1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır uçuşu için devrede
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır uçuşu için devrede

A+A-

Seçilirken “Farklı bir Cumhurbaşkanı” olacağını, “Oturup bekleyen Cumhurbaşkanı olmayacağını” söyledi.

Nitekim…

Her hafta muhtarlarla yaptığı toplantılarla, illere teşekkür amaçlı ziyaretlerde halka sesleniş için seçtiği konularla, toplantılarda kürsülerinden dikkat çektikleriyle, siyasi konulardaki görüşleriyle, muhalefet liderleriyle girdiği polemiklerle farlı bir Cumhurbaşkanı olduğunu gösteriyor.

Dahası…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplumu izleyen, sorunlara da çözüm bulma arayışında olan bir profil çiziyor.

Bunun en yeni örneği ise Bursa Diyarbakırlılar Derneği Başkanı Şehmus Seviş’in gönderdiği elektronik postaya verdiği cevapla dün yaşandı.

Elektronik postayı…

Seviş geçen hafta Cumhurbaşkanlığı Makamı’na internetten gönderdi.

İletide…

Yenişehir Havaalanı’ndan geçtiğimiz ay Erzurum ve Trabzon’a direkt uçak seferleri başladığını anımsatıp Diyarbakır direkt uçuşları için destek istedi.

İşte…

Bu elektronik postaya dün Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü elektronik posta adresinden cevap geldi. Cevapta, “Sayın Cumhurbaşkanımız konuyu değerlendirmeye almış olup, Yenişehir-Diyarbakır direkt uçuşlarının yapılabilmesi için Ulaştırma Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunmuştur” denildi.

Elektronik ortamdaki bu yazışmanın ardından Bursa Diyarbakırlılar Derneği Başkanı Şehmus Seviş’le konuştuk.

Öncelikle…

Gönderdiği elektronik postanın Cumhurbaşkanlığı Makamı’ndan cevap geldiği için mutluydu. İlettiği sorunun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından değerlendirmeye alınmasının da gururunu yaşıyordu.

Başkan Yardımcısı Selahattin Göral’la birlikte yaptığımız sohbette, “Çok umutlandım” dedi ve şunu söyledi:

Erzurum ve Trabzon direkt seferleri çok olumlu, destekliyoruz. 2009’da Diyarbakır direkt uçuşları kaldırıldığında yüzde 80 doluluk vardı. Doluluk oranının bugün için daha da artacağına inanıyoruz.”

Şunu da ekledi:

Üstelik Diyarbakır merkezli uçuşlar Siirt, Batman, Mardin, Bitlis, Şanlıurfa, Elazığ illerinin yer aldıkları tüm bölgeyi kapsar.”

 

MHP internetten temayülü aniden başlattı!

 

Sabah saat 10.00 civarıydı.. MHP Genel Merkezi’ndeki mesaj sistemine kayıtlı cep telefonlarına tek tek mesaj düşmeye başladı.

Gelen mesajda…

7 Haziran seçimlerine yönelik milletvekili aday belirleme sürecinde teşkilat görüşünü almak üzere internet üzerinden temayül yoklaması kararı alındığı belirtiliyor ve mesajda yer alan kişiye özel şifre girilerek teşkilat mensuplarının kimleri aday görmek istediklerinin tercihini yapmaları isteniyordu.

Burada işin püf noktası şu: MHP Genel Merkezi daha önce üye bazında internet yoluyla temayül kararı almıştı. Fakat dün, aralarında sandık görevlileri dahil olmak üzere MHP üyesi olmayan isimlere de şifre gönderip oylamaya kattı.

Böylece…

Bursa’da 10 binin üstünde MHP’liye dün sabah şifre geldi. Mesajı alanlar da saat 10.30’dan itibaren Genel Merkez bünyesinde temayul01.mhp.org.tr adresinde oluşturulan temayül oylaması sayfasına kayıt yaptırarak oy kullanmaya başladılar.

Sessizce tamamlanan kamuoyu araştırmaları sonrası internetten temayül yoklamasını dün sabah aniden başlatan MHP Genel Merkezi, oylamanın ne zaman sona ereceğini açıklamadı ve ucu açık bıraktı.

O nedenle, oylamanın bu akşam ya da yarın akşam sona ermesi tahmin ediliyor.

Ardından da…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hafta sonunda kamuoyu araştırması sonuçlarıyla birlikte temayül sonuçlarını değerlendirmeye alması bekleniyor.

 

MHP’de 2 aday adayı daha elendi

 

MHP’ye Bursa’dan yapılan aday adaylığı başvurularında ilk sürpriz geçen hafta yaşanmış ve Avukat Sevilay Demirsu Şarlı’nın başvuru dosyası iade edilmişti.

Dün iki dosya daha başvuru sahiplerine iade edildi. İade edilen dosyalardan biri Harun Tuna Yekeler’e, diğeriyse Hamdi Doğrucu’ya ait. İki dosyanın iade gerekçesi olarak evrak eksikliği gösterildi.

Böylece MHP’nin Bursa’daki aday adayı sayısı 3 dosyanın iadesi sonrası 57’e indi.

 

1 aylık propaganda kitap oldu

 

Aslında… Selçuk Türkoğlu’nu anlatmak için sayfalarca yazı ve fazla söze gerek yok. Hangi siyasi görüşten olurlarsa olsunlar, Bursa’da yaşayanların çoğu onu üretkenliği ve eylem renkliliği ile tanıyorlar.

Nitekim, MHP Milletvekili Aday Adayı olarak 23 Mart’ta başladığı 1 aylık çalışmalarını koca bir kitap haline getirdi.

 

Hayali, Organik Tarım Birliği

Kemal Kaya değişik illerde İl Özel İdare Müdürlüğü yaptı. Bursa’da Özel İdare bünyesindeyken Jeotermal ve Organik Gübre müdürüydü.

2007 ve 2011’de MHP Bilecik Adayı oldu. 2014’te MHP’ye Yıldırım Adayı olmak istedi. Şimdi Bursa’dan milletvekili aday adayı. Seçilirse Organik Üretim Tarım Birliği en büyük hayali.

 

Karate Dünya Hakemi, “Hareket zamanı” dedi

 

Timur Özdemir’in çalışma yaşamı Vergi Dairesi’nde geçti, ama spor camiası çok yakından tanıyor.

Çünkü…

Karete Federasyonu’nda Asbaşkan olması yanında, Dünya Hakemi unvanıyla Avrupa Karate Federasyonu Hakem Komitesi Üyesi olarak görev yapıyor.

Bu özellikleriyle hep spor sayfalarında haberleri yer alan Timur Özdemir 7 Haziran seçimleri için MHP’ye aday adaylığı başvurusu yaptı. Böylece, spor haberlerinden siyaset haberlerine geçti.

Sohbet ederken…

Şimdi ‘hareket’ zamanı” diyerek söze başladı ve şunu söyledi:

En büyük hayalim, gençleri sağlıklı ortamlarda sporla buluşturmak. Bir spor adamı olarak TBMM’de Bursa adına çok yararlı işler yapacağıma inanıyorum.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.