1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Çevreyi rahatsız etmeden bu işi yapamaz mısınız?
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Çevreyi rahatsız etmeden bu işi yapamaz mısınız?

A+A-

Günay Bey, Gemlik’ten yazıyorum size. Dr. Ziya Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Mahallemize  karton, plasik toplayan biri taşındı. Kendi kamyonet arabasıyla çöplerden atık toplayıp sokağa dökmekte ve burada bekletip, biriktirip arabasına yükleyip satmaktadır. Bu işi neden yapıyor diye sorgulayacak, kınayacak değiliz. Lakin bizi rahatsız eden tarafı, bu topladıkları malzemeleri sokağa yığarak  görüntü kirliliği yaratmakta. 

Sabahın erken saatlerinde, 7 gibi başlayıp karton yırtma gürültüsü, yüksek sesle konuşmalar, yırtılan kartonlardan pis tozlar balkonlarımıza kadar uçuşup gelmekte. Balkona astığımız çamaşırları inanın tekrar yıkamak zorunda kalıyoruz. Ya da evin içinde kurutmak durumundayız. Gürültü kirliliği, çevre kirliliği, görüntü kirliliği bıktırdı artık bizi. Yaptığı işe tabii ki saygımız var ama bizi de rahatsız etmeye hakkı yok diye düşünüyoruz.  Bu işi uygun bir yerde yapmasını talep ediyoruz.

Gemlik Belediyesi yetkililerinden rica ediyoruz, bu duruma bir çözüm bulsunlar ve önlem alsınlar.

Saygılarımla.

Rumuz: Gemlikli

 

Eski Gemlik yolundaki caddeye ilgi lütfen

 

Günay Bey iyi günler dilerim. Köşenizi ilgiyle takip ediyor ve sorunlarımızın çözümüne katkı sağladığınız için teşekkür ediyorum. Ben Namık Kemal Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Mahallemizde eski Gemlik yolu üzerindeki çöplerden ve kaldırım işgalinden sıkıntımız var. Bu bölgede konfeksiyon atölyeleri bulunmakta. Ama maalesef bu atölyelerin atıkları hep dağınık. Çöpe atılması gerekenler hep cadde boyunda. Çöp konteynerleri doluyor, yetmiyor etrafa saçılıyor. Üstüne bir de atık toplayıcıların dağıttığı çöpler var. Cadde kısaca çöplük içinde. Ne ilgilenen var, ne temizleyen var. İki günde bir çöp arabası geçiyor ama yeterli değil. Hem çevre kirliliği, hem görüntü kirliliği hem de çevre sağlığını tehdit ediyor bu çöpler.

Cadde üzerindeki kaldırım işgaline hiç girmiyorum bile. Kaldırımları yayaların kullanması imkânsız neredeyse. Gerçi bu maalesef Bursamızın genel bir sorunu haline gelmiş durumda. Bursamıza yakışmayan bu hiç de hoş olmayan görüntü ile ilgili yetkililerimizin gerekli önlemi alacaklarını ve çözeceklerini ümit ediyorum.

Saygılarımla.

İsmini vermek istemiyor

 

Kültür merkezinde yaşlı ve engellilere yardımcı olmak

 

Günay Bey merhaba; 10 Kasım 2016 günü 77 yaşındaki ablam, eşi ve ailesiyle akşam 20.00’de Atatürk Merinos Kültür Merkezi’ne etkinliğe gittiklerinde salonlara girişte kargaşa ve karışıklık, yer bulamama gibi sıkıntılarla karşılaşmışlar. Yer bulmaya yardımcı olabilecek herhangi bir görevli veya yardımcı bulamamışlar. Yetkililerden ricam, bu tür etkinlik yapılan yerlerde organizasyonların daha düzenli olması, yaşlı ve engellilere hiç olmazsa yer gösterecek, yardımcı olacak görevlilerin bulundurulması ya da bu arkadaşların gelen insanların görebileceği yerlerde olmaları daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bu tür sıkıntıların yaşanmaması için görevlilerin daha dikkatli davranacağını ve yetkililerin de önlem alıcı tedbirler alacağını umuyorum.

Saygılarımla.

Kemal Başeren

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.