1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. CHP de Atatürk Stadyumu Meydanı’nda sahaya çıkıyor
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP de Atatürk Stadyumu Meydanı’nda sahaya çıkıyor

A+A-

Hastalığıyla ilgili ilk bulgu 9 Haziran’da ortaya çıkmıştı. Sonra İstanbul’da yapılan ayrıntılı tetkikler ve kritik ameliyat süreci geldi.

Bu süreçte…

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir bir kez İl Yönetim Kurulu toplantısına katıldı, geçen hafta da İstanbul’a gidip İl Başkanları Toplantısı’nda CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Aradığımızda…

İl Yönetim Kurulu’na ikinci kez katılmak üzere hazırlık yapıyordu. Devam eden zorlu tedavi sürecine karşın kendini toplamayı başarmış bir siyasetçi olarak “Arkadaşlarımı yalnız bırakmak istemiyorum. Ara ara toplantılara katılacağım” dedi.

Ardından…

Evde tedavi ve dinlenme süreci geçirse de siyasetten kopmadığını, Genel Merkez’le sürekli temasını bildiğimiz için “Kılıçdaroğlu yürüyüş sonrası strateji oluşturmamakla eleştiriliyor. CHP şimdi ne yapacak?” diye sorduk.

Şunu söyledi:

“Aslında, atılacak adımları Sayın Genel Başkanımız açıkladı. CHP bundan sonra sokaklarda ve meydanlarda daha çok olacak.”

Şunu vurguladı:

“CHP olarak kitleleri buluşturacak daha büyük organizasyonlar yapacağız. Özellikle bölgesel organizasyonlarla kamuoyu önüne çıkacağız. Parti örgütümüz şimdi bunun hazırlıklarını yapıyor.”

Sonra da…

Bölgesel organizasyon olarak ne amaçladıklarını şu sözlerle açıkladı:

“Adalet mitinglerini Türkiye’nin her yerinde yapmaya hazırlanıyoruz. İlk mitingi de Bursa’da yapmak istiyoruz.”

Şöyle devam etti:

“Eylül ayının sonlarında çok büyük bir miting düşünüyoruz. Mitingimizi de Atatürk Stadyumu Meydanı’nda yapmayı arzu ediyoruz. Çünkü, en büyük ve en güzel meydan orası.”

Ardından…

“Biz CHP olarak o meydanı doldurmaya talibiz ve doldurduğumuzu da herkes görecek” deyip ekledi:

“Artık daha aktif ve daha dinamik bir CHP görülecek. Bursa’daki diğer siyasi partiler, demokrasi güçleri, akademik odalar, sendikalarla yüzde 49’luk hayır bloğunu büyüteceğiz.”

Bunu nasıl yapacaklarını da söyledi:

“Öncelikle konunun parti meselesi değil, memleket meselesi olduğunu herkese anlatacağız. Bu düşünceyle yürüyeceğiz.”


 

“2019’da parlamenter sistem geri gelecek”

 

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’le sohbet ederken, 2019’da yapılacak seçimleri de konuştuk.

Şunu söyledi:

“Genel Başkanımız, cumhurbaşkanı adayı olmayacağını açıkladı. Herkesin kabul edeceği, nitelikli, dinamik cumhurbaşkanı adayıyla seçime gireceğiz.”

Şu noktada iddialı:

“İddialıyız. Çünkü, 2019 seçimini kazanacağız ve parlamenter sistem Meclis’te geri gelecek. Hazırlıklarımız bunun için.”


 

Büyükşehir’de CHP’den MHP’ye sandalye geçti

 

99 sandalyeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin 71, CHP’nin 16, MHP’nin 11, DP’nin 1 üyesi vardı. 2 üye de bağımsızdı.

Geçen ay…

Gemlik ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Avukat Özgür Aksoy’un öldürülmesinden sonra, CHP’li üye Mert Dimili’nin Büyükşehir Meclisi’ne gitmesi bekleniyordu.

Ne var ki, ölüm nedeniyle üyelikte boşalma olunca ilk yedek davet ediliyor. Bu nedenle Gemlik’teki Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliği MHP’li Emrah Keskinden’e geçti.


 

AK Parti Kadın Kolu Başkanı kamyonun direksiyonunda

 

​15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi gecesinde yaşananlar arasında, İstanbul’daki Taksim Meydanı’na çıkan bir kamyonun kadın sürücüsü de vardı. Kamyon direksiyonundaki Şerife Boz o gecenin önemli sembolleri arasında yer aldı.

Bu nedenle…

15 Temmuz’un yıldönümünde, Bursa’daki etkinlikler kapsamında kamyon ve kadın sürücü canlandırması da yapıldı. Üstelik, İstanbul’daki kamyonun marka ve modelindeki kamyon Kent Meydanı’ndan hareket edip Fevzi Çakmak Caddesi’ni çıkarak Şehreküstü’ndeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na ulaştı.

Direksiyondaysa…

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu oturuyordu.

Bursa’nın köklü firmalarından Kapıcıoğlu İnşaat’ın sahibi Kapıcıoğlu ailesinden olan Mimar Gülten Kapıcıoğlu’nun yaşamı şantiyelerde geçti.

Çünkü…

Mesleğinden çok aile işi olması nedeniyle hem kamyon, hem de iş makinesi kullanmada çok deneyimli.

O bakımdan…

Cumartesi gecesi Şehrektüstü’ne ilerleyen kamyonun direksiyonunda bir kadın görenler önce tedirgin oldular, ama Gülten Kapıcıoğlu ne kadar deneyimli olduğunu yol boyunca belli etti.


 

MHP, FETÖ’cülerin hesap vermesini istiyor

 

15 Temmuz’un yıldönümünde MHP İl Başkanı Tevfik Topçu’dan siyasi iktidara uyarı özelliği taşıyan bir değerlendirme geldi.

Açıklamasında…

Terörle mücadelede hükümete her desteği verdiklerini kaydeden Topçu, gelinen noktada başarı elde edilmişse de “FETÖ’nün siyasi yapılanmasından hesap sorulamadığı için” toplum vicdanın tatmin olmadığını söyledi.

Uyarısını da şöyle yaptı:

“Daha etkin mücadeleyle devlet aklı ortaya konmalı, terör örgütü mensupları devletin her kademesinden temizlenmeli.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.