1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Çevreci üretime ödül
Çevreci üretime ödül

Çevreci üretime ödül

Vali Münir Karaloğlu'nu ziyaret eden İlker Oral başkanlığındaki BOSİAD'ın yeni yönetimi, önemli projelerin müjdesini verdi.

A+A-

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Başkanı İlker Oral, Bursa OSB'de faaliyet gösteren çevreye duyarlı sanayi tesislerini ödüllendireceklerini söyledi.

Göreve geldikten sonra yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilk ziyaretlerini Vali Münir Karaloğlu'na yapan Oral, Heykel'deki tarihi Valilik Binası'ndaki görüşmede önemli açıklamalarda bulundu. Derneğin projeleri hakkında Vali Karaloğlu'na bilgi veren ve destek isteyen Oral, ‘Çevreci üretim, temiz gelecek' sloganıyla yarışma düzenlediklerini, bu çerçevede Bursa OSB'de faaliyet gösteren çevreye duyarlı sanayi tesislerini ödüllendireceklerini kaydetti.

OSB YAŞAM ALANI İÇİNDE

İlker Oral, çevreye dikkat eden, ön plana çıkartan ve bu konuda yatırımlar yapan firmaları ödüllendirmek istediklerini ifade ederek, ''Şu an başvuruları kabul ediyoruz. Dünya Çevre Günü Haftası etkinlikleri kapsamında düzenleyeceğimiz bir organizasyonla bu firmalarımızı ödüllendireceğiz. Amacımız sanayi tesislerimiz arasında bu farkındalığı yaratabilmek. Şu da bir gerçek ki OSB'miz artık yaşam alanlarının arasında kaldı. Bunu bir proje ve misyon olarak edinmemiz için çaba sarf etmemiz şart” dedi.

OKUL PROJEMİZ DE VAR

Sanayi bölgesi içerisinde mevcut olarak ayrılmış bulunan eğitim alanı üzerine bir okul kurma projelerinin bulunduğunu da açıklayan Oral, bu hususta altyapılarının hazır olduğunu ve yakın zamanda bakanlıkla konuyu görüşeceklerini ifade etti. Oral, “Sanayi bölgesi içerisinde ihtiyaçlarımızı karşılayacak bölümlerin yer alacağı bir okul kurmayı hedefliyoruz. Çünkü kalifiye eleman eksikliği sanayiciler açısından ciddi bir problem haline geldi” diye konuştu.

VALİ'DEN PROJELERE DESTEK

Vali Karaloğlu, çevreye duyarlı sanayi tesislerini ön plana çıkartacak yarışmanın önemli bir girişim olduğunun altını çizerek, “Bu yarışmanın gelecekte şehrin tüm sanayisini kapsayacak bir niteliğe kavuşması çok daha güzel olacaktır. Bursa'da artık özellikle tekstil sanayinde su kullanımını azaltıcı firmaları ödüllendirmemiz ve özendirmemiz gerekiyor. Çünkü su kıtlığı ciddi bir problem haline gelmeye başladı” dedi. Karaloğlu, sanayi bölgesi içerisinde kurulması planlanan okulla ilgili olarak da, “Bu okuldaki branşlarda ve öğrencilerin staj programlarında doğrudan belirleyici olmalısınız. Artık yetişmiş ve kalifiye insan gücünde sorun yaşıyoruz ve bu sıkıntı zamanla kendini daha da fazla hissettirecektir'' ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.