1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. CHP 32 bin üyesini çağırdı: Masanı seç ve harekete geç!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP 32 bin üyesini çağırdı: Masanı seç ve harekete geç!

A+A-

Çok değil… Daha 3 ay önce CHP İl kongresi sürecinde başkan adayı olarak Şadi Özdemir konuşmalarında hep şunu vurguladı:

Seçilirsem çalışma masaları ve izleme komiteleri oluşturup 2019 hedefiyle partiyi harekete geçireceğim.”

İşte…

İyi bir örgütçü ve başarılı bir planlamacı olan CHP İl Başkanı Şadi Özdemir üzerinden 3 ay geçmeden bu sözünü tutuyor.

Nitekim…

CHP’nin Bursa İl genelindeki 32 bin üyesinin cep telefonlarına kısa mesaj gönderdi ve pazar günü saat 14.00’te kısa adı BAOB olan Bursa Akademik Odalar Birliği yerleşkesi salonunda toplantıya çağırdı.

Masanı seç, harekete geç” sloganıyla yapılan çağrıda, görev almak isteyen partililerin katılımları bekleniyor.

O nedenle…

CHP İl Başkanı Özdemir pazar günü BAOB’daki toplantıyla startı verilecek yeni çalışma süreci planlamasını şöyle anlattı:

Yaptığımız planlama gereği, aktif çalışacak 600 kişiye ihtiyacımız var. Pazar günü öncelikli hedefimiz bu 600 partiliyi bulmak olacak.”

Toplantıda…

Özdemir neler yapacaklarını, çalışma masaları ve izleme komitelerinin nasıl çalışacağını, çalışma prosedürü ve hedefi açıklayacak.

Ana hedef çok büyük:

21 bin partilimizi eğitip ev ziyaretlerine çıkabilecek duruma getireceğiz. Her sandıkta 3 partilimiz görevli olacak. Bu 3 arkadaşımızın her biri o sandıktaki 35-40 seçmenden sorumlu olacak.”

Şunu vurguladı:

Önümüzdeki 3 yıl boyunca, sorumlu olan arkadaşımız sorumlusu olduğu aileyle bire bir ilgilenecek, sık sık ziyaret edecek. Sorunlarına, yaşamlarına kadar her şeylerini bilecek. Bunları her gidişinde rapor edeceği için biz de yakından izleyeceğiz.”

Çalışmayla…

3 yıl sonrası, yani 2019 seçimlerindeki hedefi de açıkladı:

Bu çalışma planıyla, 3 yıl içinde her sorumlu arkadaşımızın 5 ailenin fikrini değiştirmesi öncelikli hedefimiz.”

Şu hesabı yaptı:

Eğer başarırsak, Bursa’da oyumuzu yüzde 17 arttırırız. Böylece yüzde 28 olan oyumuz yüzde 45’e çıkar.”

Beklentisi şu:

Yüzde 45 oy, bu kenti yönetmek demek. Zaten tüm planlamamızı da Bursa’yı yönetmek üzerine yapıyoruz. Bunu da başaracağız.”

 

CHP İl’de salon düzenlemesi

 

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir bir yandan da CHP İl Başkanlığı’nda yeni düzenlemeler yapıyor.

Öncelikle…

Aynı katta bulunan daire de CHP’ye katılarak alan iki katına çıkarıldı. Basın toplantılarının yapıldığı 30 sandalyeli salon 90 sandalyeli oldu. Konferans düzenine geçildiğindeyse 150 sandalye konulabilecek, ayaktakilerle 200 kişiye ulaşılacak.

25 kişilik bir toplantı salonu daha yapıldı. Basın Odası yanında 4 yeni çalışma odasıyla İl’in sekreteri, saymanı, Kadın ve Gençlik kolları için de odalar hazırlandı.

Bir oda da veri operatörleri için ayrıldı.

 

 

Bursa’dan Trabzon’a kaliteli insanı anlatmaya gittiler

 

Biri… Bursa’ya TSE Bölge Müdürü olarak hizmet eden, “Kalite şehrine kalite yakışır” sloganıyla adeta kalite için çırpınan ve Kalite Birliği Derneği’ni kuran Mustafa Karaman.

Diğeri… Uludağ Üniversitesi’nde istatistik ve kalite eğitimleriyle Bursa kamuoyunun yakından izlediği bir öğretim üyesi olan ve Kalite Birliği Derneği Başkanı olarak da sorumluluk üstlenen Prof. Dr. Erkan Işığıçok.

Dün bir konu nedeniyle konuştuğumuzda Yenişehir Havaalanı’ndan Trabzon’a uçmak için uçağa binmek üzereydiler.

Davet…

Trabzon’daki Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden gelmişti. “3. Göz yaklaşımıyla kendini arayan kaliteli insan” yaklaşımını anlatmak için gidiyorlardı.

Geçtiğimiz günlerde açıkladıkları 2016 Kalite Yılı etkinlikleri kapsamında verecekleri bu kalite konferansı ile çalışma alanlarını Bursa’dan Trabzon’a kadar genişletmiş oldular.

Giderken de…

Bizim işimiz kaliteyi anlatmak. Türkiye’nin neresinden davet alırsak koşa koşa gitmeye ve kaliteyi her yere yaymaya hazırız” dediler.

 

 

Bursalılık bilinci bu kitapta

 

Doğduğu kent Bursa’yı ve Bursalılık bilincini hiç unutmayan, uzaklardan bile olsa Bursa’yı soluyan kişilerden olan, hatta Bursaspor üzerine kitaplar yazan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Doğan bugün Kitap Fuarı’nda düzenlenecek imza gününe katılıyor.

Üstelik…

İsmail Hoca’nın kitabı, yine aşık olduğu kenti anlatıyor: Bir İstanbul Hanımefendisinin Bursa Seyahati.

Kitabını Bursalılık ve Bursacılık olarak tanımlayan Prof. Dr. İsmail Doğan’ın katılacağı imza etkinliği bugün saat 16.00-17.00 arası Buttim’deki Tüyap Bursa Kitap Fuarı’nda.

 

 

Kırat’a süvari, merkez sağa lideri Samsun’da arıyorlar

 

​DP’de görevden alınan Osmangazi eski ilçe başkanı İsmet Koyuncu ile görevi devraldığı Osmangazi’nin bir başka eski başkanı Hilmi Bulan birlikte ziyarete geldiler.

Öncelikle…

Osmangazi teşkilatının feshi ve üyelerin silinmesi konusunu yargıyla taşıdıklarını söylediler.

Ardından da…

Bu akşam Bursa’dan 50 kişilik kafileyle Samsun’a hareket ediyoruz” dediler. Sonra da Bursa’dan başlattıkları arayışı anlattılar:

Bursa’daki ilk toplantının ardından ikinci toplantı Yalova’da oldu. Şimdi de Samsun’da buluşuyoruz. Bir sonraki toplantı Isparta olacak.”

Toplantıya…

Samsun’la birlikte Ordu, Trabzon, Giresun, Tokat, Artvin, Rize, Amasya, Bolu, Zonguldak, Sinop, Ankara Eskişehir, Konya’dan milletvekilliği ve yöneticilik yapmış isimler katılacak.

Hedefi de şöyle açıkladılar:

Kırat’a süvari, merkez sağa lider arıyoruz. Önce muhalefet, sonra iktidar değişecek.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.