yılmaz perdeye yansıyan “Sensiz Olmaz Yıldırım” çağrısı önünde Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür ederek başladığı sunumda projelerini 6 başlıkla tanıttı.

Öncelikle…

Yıldırım’ın üçte bininin imar planı açısından sorunlu olduğu vurgusu yapıp, hurdacıları şehir dışına çıkarma ve doğalgazı tüm sokaklara götürme sözü verdi.

Ulaşımda…

Ankara Yolu’nun altında ve üstünde paralel koridorlar oluşturup bunları dikey caddelerle birbirine bağlama projesini anlattı ve şunu açıkladı:

“Yıldırım Belediyesi önündeki Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nın altını otopark üstüne de park yapacağız.”

İlgimizi çeken projelerinden biri şu oldu:

Değirmenlikızık’tan başlayıp Derekızık’a uzanan Kızık Kültür Yolu.”

Kuşkusuz, Yeşil-Emirsultan arasında planlanan cephe iyileştirmesi de tarih ve kültür turizmine değer katacak.

 

Aktaş: Yıldırım hak ettiği yere ulaşacak

 

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adına AK Parti Büyükşehir Adayı Alinur Aktaş katıldığı Yıldırım Adayı Oktay Yılmaz’ın proje toplantısında seçime yönelik mesajlar verdi.

Birilerinin “martın sonu bahar” dediğini ifade eden Aktaş şunu vurguladı:

“Cumhur İttifakı zalime karşı kurt, mazluma karşı Rabia olmaktır. Güçbirliği yaptığımız zaman başaramayacağımız hiçbir şey yok.”

Ardından…

“Yıldırım’ı hak ettiği yere ulaştıracağız” dedi ve CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’i eleştirdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.