1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Cumhurbaşkanı’ndan Yıldırım metrosuna destek istedi ve aldı
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Cumhurbaşkanı’ndan Yıldırım metrosuna destek istedi ve aldı

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine Rize Meydanı düzenlemesini üstlenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe davetli olarak Rize’deydi.

Burada…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Başkan Altepe, öncelikle Bursa’daki belediye hizmetleriyle ilgili Cumhurbaşkanı’na kısa bir sunum yaptı, sonra da şunu söyledi:

“Bursa mitinginde Yıldırım Metrosu için devlet desteği verileceğini söylemiştiniz. Biz bu yatırıma başlamak istiyoruz.”

Bunun üzerine…

Erdoğan da “Söylediğimiz ne varsa hepsini yaparız, başlayabilirsin” dedi.

Bu arada…

Başkan Altepe referandum mitinginde selatin cami isteyen Erdoğan’a, “Uludağ Üniversitesi Kampusu’nda planlanan dev cami” ile ilgili bilgi de sundu.

CHP’de hedef şeffaf kongre: Nasıl delege seçildiği önemli!

 

Siyasette gözler partilerin kendi içlerindeki yapılanma süreci olan kongrelerde. MHP atamalar nedeniyle yasa gereği başlattığı ilçe kongrelerini bitirmek üzere. AK Parti delege seçimini yaptı, 15 Eylül’de Keles’le başlayacak ilçe kongreleri öncesinde değişim haritası üzerinde çalışıyor. Hatta İl Başkanı Cemalettin Torun’un görevi bıraktığını açıklamasıyla değişim başladı bile.

CHP ise delege seçimi arifesinde gün sayıyor.

Takvime göre…

26 Ağustos’ta mahallelerde delege seçimleri başlayacak. Sonrasında 30 Eylül-6 Kasım arasında ilçe kongreleri yapılacak. 7 Kasım-24 Aralık arasında da il kongreleri tamamlanacak.

İşte…

Takvimin işleyişinde başlangıç noktasını oluşturan, ilçe kongrelerini doğrudan etkileyecek olan mahalle delegeleri seçimi sürecini CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’le konuştuk.

Söze…

“Delege seçimleri İl Yönetimi’nin işi değil, ilçe örgütlerimiz ilgileniyor” diye başladı ve çok net bir tavır sergiledi:

“Ayrıntılar bizim işimiz değil. Kim delege seçilmiş, biz buna bakmıyoruz. Çünkü taraf değiliz, taraf da olmayacağız.”

Şunun altını çizdi:

“Bizim tek hedefimiz var: Mahalle delegeliği seçimlerini şeffaf bir ortamda demokratik şekilde yapabilmek. Biz işin bu tarafıyız ve çok önemsiyoruz.”

Ardından…

“Onun için, kimin delege olduğu bizim için önemli değil, ama nasıl delege seçildiği bizim için önemli” dedi ve devam etti:

“Biz kişiler üzerinden bireysel siyaset değil, toplumsal siyaset yapıyoruz. Hedefimiz de belli: Barışık, çalışkan, iktidarı hedefleyen parti modeli.”

Sonra da…

Uzun süredir dillendirdiği Bursa’daki CHP hedefini tekrarladı:

“Bursa’da en az 9 belediyeyi kazanmayı hedefliyoruz. Referandumda da gördük, bu hedefe ulaşabilecek potansiyelimiz ve siyasi gücümüz var.”

Şunu da ekledi:

“2019’a çok uzun zaman yok. Bunun bilinciyle tempoyu yükseltmeye çalışıyoruz.”


Günlük yaşama dönme mutluluğu

 

2 ay önce geçirdiği kritik ameliyat sonrası koruyucu önlem olarak kemoterapi gören, bu sürede 2 kez İl Yönetim Kurulu ve 1 kez de İstanbul’da yapılan İl Başkanları toplantısı için evinden çıktığını bildiğimiz CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’i gazetede karşımızda görünce mutlu olduk.

Yüzü sağlıklı ve neşesi de yerindeydi.

“Normal olarak günlük yaşama başladım. Ara ara işe de gidiyorum. Yalnızca kalabalıklara girmemeye ve yorulmamaya özen gösteriyorum” dedi.


Özdemir: Bursa’da ekip çalışmasıyla genel ortalama aşıldı

 

Gördüğümüz şu: Günlük yaşama dönüp sokağa da çıkmaya başlayan, hatta sağlıklı günlerine dönüş yolunda hayli zor bir yolu da aşan  CHP İl Başkanı Şadi Özdemir çok mutlu.

Onu mutlu eden durumlardan biri şu:

“2 aylık yokluğumda, İl Sekreterimiz Muharrem Or önderliğinde arkadaşlarım ekip çalışmasıyla çok başarılı etkinlikler yaptılar. Çok yoğun bir süreç olmasına karşın, Bursa’da siyasi boşluk hiç oluşmadı.”

Arkadaşlarına teşekkür ettikten sonra şunu vurguladı:

“Genel Başkanımızın yürüyüşü doğrultusunda, il bazında yürüyüş yapan tek parti örgütüyüz. Arkadaşlarım gerçekten çok özverili hareket etti.”

Mutlu olduğu noktalardan biri de şu:

“İçtenlikle söylüyorum… Bence gelmiş geçmiş en başarılı il yönetim kurulu görev başında.”

Ardından…

Referandumu anımsattı:

“Geride bıraktığımız referandumda yine aynı ekip çalışması anlayışıyla çok yüksek performanslı bir kampanya yürüttük.”

Şuna işaret etti:

“Referandumda Türkiye genelinde AKP+MHP’nin toplam oyları yüzde 10 geriletildi. Buna karşın Bursa’da ekip ruhuyla çalışıp AKP+MHP oylarını yüzde 13.3 gerilettik.”

Çıkardığı sonuç şu:

“Bu da, Bursa’da Türkiye ortalamasından yüzde 30 daha fazla etkili olduğumuzu gösteriyor.”


Bursa’yı konuşmak için Ankara yolcusu

 

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir siyasi tempoyu da yeniden yakalamak üzere parti faaliyetlerini arttırdı.

Nitekim…

Önümüzdeki hafta Bursa’yı konuşmak üzere Ankara’ya, Genel Merkez’e gitmeyi planladığını açıklarken, “Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Tekin Bingöl’den randevu istedim” dedi.

Gittiğinde…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşmeyi planlayan Özdemir, bu görüşmede kongre sürecini de değerlendirecek.


DP İl yönetiminden istifalar olunca, Biliz’i Uysal engelledi!

 

DP İl Başkanı Ali Biliz’in heyecanını ortaya koyduğu muhalefet anlayışı son yönetim kurulu toplantısında tartışıldı.

Bazı üyeler sert eleştiriler için “CHP ve MHP’nin yapması gereken sert muhalefeti biz niye yapıyoruz, göze batıyoruz” deyince Biliz de “Görevimin başındayım ve gereğini yapıyorum. Rahatsız olan varsa bırakabilir” yaklaşımı sergiledi.

Bunun üzerine, 4 İl Yönetim Kurulu Üyesi istifalarını yazıp verdi.

Toplantı sonrası DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı arayan Biliz, yaşananları aktarıp, “Yönetimde sıkıntı oluştu. İzin verirseniz bırakmak istiyorum” dedi.

Ne var ki…

Uysal isteği geri çevirirken Biliz’i de sakinleştirdi. Buna karşın tartışma dışarı 14 üyenin istifa ettiği şeklinde yansıdı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.