1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. CHP İl Başkanı’nı bunaltan soru, arkası kesilmeyen istek
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP İl Başkanı’nı bunaltan soru, arkası kesilmeyen istek

A+A-

Gerçi… Yaptığımız televizyon programında üzerine basa basa ve açık açık söyledi. Seçildiği kongrede kürsüden açıkladı. Her defasında aynı cevabı verdi:

“Ben il başkanıyım, başka bir göreve aday değilim, olmayacağım.”

Buna karşın…

CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş şu günlerde parti içinden bir istek ve bir soru ile fazlaca karşılaşıyor.

Öyle ki…

1.-yazi-icin-chp-il-baskani-huseyin-akkus-007.jpg“Nedir bu durum?” diye sormak için aradığımızda, karşısında oturan bir grup partili “Nilüfer’e aday ol” diye ısrar ediyorlardı.

Aday olması için ısrar eden partililer açıklanan parti takvimi gereği yönetimden istifa etme süresi geçmiş olsa bile, henüz resmi takvim başlamadığı için bir formül bulunabileceğine inanıyorlardı.

Akkuş ise…

Böyle bir niyetinin olmadığını hâlâ aynı ısrarla herkese söylüyor.

Bununla birlikte…

Bir grup partili de “Gizlice adaylık başvurusu yaptın mı?” diye her yerde Akkuş’a soruyorlar.

Sormalarının yanında…

Geçen hafta cuma günü Ankara’ya gittiğinde “Nilüfer Belediye Başkan Adayı olmak üzere istifasını Genel Merkez’e verdiğini” bile söylüyorlar.

O nedenle…

Aradığımızda ısrarlardan ve sorulardan bunalmış olarak bir kez daha üzerine basa basa şunu söyledi:

“Ben istifa etmedim. Hâlâ CHP Bursa İl Başkanı’yım. İstifa etmeye niyetim yok. Aday da olmadım, aday olmaya da niyetim yok.”

Olur ya…

Bazen partilerin üst yönetimleri, ya da liderleri “Aday ol” derler. Ya öyle bir şey olursa?.. CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş şu cevabı verdi:

“Genel Başkanım bana muhtar ol derse, olurum. Emridir, yerine getirmeyi görev bilirim. Ama böyle bir durum söz konusu bile değil, üstelik tartışılacak bir şey de değil.”

Net bir dille tekrarladı:

“İstifa etmedim. Oğuz Kaan Salıcı’ya, Genel Başkanına, ya da başkasına istifa dilekçesi vermedim, hiç kimsenin çekmecesinde de istifam yok. Çünkü aday değilim, olmaya da niyetli değilim.”

Peki bunlar nereden çıkıyor? Akkuş bu soruyu da şöyle cevapladı:

“Hiçbir fikrim yok, araştırmaya da zamanım yok.”

 

MHP’den “tam saha” çalışma ekibi: İl Başkanlık Divanı belli oldu

 

2.-yazi-icin-mhp-il-yonetim-kurulu-toplantisi.jpgMHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı Yeni döneme hızlı bir başlangıç yaptı ve yeni yönetim kurulunun Başkanlık Divanı’nı oluşturdu.

Buna göre…

Serkan Aslım il muhasipliği, Mustafa Engin Kargılı il sekreterliği, Uğur Susam da il sekreter yardımcılığı görevlerini üstlendiler.

Ayrıca…

Süleyman Tefekkür teşkilatlardan, Ahmet Doğu siyasi ve hukuk işlerinden, Hacı Hacıaydın seçim işlerinden, Erdoğan Taşkoyan ekonomi ve sosyal politikalardan, meslektaşımız İbrahim Öge tanıtım ve medyadan sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerine geldiler.

Yanı sıra…

Levent Karakoç’a kamu kurum ve kuruluşları, Halil İbrahim Bozkurt’a yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı verildi.

Mustafa Camcı çevre ve sağlık, Yunus Kayabaş Ar-Ge, Sabri Davan halkla ilişkiler ve temsil, Hüseyin Murat Kabadayı bürokrasi ve iş dünyası, Selçuk Tüter gençlik ve spor, Ferhat Daysalı meslek odaları ve esnaf kurumları, Mesut Bereket sendikalar ve yan kuruluşlar, Halit Gökhan Gül idari işler, Mehmet Yıldız akademik odalar, Muharrem Kandemir sivil toplum kuruluşlarından sorumlu il başkan yardımcısı oldular.

 

MHP İl’de 17 komisyonlu çalışma dönemi

 

MHP İl Başkanı Kalkancı yeni dönemde çalışma komisyonları da kurdu.

Buna göre…

Cemalettin Aydemir teşkilatlar, Emre Ünsal siyasi işler, Yunus Sarıboğa seçim işleri, Hakan Kurtulmuş ekonomi, Sertaç Yurdacan tanıtım, Osman Balkan kamu kurumları, Cemal Ersoy yerel yönetimler, Erol Comart çevre komisyonu başkanı oldular.

Ayrıca…

Erkut Seymenler Ar-Ge, Hüsna Aydın halkla ilişkiler, Mustafa Kul bürokrasi, İsmail Tozman gençlik ve spor, Necip Daş esnaf, Baha Tuğrul Bilgin sendikalar, Fatih Akıncı idari işler, Semih Kabak akademik odalar, Ali Büber sivil toplum komisyonu başkanlığına getirildiler.

 

AK Parti Ankara’ya çıkarma yaptı: Milletvekillerini ziyaret ettiler

 

4.-yazi-icin-ak-parti-bursa-ekibi-ankara-ziyaretleri.jpgSiyaseten bakıldığında, AK Parti’nin Bursa’da sergilediği bütünlük tablosu çok önemli. Siyasi partilerde birlik-beraberlik hep önemsenir, ama bu dönem izlediğimiz bütünlük kolay rastlanacak bir siyasi tablo değil.

Nitekim…

Ankara’da geçen dönem Başbakan Yardımcısı olan TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu önderliğinde AK Parti Bursa milletvekilleri ziyaretleri birlikte yapıp her yerde birlikte görüntü vererek adeta örnek oluyorlar.

Aynı beraberlik…

Bursa’daki programlarda da görülüyor.

Bununla birlikte…

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş arasında tam bir uyum var. İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse de tam uyumlu ekip çalışması sergiliyorlar.

İşte…

Hem kendi aralarında, hem birbirleriyle uyumlu olan AK Parti’nin Bursa ve Ankara kadroları Ankara’da bir araya geldiler.

AK Parti Genel Merkezi’nin genişletilmiş il başkanları toplantısı için Ankara’da bulunan Salman, Aktaş, Kapıcıoğlu ve Köse yoğun bir program yaşadılar.

Çünkü…

Çavuşoğlu ve İçişleri eski Bakanı Efkan Ala ile başlayıp, AK Parti Bursa milletvekilleri yanında, Yargıtay Başkanı’nı bile ziyaret ettiler.

 

Cumhurbaşkanı, Aktaş’ı görünce Bursa’yı sordu

 

5.-yazi-icin-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-ve-buyuksehir-belediye-baskani-alinur-aktas.jpgAnkara’da bulunan AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ziyaret programları öncesinde AK Parti’nin TBMM Grup Toplantısı’na da katıldılar.

Öyle ki…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını yapmak üzere toplantı salonuna gelirken Aktaş’la karşılaştı ve Bursa’yı sordu.

Bunun üzerine…

Başkan Aktaş da, ayaküstü olsa bile kısa bir bilgilendirme yaptı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.