1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. CHP'den en özel seçim yöntemi: Sandık sandık seçmen markajı!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP'den en özel seçim yöntemi: Sandık sandık seçmen markajı!

A+A-

Ortada seçim havası yok, ama sandığa 24 gün kaldı. Seçmenin ilgisiz göründüğü bu süreçte, siyasetçilerin de havaya giremedikleri izlenimi var.

O nedenle...

Siyasi partiler özel yöntemlerle seçim çalışmalarını yoğunlaştırmaya başladılar. Örneğin, AK Parti cumartesi günü Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılacağı Bursa Mitingi sonrasında yoğun bir şekilde mahallelerde nokta mitingleri planlıyor.

CHP'nin son süreç hazırlıklarını da CHP İl Başkanı Zafer Yıldız'la konuştuk.

Bir yandan...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 23 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00'de Gökdere'de yapacağı mitingin hazırlıklarını sürdüren Yıldız, yanı sıra en özel çalışma yöntemini de açıkladı:

"Merkezdeki Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer'de mahalle temsilciliklerimizi tamamlamıştık. İşte bu temsilciliklerimiz sandık bazında seçim çalışması yapacaklar."

Bu çalışmanın nasıl olacağını da açıkladı:

"Her temsilcilik kendi mahallesindeki seçmen listelerini alacak ve sandık sandık tüm seçmenlere ulaşacak."

Şöyle devam etti:

"CHP'nin seçim bildirgesi seçmene bire bir anlatılacak. Ülkenin durumu ve CHP'nin neden umut olduğunu dile getiren bilgilendirmeler yapılacak."

Seçmenle bire bir çalışma yöntemine Başkan Yıldız çok güveniyor. Çalışmayı "CHP örgütünün enerjisi" kabul edip şunu ekledi:

"Son süreçte sandık bazlı bire bir seçmen çalışmasını tüm mahallelerde yoğunlaştırarak sürdüreceğiz. Anlatabileceğimize ve başarılı olacağımıza inanıyorum."

Merak ettik...,

Acaba seçim çalışmaları sırasında seçmen reaksiyonu anlamında siyasete itiraz içeren tepkiler alıyorlar mı? Net bir cevap verdi:

"Hayır. CHP olarak gittiğimiz her yerde saygı ve kabul görüyoruz. Başka partileri bilemem, ama dışlayıcı bir hareketle hiç karşılaşmadık. Bize karşı büyük bir ilgi ve sempati var."

Ardından...

"Halkla diyaloglarımız çok iyi" dedi ve şu bilgiyi verdi:

"Özellikle ekonomik konular ve bunlarla ilgili seçim bildirgemizde yer alanlar çok önemseniyor. Bizden daha ayrıntılı bilgi isteniyor."

Umudunu şu sözlerle ortaya koydu:

"Birtakım anketler konuşuluyor. O anketlerin çok üstünde bir sonuç alacağımıza inanıyorum."

 

İlhan Kesici ve Roman aday takviyesi

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumartesi günü Gökdere'de yapacağı mitingin ardından CHP iki takviye planladı.

Bunlardan ilki...

26 Mayıs Salı günü İlhan Kesici'yle gerçekleştirilecek. 1995 genel seçiminde Anavatan Partisi'nden Bursa Milletvekili seçilen Kesici, o gün toplanacak BTSO Meclisi'nde konuşup CHP'nin ekonomik politikalarını anlatacak.

Ayrıca...

Uludağ Üniversitesi İşletme mezunu olan Roman kökenli İzmir 5. Sıra Adayı Özcan Purcu da Roman vatandaşların yaşadığı bölgelerdeki çalışmalara katılacak.

 

Seçim koordinasyonu Ali Küçüksarı'ya emanet

 

Son 2 gündür CHP'den gelen çalışma programlarında değişikliği görünce merak edip araştırdık ve CHP seçim koordinasyonunun deneyimli isim olan Ali Küçüksarı'ya emanet edildiğini öğrendik

Küçüksarı ilk seçim koordinasyonunu 2007 seçiminde Gürhan Akdoğan'ın yardımcısı olarak yapmıştı. Ardından 2009 yerel ve 2011 genel seçimleriyle 2010'daki referandumda görevi tek başına üstlendi.

Kısacası...

2008 ile 2011 arasındaki seçimlerin çalışma programlarını hazırlayan ve bu dönemde İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapan Ali Küçüksarı yeniden kolları sıvadı.

 

Görünmez kaza: Kemal Demirel bahçede düşüp kolunu kırdı

 

Bu sütunların okurları biliyorlar... Delikanlılık yıllarından arkadaşımız Kemal Demirel'i anlatırken "CHP'de büyüdü" diyoruz.

70'li yılların ikinci yarısında CHP Gençlik Kolları'nda başlayan siyaset sürecinde Osmangazi ve İl başkanlıkları yaptı. 2002 ve 2007 genel seçiminde CHP Bursa Milletvekili seçildi. Bu süreçte önce Parti Meclisi'ne, buradan da Merkez Yürütme Kurulu'na girdi.

Deniz Baykal'ın hep en yakınındaki kişiler arasında yer aldı.

Demiryolu ve kapatılan köy okullarının açılması kampanyalarıyla Bursa dışında da tanındı. Sonra bu kampanyaları değişik illerde açtığı fotoğraf sergileriyle kalıcı hale getirdi.

7 Haziran seçim için CHP'den yeniden milletvekili aday adayı oldu, ama önseçimden çıkamadı.

Yine de...

Kuruluşuna öncülük ettiği Demiryolu Sevdalıları Derneği ile sosyal çalışmalarına devam etti.

Fakat...

Pazartesi günü evinin bahçesinde görünmez bir kaza sonucu düşüp sağ kolunu dirsekten kırdı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Kliniği'nde tedavi altına alınan Demirel'i dün CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli'nin eşi olan Prof. Dr. Tufan Kaleli ameliyat etti.

Kemal Demirel daha önce de kanserle mücadele vermiş ve sağlığına kavuşmuştu.

 

Karacabeyliler Derneği'nden üyelere ücretsiz düğün salonu

 

Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan'ın farklı bir bakış açısı var. "Dernek lokalleri kumar oynanan ve içki içilen yerler olmamalı, sosyal yaşama hizmet etmeli" diye düşünüyor.

Düşüncesini de...

Fevzi Çakmak Caddesi'nde eski Bağ-Kur binasından çıkıp biraz yukarıdaki Beysel Apartmanı'na taşıdığı dernek merkezinde yaşama geçirdi.

Tüm dernekler arasında bir ilk özelliği taşıyan uygulamayı da, yönetim kurulu üyeleri Sevinç Nayman ve Aziz Dumanova ile birlikte ziyaretimize geldiğinde açıkladı:

"Yeni dernek merkezimiz iki katlı. Bir katı yönetim çalışmalarına ayırırken, diğer katı üyelerimizin yararlanacakları düğün salonu olarak hazırladık."

Şu bilgiyi verdi:

"Karacabeyliler Derneği üyeleri ve yakınları bundan böyle tüm düğün, nişan, sünnet cemiyeti, kermes, mevlid ve sosyal amaçlı eğlencelerinde salonumuzu ücretsiz olarak kullanabilecekler."

Bu arada...

Karacabeyliler Derneği'nin Fevzi Çakmak Caddesi Beysel Apartmanı'ndaki yeni yerinin açılış 16 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00'te yapılacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.